SkyscraperCity banner

1 - 20 of 326 Posts

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
25,721 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Po krótkiej dyskusji otwieram wątek poświęcony modernizacjom bloków na świecie. Mimo wszystko jest to temat wykraczający poza największe dwa tematy poświęcone dyskusji o blokach oraz renowacjom w Polsce. Jak robią to inni? Otóż bardzo różnie i warto to w tym wątku pokazać.

Bardzo proszę o postowanie miasta, nazwy bloku i lokalizacji mniej więcej. Mile widziane zdjęcia sprzed i po.

Glasgow, Drygate, 1961

3 budynki po 18 pięter plus obszar 4 piętrowych budynków.

http://maps.google.pl/maps?f=q&sour...0348,-4.235428&spn=0.002246,0.005466&t=h&z=18

Co ciekawe remont wykonywała firma wykonująca również remonty na terenie Polski.

G

·
Ładne Glasgow, ale remont trochę nie pasuje do okolicy. Nowa elewacja gruzie się październikową tonacją tła.

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
25,721 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
25,721 Posts
Discussion Starter · #5 ·

·
Redsigert User
11,951 Posts
Bułgaria - jeśli myśleliście, że w Polsce jest/było źle...

Blagoevgrad

nie wiem co to za miasto

dobrze, że chociaż zostawili te karby na dachu

Jak widać niektóre budynki były częściowo obłożone styropianem,o ile zrozumiałem to nie do końca legalna inicjatywa poszczególnych mieszkańców, ogólnie ilość samowolek jest dość przerażająca a dzielnice zamieszkane przez cyganów wyglądają znacznie gorzej. Remonty nie są może jakieś okropne ale niezbyt mi się podoba ta maniera zabudowywania wszystkich balkonów, chyba chodzi o ograniczenie samowolek i jakieś ucywilizowanie tego ale architektura chyba jednak na tym traci.

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
25,721 Posts
Discussion Starter · #7 ·
No u nas ludzie sobie sami jeszcze nie murują okien i nie oklejają styropianem na dziko.

·
I am the passenger
4,785 Posts
http://www.obnovendom.com/wp-content/uploads/2009/10/6_img_1936.jpg
Bardzo ciekawy blok i generalnie miło widzieć zastosowaną taką dużą ilość większych okien w nich wszystkich. Termomodernizacje powiedziałbym poprawne, z zastrzeżeniem, że samowola budowlana osiąga w tych budynkach wręcz absurdalne rozmiary.
Ja właśnie chciałem podać przykład tego bloku jak argument za tym, że zabudowywanie balkonów nie zawsze jest takie złe. Modernizm stawiał na funkcjonalność i służenie ludziom, a jeśli ktoś potrzebuje bardzo tego balkonu niech go sobie zabuduje, byleby było to w stylu dopasowanym do reszty budynku - tutaj na początku tak było, ale po termomodernizacji nie przesadzając ten blok wygląda jak jakaś nowa realizacja.

·
Redsigert User
11,951 Posts
^^Mi tam przeszkadza głównie to, że zniknęło karbowanie które dawało mu sporo charakteru, kolorystycznie też nic specjalnego ale może to rzecz gustu.

Rumunia:

lekko przekombinowany ale niezły:

a tu już trochę przesadzili:

cdn.

·
Redsigert User
11,951 Posts
Przebudowa na biurowiec:

Rumunom się podoba mi nieco mniej... Parę podobnych przykładów:

a tu jakże gustowna nadbudówka ze skośnym dachem:

pomyśleć, że niektórzy chętnie widzieliby takie w Polsce...

·
Registered
3,072 Posts
Rumuńskie przykłady z pierwszego postu bardzo ok, no, oprócz ostatniego. Znowu tragiczna samowola budowlana z zabudowami balkonów tu: http://img57.imageshack.us/img57/5956/dsc00620p.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/3169/dsc00868o.jpg
Tu powiedziałbym, że to mierna realizacja z przełomu milenium, gdybym nie wiedział, że to przerobiony blok. Jeśli to się komuś opłaca... Reszty przebudów nie ma co komentować. W Bukareszcie mało miejsca, że zamiast stawiać nowe budynki, wyczyniają takie eksperymenty?

·
Registered
946 Posts
@fotki Mruczka: jestem bezguściem czy to naprawdę jest kapitalne? :D Bo wg mnie jest.

·
Introducing first
1,386 Posts
Zepsuli takie fajne, ponure bloki w Glasgow. Szarość dodawała im chłlodnej elegancji.

1 - 20 of 326 Posts