SkyscraperCity banner

981 - 988 of 988 Posts

·
Registered
Joined
·
287 Posts
Skarzysko-Kamienna brane pod uwagę przy inwestycji w terminal intermodalny
Terminal intermodalny w Skarżysku-Kamiennej
Zwiedziłem te tereny, podstawowym problemem jest utrudniony dojazd dla samochodów ciężarowych. Z wizualizacji wygląda na to, że planowane jest skierowanie kolumny ciężkich Tirów z naczepami na szereg następujących po sobie, kolizyjnych przejazdów kolejowo-drogowych w poziomie szyn. Biorąc pod uwagę, że w torach głównych linii nr 8 planowane są prace modernizacyjne celem uzyskania wysokich prędkości pociągów, to takie rozwiązanie układu komunikacyjnego jest proszeniem się o kłopoty.
Uważam, że warunkiem prawidłowego funkcjonowania każdego terminalu logistycznego jest bezkolizyjny dojazd. W tym przypadku należałoby rozważyć dojazd alternatywny, w tym budowę porządnej drogi dojazdowej (np. od strony wschodniej) lub wiaduktu.
 

·
Registered
Joined
·
27 Posts
Mają jechać całorocznie, nawet gdzieś był artykuł, ba nawet są już wpisane do rozkładu.
Nie całorocznie, a tylko do 12 grudnia.
Po prostu waadze województwa bardzo nie chcą zwiększyć budżetu na kolej, dlatego codzienne pociągi do Buska będą tylko za wycięte z powodu remontu w Skarżysku.


A tutaj fotogaleria z wczoraj:
27 czerwca: Pierwszy w 2020 r. Impuls wjechał na stację PKP Busko-Zdrój – FOTOGALERIA
Kilka zdjęć na zachętę:
250780

250763

Dworzec zamknięty:
250776

Zamiast dworca:
250785

Nie było komitetu powitalnego lokalnych władz. Był tylko wiceburmistrz z kilkoma dworzanami z ratusza, jednak nieoficjalnie:
250792

Wszyscy byli bezpieczni ;):
250799

250801


250803
 

·
Registered
Joined
·
27 Posts
To był jednocześnie pierwszy po latach pociąg bezpośredni z Katowic?
Tak
Widać, że frekwencja jest!
Na inauguracji w sobotę w obie strony około 30 p. Ale już poniedziałek (EN57AL) bodaj troje...
Władze Województwa oraz Gminy ewidentnie zaniedbały informację o rozszerzeniu przewozów na cały tydzień.

Do tego bus do centrum Buska kosztuje 2,50 zł, podczas, gdy POLREGIO z Kielc to niecałe 7 zł, a w poprzednich 2 latach busy do centrum były bezpłatne. Ale w tym roku nie ma wyborów samorządowych...

Do tego idiotyczny zakaz wjazdu na parking przy dworcu, bo PKP wynajęła go nauce jazdy.
Ludzie parkowali po krzakach, niepełnosprawni pomstowali na brak miejsc wyznaczonych dla ich dyliżansów.

Brak plakatów z informacją o pociągach na mieście i brak wyeksponowania rozkładu jazdy na stronie UMiG.

W sobotę w Brzezinach wsiadał jeden pasażer lub zero. Tak samo w Kijach.

Fot: materiały prasowe PLK
256719
256708
256712
256715
256719
256720
256722
256726


Czy dobrze widzę, że brakuje podjazdów dla wózków?
 

·
Registered
Joined
·
27 Posts
Trwają prace na stacji Nida i pomiędzy Brzezinami, a Nidą. Całkowita wymiana jednego toru i dłubią przy dwóch wiaduktach kolejowych. Na Nidzie widać prefabrykaty wyglądające jakby płyty peronowe. Czy będą tam ogarniać przystanek w tym roku?
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,358 Posts
By podróż koleją z Kielc przez Włoszczowę do Częstochowy przebiegała bez zakłóceń oraz ładunki jechały sprawnie – między Rykoszynem a Włoszczową pracuje maszyna AHM. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dostępność do pociągów – podróżni zyskali nowy peron na przystanku w Bukowej. Obecne prace za ponad 17 mln zł realizowane są ze środków budżetowych. Wcześniej przeznaczono na poprawę trasy 29 mln zł.
Na przystanku Bukowa podróżni mają dogodny dostęp do pociągów z obu peronów. Do nowego, czynnego od grudnia peronu dołączył sąsiedni. Wyższy peron ułatwia wsiadanie i wysiadanie
z pociągów relacji Częstochowa – Kielce. Dla podróżnych dostępne są 2 wiaty z ławkami oraz tablice informacyjne. Dojście na peron ułatwia pochylnia. Dla lepszej orientacji niewidomych i niedowidzących w nawierzchni peronu są wypukłe pasy i ścieżki naprowadzające.
Na szlaku Rykoszyn – Włoszczowa specjalistyczny sprzęt szykuje sprawniejsze podróże między województwem świętokrzyskim a śląskim. Likwidację ograniczeń prędkości zapewnia specjalna maszyna torowa AHM800. Pojazd unosi tor i wykonuje pod nim niezbędne prace. Maszyna wybiera stary tłuczeń i górną warstwę podtorza oraz dostarcza w jego miejsce nowy materiał. W pracach uczestniczy również oczyszczarka tłucznia. Zastosowanie maszyn ogranicza czas robót i na tor szybciej wracają pociągi.
Na podstawie wcześniejszych badań, w niektórych miejscach przewidziano wymianę szyn i podkładów. Przeprowadzona będzie regulacja toru. Wyremontowane zostaną także 4 obiekty inżynieryjne. Z prac skorzystają kierowcy, gdyż zaplanowano remont jezdni na przejeździe kolejowo-drogowym w Ludyni. Wartość prac wykonywanych ze środków budżetowych to ok. 17,5 mln zł netto. Realizowane będą do końca III kw. 2020 r. Prace nie wpływają na kursowanie pociągów.
Prace między Rykoszynem a Włoszczową to kolejny etap poprawy świętokrzyskiego odcinka linii Kielce – Częstochowa – Fosowskie. W ostatnich miesiącach PLK przebudowały perony na przystankach Czarnca i Bukowa. Mieszkańcy powiatu włoszczowskiego mogą wygodniej wsiadać do pociągów w kierunku Kielc, Katowic i Częstochowy. W latach 2017-2019 poprawiono stan 16 km torów, także z wykorzystaniem maszyny AHM. Poziom bezpieczeństwa zwiększyła również przebudowa 7 przejazdów kolejowo-drogowych.
Inwestycje umożliwiły eliminację ograniczeń prędkości, a tym samym skrócenie czasu jazdy pociągów pasażerskich na odc. Kielce - Częstochowa o 17 min. Komfort podróży podniosła również przebudowa 5 peronów: na przystanku Ludynia Dwór (2) oraz na stacjach Włoszczowa (2) i Kielce Herbskie. W latach 2017-2019 na prace przeznaczono ok. 29 mln zł.

@kolejKielceBusko Z tego co kojarzę perony w Nidzie miały być robione a tory bodaj też. Przydałby się jakiś sezonowy pospieszny do Buska, na Flircie.
 
981 - 988 of 988 Posts
Top