SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3499 Posts

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,828 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
-- SKYSAWA --

- Wizualizacjehttp://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/skysawa-kolejny-wiezowiec-przy-rondzie-onz-wieza-bedzie,5173037,art,t,id,tm.html


- Wysokość całkowita - 155 m
- Wysokość do dachu - 150 m
- Kondygnacje nadziemne - 36
- Kondygnacje podziemne - 3
- Przeznaczenie - Biurowiec

- Powierzchnia - 37000 m2

- Inwestor- Polski Holding Nieruchomości
- Projektant - PBPA Projekt
- Budynek biurowy klasy A

- Lokalizacja - Śródmieście, ulica Świętokrzyska 36
- Lokalizacja na mapie w Google Maps https://www.google.pl/maps/place/Świętokrzyska+36,+Warszawa/@52.2338233,20.9981606,383m/data=!3m2!1e3!4b1!4m13!1m7!3m6!1s0x471ecc8e4882abdb:0xbe2c1a7a443758b3!2sSienna,+Warszawa!3b1!8m2!3d52.2308245!4d20.9964303!3m4!1s0x471ecc8eca08198d:0x1392a5025d426bd6!8m2!3d52.233821!4d20.9996839


- Planowana data rozpoczęcia budowy - czerwiec 2019
- Zakończenie budowy budynku A - II kwartał 2021
- Zakończenie budowy budynku B (wieża) - II kwartał 2022

- Generalny wykonawca - konsorcjum spółek PORR, TKT Engineering, ELIN

- Strona internetowa inwestycji - https://www.phnsa.pl/pl/projekt/phn-tower
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8066648.html

150-metrowy wieżowiec obok ronda ONZ
Michał Wojtczuk
2010-06-26, ostatnia aktualizacja 2010-06-25 20:40

Firma Dipservice chce zburzyć swój stary biurowiec przy Świętokrzyskiej, w pobliżu ronda ONZ. Na jego miejscu zamierza postawić 150-metrowy wieżowiec.

Dziesięciopiętrowy biurowiec przy Świętokrzyskiej powstał w latach 60. jako blok z mieszkaniami do wynajęcia dla cudzoziemców. Dziś nie ma już w nim mieszkań, lecz są biura, swoją siedzibę ma tam m.in. Dipservice, właściciel i zarządca budynku.

Budynek z upływem czasu zdaje się maleć. Dwanaście lat temu naprzeciwko niego powstał wieżowiec Warsaw Financial Center, mierzący do czubka anteny 165 metrów. Dziewięć lat temu tuż obok, przy ul. Twardej Telekomunikacja Polska zbudowała swoją siedzibę (128 m). Cztery lata temu u zbiegu Świętokrzyskiej i ronda ONZ oddano do użytku biurowiec Rondo 1 (192 m). A po sąsiedzku, u zbiegu Twardej i pl. Grzybowskiego, firma Hines zaczęła niedawno przygotowania do budowy apartamentowo-hotelowego budynku Twarda Tower (160 m).

Dlatego Dipservice chce swój budynek zburzyć i zastąpić nowym, większym. Opracowanie jego koncepcji zleciła architektom z pracowni PBPA Projekt. Według ich szkicu inwestycja miałaby zająć prawie całą liczącą blisko 7 tys. m kw. działkę pomiędzy Świętokrzyską, Mariańską i Twardą.

W narożniku Mariańskiej i Świętokrzyskiej, naprzeciwko 13-piętrowego bloku w kształcie litery "Y" zaplanowano biurową wieżę składającą się z dwóch brył liczących 16 i 37 kondygnacji. Na jej tyłach powstałby hotel z centrum konferencyjnym, mający od trzech do dziewięciu kondygnacji.

Wieżowiec miałby ponad 30 tys. m kw. biur. Żeby zapewnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, pod całym kompleksem trzeba by zbudować jeden z największych w Warszawie podziemnych parkingów: mieściłby od 555 do prawie siedmiuset samochodów i wgryzał się aż pięć pięter pod ziemię.

Dziś studium zagospodarowania miasta ogranicza wysokość zabudowy w tym miejscu do 30 metrów. Ale prawdopodobnie już po wakacjach Rada Warszawy przegłosuje pakiet zmian w studium zagospodarowania miasta. Jedna z nich dopuści wieżowce w rejonie Twardej i Świętokrzyskiej.

Dipservice o wieżowcu w tym miejscu marzy od dawna, ale dopiero teraz zaczął starania w stołecznym ratuszu o pierwsze dokumenty dla takiej inwestycji. Kilka miesięcy temu Rafał Krzemień, prezes firmy, zapowiadał, że chciałby zacząć budowę wieżowca przy Świętokrzyskiej w 2012 r. Czy to realne? Firma nie najlepiej radzi sobie z przygotowaniem inwestycji. Choć ponad dwa lata temu rozstrzygnęła konkurs architektoniczny na biurowce obok Galerii Mokotów, do dziś nie podpisała ze zwycięskimi architektami umowy na opracowanie projektu budynków, nie zaczęła też w ratuszu starań o warunki zabudowy.

Rozmowy Dipservice'u z potencjalnymi partnerami i bankami komplikuje też to, że jest to spółka skarbu państwa i jej prezes na wydanie kwoty większej niż milion złotych musi uzyskać zgodę ministra skarbu. Być może sytuację poprawi prywatyzacja firmy, którą Ministerstwo Skarbu zapowiada na przyszły rok.


Temat się ciągnie od lat. Świetna działka na wieżowiec z dobrym przyziemiem.
 

·
Registered
Joined
·
1,381 Posts
Byłem w tym biurowcu przy okazji robienia sondażu dla Homo Homini. Budynek jest od wewnątrz ładnie wyremontowany, dziwna sprawa, że chcą się go pozbyć mimo wszystko.

Mogliby coś postawić na miejscu tego Y, miałem nieprzyjemność mieszkać tam półtora roku, straszny slams. ;)
 

·
Redsigert User
Joined
·
11,982 Posts
Mam poważne wątpliwości czy to takie wspaniałe miejsce na wieżowiec... Powiedziałbym, że istniejący budynek wpisuje się tam całkiem dobrze, przydałby mu się jeszcze mały lifting z zewnątrz i to wszystko. Poczekam jeszcze z oceną na jakieś rendery ale boje się, że wprowadzą tylko chaos a centrum jest już dość chaotyczne.
 

·
Registered
Joined
·
1,381 Posts
To miejsce najbardziej potrzebuje remontu chodnika. Położyli kostkę daaawno temu i tyle. Został obok wielki sralnik. Tymczasem miejsca jest tyle, że można coś fajnego tam zorganizować. Tylko pytanie, czy to się przyjęłoby przy autostradzie świętokrzyskiej. Kierowcy są tam wyjątkowo bezczelni i dosłownie przejeżdżają po piętach ludziom przechodzącym po pasach.
 

·
Registered
Joined
·
5,949 Posts
Petr, jakbyś zajrzał do Nowe Inwestycje, to byś zauważył, że jak najbardziej temat już był wałkowany ;). Temat nie powstał jako osobny na forum, gdyż niestety są to na razie bardzo piękne słowa zarządu, ale na razie nawet Lilium ma większe szanse na powstanie. Dipservice czeka długa droga do "faktycznego", "oficjalnego" rozpoczęcia prac nad prawdziwymi koncepcjami "co zrobić z obecnym budynkiem" ;). Ich słowa są na razie tak samo ważne, jakbyśmy z chłopakami z forum rzucili do mediów: "Wiecie, bo my mamy pomysł na wieżowiec na działce takiej firmy znajomego" ;D. Na razie nawet studium nie pozwala na wysoką zabudowę, a niestety to nie takie proste by "inwestor przekonał" radę o zmienieniu tego stanu. Nie wiemy jakie ograniczenia postawi nowy MPZP. Poza tym oni na razie nie mogą nawet rozpocząć bardziej realnych inwestycji. Moim zdaniem na razie temat jednak do zamknięcia, dopóki plany nie osiągną zaawansowania pt. "w sumie faktycznie są szanse na to, że kiedyś Dipservice coś tam postawi". Oczywiście to tylko moja opinia :).
 

·
Registered
Joined
·
3,003 Posts
To miejsce najbardziej potrzebuje remontu chodnika. Położyli kostkę daaawno temu i tyle. Został obok wielki sralnik. Tymczasem miejsca jest tyle, że można coś fajnego tam zorganizować. Tylko pytanie, czy to się przyjęłoby przy autostradzie świętokrzyskiej. Kierowcy są tam wyjątkowo bezczelni i dosłownie przejeżdżają po piętach ludziom przechodzącym po pasach.
Do czasu gdy nie ukończą odcinka II linii metra, raczej nic nie będzie robione ze Świętokrzyską.
 

·
Polska w budowie
Joined
·
1,326 Posts
Cudowna wiadomość. Oby tylko nie mieli pod górke jak na Złotej 44:lol:
Zachęceni sukcesami siedmiu wspaniałych, którzy zablokowali Złotą, mieszkańcy okolicznych PRL-ów zapewne choćby dla zasady, ale także dla korzyści majątkowych staną w szranki z kapitalistyczną krwiożerczą machiną, która zmienia miasto nie po ich myśli..
 

·
Registered
Joined
·
1,067 Posts
Ja sie ciesze, ze ten watek wreszcie powstal - IMHO nalezy sie kazdej wiezy. Nawet mocno potencjalnej. Gromadzenie takich informacji wylacznie w Nowych Inwestycjach pogarsza funkcjonalnosc Forum - ich odszukiwanie jest czasochlonne. Nie rozumiem oporow przed tworzeniem nowych watkow. Przeciez jak nic sie w nich nie dzieje, to znikaja z pola widzenia.

Info o tej inwestycji juz sie dzieki Szanownemu JPSowi bylo pojawilo. Nawet ze schematycznym obrazkiem:

PB:
Dipservice obrał kurs na giełdę

Spółka zainwestuje 800-900 mln zł w nowe biurowce. Chce się upublicznić.

Dipservice to państwowa spółka działająca na warszawskim rynku nieruchomości. Ma w portfelu 109 nieruchomości o łącznej powierzchni 141 tys. mkw. Połowa z nich to budynki biurowe, a połowa to wille do 1,2 tys. mkw. Dipservice ma też dwa hotele i ośrodek wczasowy.

— Wszystkie nasze budynki przekształcamy na biura. Część mieszkaniową, która historycznie odgrywała ważną rolę, ograniczamy do minimum. Nie zawieramy nowych umów na wynajem mieszkań. Strategia firmy zakłada budowanie dużych, nowoczesnych powierzchni biurowych oraz sprzedaż mniejszych nieruchomości — mówi Rafał Krzemień, prezes Dipservice.

Spółka zamierza w najbliższych latach zainwestować 800-900 mln zł w trzy nowe projekty biurowe w Warszawie. Ich łączną powierzchnię szacuje na 100 tys. mkw.

— W tym roku chcemy rozpocząć przy ulicy Foksal budowę biurowca o powierzchni 5,2 tys. mkw. Do końca czerwca spodziewamy się uzyskać pozwolenie na budowę, a inwestycja rozpocznie się na jesieni. Projekt będzie finansowany ze środków własnych — informuje Rafał Krzemień.

Kolejne biurowce mają powstać między ul. Świętokrzyską i Twardą (56 tys. mkw.) i w alei Wilanowskiej w pobliżu Galerii Mokotów (40-70 tys. mkw. z funkcją handlową). Rozpoczęcie ich budowy zaplanowano na 2012 r.


Pod koniec marca Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu, informował, że resort rozpoczyna prace nad połączeniem Dipservice i Tanagro. Połączony podmiot ma trafić na GPW. Możliwy termin debiutu to I kwartał 2011 r.
Nazwa inwestycji Biurowiec ul. Świętokrzyska

Budynek o powierzchni użytkowej 40 tyś. mkw. udostepni 30 tyś. mkw. powierzchni biurowej oraz 10 tyś. mkw. powierzchni handlowej lub hotelowej.

Data rozpoczęcia rok 2012
Data zakończenia rok 2014

Ps. Jezeli zaden z Kolegow nie zdecyduje sie na pozakladanie watkow dla szeregu zapowiadanych wiezowcow, ktore jeszcze wlasnych nie maja, to ja zaczne psocic. W samoobronie - nie wszyscy maja czas na szperanie w watkach zbiorczych.
 

·
Registered
Joined
·
1,121 Posts
Zachęceni sukcesami siedmiu wspaniałych, którzy zablokowali Złotą, mieszkańcy okolicznych PRL-ów zapewne choćby dla zasady, ale także dla korzyści majątkowych staną w szranki z kapitalistyczną krwiożerczą machiną, która zmienia miasto nie po ich myśli..
Niech sobie stają w szranki dla korzyści majątkowych, zwykle wygląd miasta na tym tylko zyskuje. Problem ze Złotą polega właśnie na tym, że pieniędzmi sprawy załatwić się nie udało (opłacanie sąsiadów przy uciążliwej inwestycji jest czymś zupełnie normalnym, nienormalne jest to, jaki finał miała sprawa Złotej w całości).

A wracając do tematu - szczerze mówiąc nie chciałbym w tym miejscu wieżowca, raczej czegoś o podobnej wysokości, ale wypełniającego działkę w stronę Twardej i z elegancką elewacją. Zgadzam się ze Zbieraj, że długo nic w tej sprawie nie ruszy, ja bym obstawiał, że przez najbliższe 4 lata nic się na działce nie zmieni. Pamiętajcie też, że Dipservice to nie jest zwykła firma, tylko bardzo archaiczne "przedsiębiorstwo państwowe". Kluczowe jest to, czy za rok dojdzie do prywatyzacji, o której przebąkuje się od tylu lat. Póki co akcje mają w tym roku dostawać (dostali?) pracownicy, to dosyć dobry znak.
 

·
Expert
Joined
·
3,172 Posts
Poniewaz ten planowany wiezowiec ma nieco inny ksztalt podstawy (niz zakladano pierwotnie), wiec ciekawe jak potocza sie losy tego drugiego biurowca co mial stanac po sasiedzku (od Twardej):

Rendery stare, ale z tego co wiem, to nie ma zadnych nowszych...

Na tym malym renderku, cos tam widac pomaranczowo-zoltego, ale ciezko dojsc, co to ma byc - a na pewno wyglada to inaczej niz w poprzednich wersjach...
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,828 Posts
Discussion Starter #13 (Edited)
Petr, jakbyś zajrzał do Nowe Inwestycje, to byś zauważył, że jak najbardziej temat już był wałkowany ;). Temat nie powstał jako osobny na forum, gdyż niestety są to na razie bardzo piękne słowa zarządu, ale na razie nawet Lilium ma większe szanse na powstanie. Dipservice czeka długa droga do "faktycznego", "oficjalnego" rozpoczęcia prac nad prawdziwymi koncepcjami "co zrobić z obecnym budynkiem" ;). Ich słowa są na razie tak samo ważne, jakbyśmy z chłopakami z forum rzucili do mediów: "Wiecie, bo my mamy pomysł na wieżowiec na działce takiej firmy znajomego" ;D. Na razie nawet studium nie pozwala na wysoką zabudowę, a niestety to nie takie proste by "inwestor przekonał" radę o zmienieniu tego stanu. Nie wiemy jakie ograniczenia postawi nowy MPZP. Poza tym oni na razie nie mogą nawet rozpocząć bardziej realnych inwestycji. Moim zdaniem na razie temat jednak do zamknięcia, dopóki plany nie osiągną zaawansowania pt. "w sumie faktycznie są szanse na to, że kiedyś Dipservice coś tam postawi". Oczywiście to tylko moja opinia :).
Więc napisałem, że osłabł entuzjazm na forum. Temat nowego wieżowca "zalega" w wątkach zbiorczych.
Megaptera ma rację. To jest Forum Polskich Wieżowców i wątki o wieżowcach cieszą się szczególnymi prawami. Tak było, jak rejestrowałem się na forum i nie widzę powodów, żeby to zmieniać.
Ja sie ciesze, ze ten watek wreszcie powstal - IMHO nalezy sie kazdej wiezy. Nawet mocno potencjalnej. Gromadzenie takich informacji wylacznie w Nowych Inwestycjach pogarsza funkcjonalnosc Forum - ich odszukiwanie jest czasochlonne. Nie rozumiem oporow przed tworzeniem nowych watkow. Przeciez jak nic sie w nich nie dzieje, to znikaja z pola widzenia.

Info o tej inwestycji juz sie dzieki Szanownemu JPSowi bylo pojawilo. Nawet ze schematycznym obrazkiem:

Ps. Jezeli zaden z Kolegow nie zdecyduje sie na pozakladanie watkow dla szeregu zapowiadanych wiezowcow, ktore jeszcze wlasnych nie maja, to ja zaczne psocic. W samoobronie - nie wszyscy maja czas na szperanie w watkach zbiorczych.
Nie hamuj się. Pokaż nowym, jak to się robi. :D
 

·
Jestę Solo tej ziemi !
Joined
·
6,549 Posts
Budynek leży niemal w "oku cyklonu" - wokół same wieżowce. Idealne miejsce.

Szkoda, że niektórych innych bloczków nie można potraktować podobnie...

EDIT: ale te "X" to IMHO fajny pomysł - po remoncie elewacji one fajnie by się komponowały wśród wysokiej zabudowy i nie raziły "blokowizmem".
 

·
Registered
Joined
·
1,881 Posts


Temat się ciągnie od lat. Świetna działka na wieżowiec z dobrym przyziemiem.[/QUOTE]

Powodowany entuzjazmem cytuje zdjecie....
Masa miejsca za blokiem. Jesli ustawic wiezowiec na srodku dzialki, to protesty nie maja szans...:)
Ale takie pytanie: czy nie mozna zaczac jak w cywilizacji:
Pietra 1-25: biura
Pietra 26-50: mieszkania?
 

·
street-arab
Joined
·
2,349 Posts
Budynek leży niemal w "oku cyklonu" - wokół same wieżowce. Idealne miejsce.

Szkoda, że niektórych innych bloczków nie można potraktować podobnie...
Dokładnie to samo chciałem napisać, to jest centrum a nie osedle spokojnej starości.

A to mogłoby z powodzeniem funkcjonować, jako przyziemie przyszłego wieżowca:
 

·
love, music and concrete
Joined
·
1,021 Posts
Podobny do Wileniaka.
 

·
responsible content
Joined
·
451 Posts
:( 150 m Zdecydowanie za nisko ! to mjejsce na dwa razy wyzszy wierzowiec zwlaszcza ze bedzie obok drugiej lini metra
 
1 - 20 of 3499 Posts
Top