SkyscraperCity Forum banner

[Świętochłowice] Inwestycje

330728 Views 1413 Replies 105 Participants Last post by  mario_binias
Nie ma tutaj wątku dotyczącego Świętochłowic, więc postanowiłem zacząć.

Artykuł z Gońca Górnośląskiego:

Zapełni pustkę
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... zespół budynków handlowo-usługowo-mieszkalnych. Tak przynajmniej wynika z planów, jakie ma wobec placu przy ul. Kubiny 7-9 prywatna firma, która kupiła teren od miasta.

Plac przy ul. Kubiny 7-9, naprzeciw byłej poradni od dłuższego czasu świeci pistkami. Doraźnie służy jako "parking" dla furmanek z węglem lub obwoźnych karuzeli. Nowy właściciel chce postawić tam cztery budynki biurowe i mieszkalne po dwóch stronach wybrukowanego pasażu jaki połączy ul. Kubiny z ul. Rzeczną.

- Mamy zamiar wybudować funkcjonalny i ładny kompleks handlowo-usługowo-mieszkalny, który ożywi to miejsce - mówi Eugeniusz Iwanicki z firmy Pol-Mast SWC, która kupiła ten teren od miasta.

Z jednej strony budynek usługowy i mieszkalny będzie sąsiadował bezpośrednio z domem opieki prowadzonym przez siostry zakonne. Po drugiej stronie pasażu powstać mają także lokale usługowe i mieszkalne. W sumie zaplanowano trzynaście mieszkań, głównie dwu i trzypokojowych, o powierzchni od 40 do 80 m2.

- Budynki będą dwupiętrowe, aby wpisywały się w okoliczną zabudowę. Wprowadzimy ekologiczne gazowe ogrzewanie - dodaje Iwanicki.

Roboty w terenie rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze wakacyjną porą. Jeśli wszystko pójdzie z planem, do końca roku na Kubiny stanie przynajmniej jeden obiekt handlowo-usługowy i jeden mieszkalny.

1 - 20 of 520 Posts
^^W którym to będzie miejscu jeśli można zapytac??;)
^^Rodzina z Niemiec w odwiedzinach:D
^^Faktycznie ciekawie by się to komponowało z krajobrazem w tamtym miejscu:)
^^Gdyby część tej działki przeznaczyli pod budownictwo mieszkaniowe, to chyba znaleźliby się deweloprzerzy, którzy wykorzystaliby potencjał tego terenu.
Co do robót w tamtym rejonie to będzie tam salon Skody.
Jadąć DTŚ w stronę Rudy Śl. zauważyłem po prawej, zaraz po minięciu tabliczki "Świętochłowice | Chorzów" takie coś:

i bliżej:

Czy ktoś z Was orientuje się może, co tam powstaje?
Zdjęcia satelitarne: www.pkt.pl/mapy.html
Faktycznie będzie tam salon Volkswagena, zorientowałem się u źródeł i przyznaje się do błędu;)
A nie czasem salon volkswagena + serwis?
Nie orientujecie się czy nie będą czasem dokańczać stojącego od dobrych kilku lat fundamentu bloku przy ul. Śląskiej na Zgodzie? Od pewnego czasu krzątają się tam jacyś robotnicy i trochę sprzętu.
Czy ktoś może się orientuje co zaczynają budować przy ul. Granitowej pomiędzy nową stacją benzynową a DTŚką??
^^Jeszcze trochę i rynek przesyci się tymi myjniami...
^^Dokładnie. Z drugiej strony Świętochłowice znalazły niezły sposób na promowanie się: miasto będzie na planszy gry Monopol w polskiej wersji. Zastanawiam się jednak jak tego dokonano, bo swoją wersję mam: każdy pracownik UM Świętochłowice miał obowiązek po przyjściu do pracy logować się na stronie gry Monopol i głosować na swoje miasto :D
^^Był otwarty już pod koniec ubiegłego tygodnia :)
^^Niech sobie budują jakieś centrum handlowe, ale mam nadzieję, że nie są ruszą terenów przy Skałce... Z drugiej strony jedynym takim dużym terenem na CH są tereny na których są stawy na pograniczu Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Nie wiem gdzie indziej udałoby się wcisnąć jakiś duży sklep.
^^Wcale nie głupi pomysł. Trzeba by było jakoś sensownie zagospodarować ten teren.
^^A przy ulicy Rzecznej wyburzyli dość dużą kamienicę, ciekawe co tam zbudują.
Wiesz może, czy nowobudowany budynek będzie miał tyle samo pięter ile sąsiadujący z nim blok?
Budowa budynku mieszkalnego oraz pawilonu biurowo-usługowego. (Zgoda, ul. Wolska Polskiego).
^^Nie spodziewałem się, że kompleks będzie wyglądał tak efektywnie:) Myślałem, że zrobią "przybudówkę" podobną do sąsiadującego budynku;)
^^Nie sądzę, żeby tak było. Te fundamenty nie są tam od 10lat, chyba co najmniej od 15tu lat;) Wtedy deweloperka dopiero raczkowała:D
^^Faktycznie, zapomniałem o fakcie, że w międzyczasie dobudowali kolejne bodajże dwie klatki:)
^^Na drugim zdjęciu w miejscu, gdzie są wysokie filary będzie chyba wjazd na plac, bądź całą resztę osiedla. Przynajmniej ich ustawienie i wysokość na to wskazują.
^^Niestety tak rodzą się stereotypy, Świętochłowice są widziane przez ludzi spoza regionu jako "jakieś" tam Lipiny, w których jedzą psy... Tak samo jak sąsiedni Bytom, który postrzegany jest jako zapadające się miasto.
Z drugiej strony Świętochłowice mają zapewnioną jedną stałą reklamę - miejsce na planszy w grze Monopol;)

Co do psów, to na Lipinach są ich dwa rodzaje - kto zna drugą część dowcipu, wie o co chodzi:D
1 - 20 of 520 Posts