SkyscraperCity Forum banner
1 - 2 of 2 Posts

· Beuthener
Joined
·
2,822 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie ma tutaj wątku dotyczącego Świętochłowic, więc postanowiłem zacząć.

Artykuł z Gońca Górnośląskiego:

Zapełni pustkę
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... zespół budynków handlowo-usługowo-mieszkalnych. Tak przynajmniej wynika z planów, jakie ma wobec placu przy ul. Kubiny 7-9 prywatna firma, która kupiła teren od miasta.

Plac przy ul. Kubiny 7-9, naprzeciw byłej poradni od dłuższego czasu świeci pistkami. Doraźnie służy jako "parking" dla furmanek z węglem lub obwoźnych karuzeli. Nowy właściciel chce postawić tam cztery budynki biurowe i mieszkalne po dwóch stronach wybrukowanego pasażu jaki połączy ul. Kubiny z ul. Rzeczną.

- Mamy zamiar wybudować funkcjonalny i ładny kompleks handlowo-usługowo-mieszkalny, który ożywi to miejsce - mówi Eugeniusz Iwanicki z firmy Pol-Mast SWC, która kupiła ten teren od miasta.

Z jednej strony budynek usługowy i mieszkalny będzie sąsiadował bezpośrednio z domem opieki prowadzonym przez siostry zakonne. Po drugiej stronie pasażu powstać mają także lokale usługowe i mieszkalne. W sumie zaplanowano trzynaście mieszkań, głównie dwu i trzypokojowych, o powierzchni od 40 do 80 m2.

- Budynki będą dwupiętrowe, aby wpisywały się w okoliczną zabudowę. Wprowadzimy ekologiczne gazowe ogrzewanie - dodaje Iwanicki.

Roboty w terenie rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze wakacyjną porą. Jeśli wszystko pójdzie z planem, do końca roku na Kubiny stanie przynajmniej jeden obiekt handlowo-usługowy i jeden mieszkalny.

 
1 - 2 of 2 Posts
Top