SkyscraperCity banner

1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
Joined
·
4,805 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Alstom (dawniej GEC Alsthom, początkowo Alsthom) – międzynarodowy koncern zajmujący się infrastrukturą energetyczną i transportową. Zgodnie z danymi ze strony firmy, w roku 2007/2008 Alstom osiągnął sprzedaż przekraczającą 20,9 mld € i zatrudniał ponad 93.500 pracowników w ponad 70 krajach. Siedziba koncernu znajduje się w Levallois-Perret w pobliżu Paryża. Obecnym prezesem jest Patrick Kron.

Produkty transportowe firmy:
Pociągi wysokiej prędkości TGV,
Lokomotywy spalinowe i elektryczne z rodziny Prima
Tramwaje Citadis
Pociągi Coradia i Adelante
Pociągi Pendolino

info:wikipedia.org


Zdjęcia i filmy z fabryki Alstom-u użytkownika Lokomtywa:
 

·
Registered
Joined
·
923 Posts
Jak już kolega polischmen odkopał wątek to wrzucam świeży artykuł z RK ;)


Potężna lokomotywa dla Kolei Kazachskich zaprezentowana

Prezes Alstom Transport Henri Poupart-Lafarge oficjalnie zaprezentował pierwszą elektryczną lokomotywę towarową KZ8A dla Kolei Kazachskich KTZ. Ma masę 200 ton i moc 8800kW. W sumie Alstom dostarczy Kolejom Kazachskim 295 elektrowozów.

Ceremonia odbyła się w fabryce Alstomu w Belfort, gdzie zaprojektowano i wyprodukowano lokomotywę KZ8A. To pierwszy typ z całego wachlarza lokomotyw, które Alstom zaprojektował na kazachski rynek. Według producenta, KZ8A to najpotężniejsza obecnie lokomotywa świata. Może pociągnąć nawet 9000 ton i rozpędzić się do prędkości 120 km/h.
Wyposażenie kabiny maszynisty KZ8A zawiera kuchenkę mikrofalową, lodówkę, ogrzewanie podłogowe. Elektrowóz ma operować w zakresach temperatur od -50 do +50 stopni Celsjusza. KZ8A ma certyfikację na teren Rosji, pracę w Kazachstanie rozpocznie w styczniu 2013 roku, po testach dynamicznych.

Tylko pierwszych dziesięć lokomotyw KZ8A zostanie wyprodukowanych w Belfort. Pozostałe zostaną zbudowane w Astanie, w nowej fabryce Alstomu. Zakład ma produkować 80 lokomotyw rocznie. Obecne zamówienie opiewa na 200 lokomotyw towarowych i 95 pasażerskich.

Niektóre dane techniczne lokomotywy Alstom KZ8A dla Kolei Kazachskich:
Długość całkowita: 35m
Rozstaw szyn: 1520mm
Maksymalna prędkość eksploatacyjna: 120 km/h
Moc: 8800 kW
Napięcie: 25kV 50Hz AC
Masa własna: 200 ton
Układ osi: Bo-Bo+Bo-Bo
Początkowa siła pociągowa: 833 kNŹródło: http://www.rynek-kolejowy.pl/35694/Potezna_lokomotywa_dla_Kolei_Kazachskich_zaprezentowana.htm
Szkoda, że nie Pesa bo z szynobusami do Kazachstanu im po woli jakoś idzie ;) Jak widać Kazachstan potrafi zabezpieczyć też swój interes i wymagać budowy montowni u siebie ;)
 

·
Registered
Joined
·
20,639 Posts

·
Registered
Joined
·
213 Posts
Alstom rozszerza swoją platformę Coradia Steam o pojazdy piętrowe, w przetargu landu Dolnej Saksoni oferta Alstomu został wybrana jako najkorzystniejsza na 34 pojazdy częściowo dwupokładowe.

Niedersachsen orders the ‘quietest trains in Germany’
25 February 2021
GERMANY: ‘Niedersachsen has never ordered so many new trains in one go’, said Land Minister of Transport Dr Bernd Althusmann when transport authority LNVG named Alstom as preferred bidder to supply 34 partly-double-deck electric multiple-units for use on Expresskreuz Bremen/Niedersachsen services.
z railwaygazette.comzdjęcia z witryny treinenweb.nl
 

·
Registered
Joined
·
4,721 Posts
Ciekawy pojazd, tak jakby Desiro HC na odwrót, tak jeszcze nie grali z piętrusami na czołach i jednopokładowymi w środku. Choć mimo całej nuty niuansu jednak się zastanawiam czy koncepcja z Desiro HC z piętrusami w środku nie jest jednak bardziej praktyczna.
 
1 - 12 of 12 Posts
Top