SkyscraperCity Forum banner
1 - 3 of 3 Posts

· tararam
Joined
·
10,171 Posts
Odnosnie tej mieszkaniówki, strona inwestora http://ancominvestment.pl/


a propos tego biało-zielonego osiedla:

Zielone pokoje budują w Świętochłowicach
Tomasz Malkowski2008-04-27, ostatnia aktualizacja 2008-04-27 22:25W Świętochłowicach rozpoczęła się budowa osiedla Astrów. Będzie idealne dla fanów minimalizmu, bo powstaną tam proste i ascetyczne budynki. Jedyną ozdobą białych sześcianów mają być balkony. A właściwie to wiszące miniogrody

Osiedle Astrów w Świętochłowicach powstaje przy ul. Beskidzkiej, w sąsiedztwie osiedla Wzgórze. Firma Ancom Investment z Bytomia zbuduje tu 100 mieszkań w trzech typach budynków. W centrum osiedla staną dwa najwyższe bloki, każdy będzie miał sześć kondygnacji. Otoczą je niski budynek galeriowy oraz dwa skrzydła domków szeregowych. Pomiędzy blokami ma być wspólna przestrzeń dla mieszkańców. Ruch samochodowy odbywać się będzie na obrzeżu osiedla, tam też powstaną garaże i parkingi.

Wszystkie budynki będą białymi pudełkami, ale całość ma być daleka od bezdusznego blokowiska. Największym urozmaiceniem będzie wszechobecna zieleń. Pojawi się w postaci narośli na budynkach, czyli doczepionych balkonów, których stalową konstrukcję ma obrastać bluszcz. Pod każdym balkonem będzie duża donica, by roślinność równomiernie zarosła, tworząc zielone ściany. Będzie to raczej zielony pokój niż balkon, a obrastające go rośliny zapewnią mieszkańcom prywatność.

Budynki zamiast tradycyjnych okien na elewacji otrzymają pionowe przeszklone przeprucia. Bloki będą skrajnie proste, ale dalekie od prostactwa. Zapowiadają się bardzo minimalistycznie, a to rzadkość w architekturze mieszkaniowej regionu. - Myślę, że udało nam się osiągnąć maksymalnie interesujący efekt przy minimalnej liczbie elementów. To jednak duża zasługa świadomego inwestora, który od początku nie bał się współczesnej architektury i przystał na nasze propozycje - mówi architekt Tomasz Studniarek, który wraz z Małgorzatą Pilinkiewicz zaprojektował osiedle.

Osiedle Astrów będzie interesujące zarówno dla młodych par, jak i dla osób samotnych czy też wielopokoleniowych rodzin. W domkach szeregowych dwupoziomowe mieszkania będą miały od 77 do 123 m kw. W pozostałych budynkach zaplanowano małe kawalerki o powierzchni niecałych 30 m kw. oraz duże 70-metrowe mieszkania. Właściciele lokali będą mieli dużą swobodę aranżacji wnętrz. Ściany działowe można dowolnie kształtować. Dzięki temu kuchnia może otwierać się na pokój dzienny albo być całkiem wydzielona.

Sprzedaż mieszkań już się rozpoczęła. Za m kw. trzeba zapłacić od 3950 zł brutto. Garaże oraz ogrody mieszkań na parterze są dodatkowo płatne. Jeszcze w tym roku mają być gotowe budynki szeregowe i galeriowiec. Do końca 2009 roku ukończone zostaną dwa najwyższe bloki
 
1 - 3 of 3 Posts
Top