SkyscraperCity banner

941 - 960 of 988 Posts

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Znamy zwycięzcę tego przetargu:
,Likwidacja zagrożeń i podniesienie funkcjonalności eksploatacyjnej na linii kolejowej 61 - ETAP II'' w ramach projektu Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej.
Quote:
Naprawa bieżąca z oczyszczeniem i uzupełnieniem tłucznia oraz regulacja torów 1 i 2 w planie i profilu do znaków regulacji osi toru (posterunek odgałęźny Czarnca)
Tor nr 1 km 52,978 - 53,308
Tor nr 2 km 52,978 - 53,236
Przebudowa przejazdu kat. A km 52,984
Budowa nowych peronów 0,76 m, długość 150 metrów w Czarncy z małą architekturą
Vmax P=120 Vmax T=80 km/h
Instal Tor Szczekociny:
https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=bestOfferDetails&demandIdentity=283233&noticeIdentity=11655&expired=1
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Dla @syf.busq
Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
Ogłoszenie o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przeprowadzonego w trybie Negocjacje bez ogłoszenia. Nazwa postępowania: Wzmocnienie górnej warstwy podtorza z wymianą nawierzchni torowej w km 13,100 – 13,400 (rejon przystanku osobowego Dębska Wola) tor Nr 1 i 2 linii kolejowej Nr 73 Sitkówka Nowiny – Busko Zdrój Numer postępowania: 0222/IZ05GM/18263/05009/19/P PNIUIK Kraków
https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=bestOfferDetails&demandIdentity=290740
 

·
Registered
Joined
·
1,633 Posts
Szybka kolej do CPK

Nawet 250 km/h pociągiem. Przedstawiciele CPK chcą żeby szybka kolej kursowała przez Kielce

Szybką koleją z Kielc do Warszawy, Rzeszowa, Katowic i na lotnisko Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jego przedstawiciele zaprezentowali koncepcję rozwoju szybkich kolei w regionie świętokrzyskim samorządowcom i parlamentarzystom. Do stolicy kraju moglibyśmy dojechać w nieco ponad godzinę, ale na taki luksus trzeba by poczekać. Około 20 lat.

Z Kielc do Warszawy pociągiem w godzinę i dwadzieścia minut, a do Centralnego Portu Komunikacyjnego w zaledwie godzinę. To ma być możliwe już za kilka lat.

Przez nasz region mają przebiegać dwie linie szybkiej kolei numer 6 i 7. Pierwsza poprowadzi przez Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Stalową Wolę w kierunku Podkarpacia. Druga, z Centralnego Portu Komunikacyjnego do Opoczna. Tam zyska dwie odnogi. Jedna poprowadzi do Kielc, Buska-Zdrój w kierunku Nowego Sącza, a druga przez Włoszczowę w kierunku Krakowa i Katowic. - Kolejny etap będzie uwzględniał to, co dyskutowane jest podczas spotkań wojewódzkich, czyli priorytety widziane oczyma samorządów i mieszkańców mniejszych ośrodków, które z jednej strony chciałyby być skomunikowane, jak najlepiej, a z drugiej strony nie zawsze jest to możliwe z pomocą kolei dużej prędkości – informuje Rafał Garpiel, pełnomocnik zarządu CPK.

Właśnie dlatego przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego zorganizowali w Kielcach spotkanie z parlamentarzystami, przedstawicielami władz województwa, samorządowcami. Wszystko po to, aby usłyszeć ich sugestie dotyczące inwestycji. - Kiedy pierwsze propozycje napłyną do nas, nie tylko jak dziś zostało wypowiedziane publicznie, ale też w formie pisemnej, zostaną gruntownie przeanalizowane – dodaje Garpiel.

Wśród nich między innymi poprowadzenie linii w pobliżu Obic, gdzie miasto Kielce ma blisko 600-hektarowy teren, który ma zostać przeznaczony pod inwestycje. Ale nie tylko. - Bardzo mi też zależy, żeby tutaj linia pobiegła kolejowa szprychy numer siedem tak, aby jak najbliżej targów kieleckich – zaznacza Maria Zuba, poseł RP, PiS.

Ta inwestycja otworzy region świętokrzyski na nowe możliwości - mówili uczestnicy spotkania. - Miasto wojewódzkie, cały region świętokrzyski, który naszym zdaniem jest wykluczony komunikacyjnie na dziś zyska szansę na to, by być bliżej centrum, bliżej możliwości komunikacyjnych – mówi Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc. - Wiążę też duże nadzieje z tym układem uzupełniającym, tak zwanym układem poziomym, który pozwoli mniejszym ośrodkom również być skomunikowanymi z odcinkami wielkich prędkości – dodaje Krzysztof Słoń, senator RP, PiS.

To dopiero początek długiej drogi. Na kolejne spotkanie mają zostać zaproszeni przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych. Chodzi o to, aby propozycje szybkich kolei nie pokrywały się, a także nie kolidowały z planami inwestycyjnymi PKP PLK. - Być może to, co planuje PLK w ramach swoich zadań, remontu tych naszych linii te nasze problemy zlikwiduje – podkreśla Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

W województwie trasy szybkiej kolei obejmą ponad 280 kilometrów. Ta ma powstać do 2040 roku.

http://kielce.tvp.pl/44333942/nawet-250-kmh-pociagiem-przedstawiciele-cpk-chca-zeby-szybka-kolej-kursowala-przez-kielce
 

·
Registered
Joined
·
879 Posts
^^ Fantazja ułańska kogoś poniosła. Kielce nie mogą doczekać się normalnej linii kolejowej do stolicy, a tu mowa o pociągach jadących 250km/h
 

·
Registered
Joined
·
7,968 Posts
Ja bym wolał nową linie Skarżysko - Kielce. Pomysł oddzielnej linii do każdego miasta, tzw. szprych, uważam za niepoważny. Oddzielne pociągi z Warszawy do Radomia, oddzielne do Kielc, oddzielne do Krakowa. Zamiast załatwić to za jednym połączeniem tak jak ósemka idzie.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Zwłaszcza, że odcinek Skarżysko - Kielce jest najbardziej "pokręcony" ze wszystkich odcinków LK8. Nowa linia załatwiałaby palący problem prędkości szlakowej na linii nr 8. Może też warto by się zastanowić nad obejściem Tunelu (miejsce obok LHS jest) i połączeniem LK62 z LK8 z pominięciem stacji Tunel. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
 

·
Registered
Joined
·
2,067 Posts
10 lat z PRami w Świętokrzyskim

Świętokrzyskie chce powierzyć przewozy na 10 lat bez przetargu. Przewiduje nawet pociąg do Warszawy

Województwo świętokrzyskie opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze podpisania dziesięcioletniej umowy na przewozy kolejowe. W planach zapisano nawet pociągi do Warszawy i Rzeszowa.


Ogłoszenie o zamiarze powierzenia przewozów bez przetargu ukazało się w biuletynie unijnym. Chodzi o "świadczenie usług publicznych w zakresie wykonywania wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa świętokrzyskiego na okres 10 lat od 13 grudnia 2020 roku". Nie podano nazwy wybranego przewoźnika, ale z oczywistych względów muszą to być Przewozy Regionalne.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych w ramach uzgodnionego rozkładu jazdy na następujących liniach komunikacyjnych i odcinkach linii kolejowych z zaznaczeniem, że uruchomienie przewozów do stacji znajdujących się na terenie innego województwa zależne będzie od zawarcia stosownego porozumienia lub dokonania uzgodnień z właściwym województwem – należy to zatem traktować jako perspektywiczny zapis, a nie zapewnienie uruchomienia pociągów w takich relacjach:

Kielce – Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz – granica województwa – Rzeszów/ Stalowa Wola
Kielce – Sędziszów – granica województwa – Kraków/ Katowice
Kielce – Włoszczowa – granica województwa – Częstochowa/ Katowice
Kielce – Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój
Jak czytamy, w przypadku podjęcia przez Organizatora decyzji o zwiększeniu sieci połączeń kolejowych, przedmiot zamówienia może zostać rozszerzony o wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych na innych liniach komunikacyjnych (odcinkach linii), w tym w szczególności:

Skarżysko-Kamienna – Końskie – granica województwa – Łódź
Kielce – Skarżysko-Kamienna – granica województwa – Warszawa
Kielce – Staszów – granica województwa – Tarnobrzeg
Ciekawy jest fakt zapisania w ogłoszeniu połączeń aż do stolic sąsiednich województw – ich przerywanie na granicach województw jest dużym problemem polskiej kolei. Wczoraj rząd przyjął pakiet zmian prawnych w ustawach o transporcie kolejowym i Funduszu Kolejowym, który umożliwia dofinansowanie z funduszu połączeń międzywojewódzkich, ale tylko na odległość 30 kilometrów od granicy. Nie pomoże to w realizacji połączenia do Warszawy, na którym bardzo zależy samorządowi. W planie jest też reaktywowane przed rokiem (ale tylko na sezony wakacyjne) połączenie do Buska-Zdroju. Realizacja połączeń do Tarnobrzega będzie z kolei możliwa w przypadku modernizacji linii nr 70 Włoszczowice – Chmielów.

Warto dodać, że w tym roku podobne ogłoszenie o zamiarze powierzenia przewozów tuż przed wejściem w życie IV pakietu kolejowego, nakazującego organizację przetargów, podjęły m. in. województwo śląskie czy lubelskie. Jak dotąd tylko dwa samorządy w Polsce zdecydowały się na organizację przetargu, który wyłoni wykonawcę usług. To województwo lubuskie i kujawsko-pomorskie.
źródło: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/swietokrzyskie-chce-powierzyc-przewozy-na-10-lat-bez-przetargu-w-planach-nawet-pociag-do-warszawy-93496.html
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
Ogłoszenie o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przeprowadzonego w trybie Negocjacje bez ogłoszenia. Nazwa postępowania: Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej i wykonanie robót remontowych peronu nr 1 przystanku osobowego Bukowa, linii nr 61 Kielce – Fosowskie, km 32,538 wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Numer postępowania: 0222/IZ05GM/20325/05584/19/P PPMT GDAŃSK
https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=bestOfferDetails&demandIdentity=293338
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
Ogłoszenie o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego przeprowadzonego w trybie Zapytanie ofertowe. Nazwa postępowania: Wymiana pojedynczych podkładów drewnianych stanowiących nawierzchniowe prace punktowe na terenie PKP PLK S.A. Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku - Kamiennej Numer postępowania: 0223/IZ22GM/21956/05996/19/P Usługi Torowe REM TOR DUO STRÓŻE https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=bestOfferDetails&demandIdentity=295353
 

·
Registered
Joined
·
525 Posts
Discussion Starter #955
Samorząd wojewódzki i PKP PLK dołożą brakującą kwotę potrzebną do rozstrzygnięcia przetargu na budowę tunelu dla pieszych w obrębie stacji Skarżysko Kamienna.

Niestety wystarczy to tylko na zadanie podstawowe i zadanie opcjonalne nr 1 czyli tunel i modernizacja peronu nr 1 (przy dworcu). Peron nr 2 wypada z modernizacji, a fragment niedawno oddanego peronu nr 3 będzie ponownie przebudowany.

http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/23364-samorzad-wojewodztwa-ratuje-projekt-budowy-tunelu-przy-dworcu-pkp.html
 

·
Registered
Joined
·
1,633 Posts
LK73

Wrócą pociągi z Kielc do Buska. Tym razem na dłużej
Od 27 czerwca ponownie kursować będą pociągi pasażerskie z Kielc do Buska-Zdroju – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Tym razem nie będzie to jedynie połączenie sezonowe, bo pociągi mają jeździć na tej trasie co najmniej do końca okresu obowiązywania rozkładu jazdy, czyli do 12 grudnia.Codzienne połączenia kolejowe mają być w tym okresie wykonywane na dwóch trasach: Kielce – Busko-Zdrój oraz Katowice – Kielce – Busko-Zdrój.

Pociąg do i z Buska-Zdroju będzie kursował codziennie godzinach zbliżonych do już zaplanowanych na okres wakacyjny, tj. wyjazd z Kielce zaplanowano o godz. 10:43 (będzie to połączenie bezpośrednie z Katowic przez Włoszczowę) oraz 17:25. Natomiast odjazd z Buska Zdroju o godz. 11:47 i 18:33, przy czym należy mieć na uwadze, że ostateczne godziny kursowania pociągów będą znane na około miesiąc przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Urząd Marszałkowski wyjaśnia, że uruchomienie na okres prawie półroczny codziennych połączeń do Buska Zdroju jest wynikiem wygospodarowania pieniędzy, w związku z tymczasowym wprowadzeniem ograniczeń liczby kursów na linii kolejowej nr 25, na odcinku Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski, spowodowanym remontami torów.

Urzędnicy podkreślają, że uruchomienie połączeń do Buska ma na celu zbadanie potencjału linii kolejowej nr 73. Wyniki będą podstawą zbudowania optymalnej siatki połączeń planowanej do realizacji w latach przyszłych.


https://faktykielce24.pl/news/kielce/drogi-komunikcja/wroca-pociagi-z-kielc-do-buska-tym-razem-na-dluzej/
 

·
Registered
Joined
·
1,388 Posts
Miła wiadomość :) Mam większość rodziny w Busku i bardzo dużo czasu tam spędzam, ale nigdy w życiu nie jechałem z Buska pociągiem. Może w tym roku uda mi się zrobić przejazd z Krakowa do Buska. Kwestia tylko, z czym te pociągi dokładniej będą skomunikowane.

W Busku przydałaby się jakiś autobus po mieście, w godzinach przyjazdu pociągów jadący pod dworzec i z nim skomunikowany.
 

·
Registered
Joined
·
590 Posts
^^
Optymalne byłoby wydłużenie linii kolejowej do dworca autobusowego przy ul. Waryńskiego. Z jednej strony dworzec byłby w pełni wykorzystany (obecnie świeci pustkami), a z drugiej pasażerowie mieliby już całkiem blisko do strefy uzdrowiskowej i centrum, chociaż i tak jakiś niewielki autobusik elektryczny, kursujący na trasie Dworzec-ul.Waryńskiego-ul.1 Maja-ul.Armii Krajowej-ul.Batorego-ul.Kościuszki-ul.Kopernika-ul.Poprzeczna, byłby wskazany.
 
941 - 960 of 988 Posts
Top