SkyscraperCity banner

1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
2,824 Posts
Coś takiego jeździło w latach 30 w ramach testów na linii Piła - Wałcz - Kalisz Pomorski - Stargard Szczeciński :

·
Registered
1,488 Posts
Wypalacz Rafał;111175915 said:
No w sumie fakt. Ale nie zmienia to faktu że pojazd nie ma dopuszczenia do ruchu...
Gdyby wagon o którym mowa byłby sprawny i zdatny do ruchu to i dopuszczenie pewnie by się znalazło ;)

·
Registered
510 Posts
Jeszcze w 2009 r. wyglądał na sprawny ;)

Stał (może jeszcze stoi) w kolekcji w parowozowni w Skierniewicach.
Wnętrze było wtedy świeżo po remoncie

·
Registered
271 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Jeszcze w 2009 r. wyglądał na sprawny, Stał (może jeszcze stoi) w kolekcji w parowozowni w Skierniewicach.
Wnętrze było wtedy świeżo po remoncie
To że miał odpicowane wnętrze nie znaczy że był sprawny w sensie eksploatacji.
A czy nadal stoi, to sprawdzę w maju, jak w Skierniewicach będzie dzień otwarty.

·
Registered
271 Posts
Discussion Starter · #17 ·
sprawny nie jest - akumulatorow nie ma.
To jak w takim razie rozumiec to zdanie ze strony muzeum w Skierniewicach:
W 1995 r. pieczołowicie odbudowany przez ZNTK w Łapach S.A., wziął udział w wielkiej paradzie taboru z okazji 150-lecia polskiej kolei.
Czy wtedy jeszcze miał akumulatory? Czy był ciągnięty/pchany przez cos innego? Czy "udział w wielkiej paradzie" oznacza że po prostu stał tam gdzie zwykle?

·
Registered
Zacisze
6,847 Posts
Czy wtedy jeszcze miał akumulatory? Czy był ciągnięty/pchany przez cos innego? Czy "udział w wielkiej paradzie" oznacza że po prostu stał tam gdzie zwykle?
Nie wiem jak bylo wtedy, wiem jak jest teraz (miesiac temu ogladalem to cudo).

·
Registered
1,488 Posts
O ile dobrze zrozumiałem swego czasu przewodnika w PSMK to on akumulatory miał i jeździł na 150-leciu o własnych siłach. Kilka lat temu akumulatory padły, stały się niesprawne i, jeśli wierzyć Iwanowi, to po prostu je wymontowali. Koszt nowych jest podobno na tyle duży że PSMK nie było w stanie kupić nowych.

1 - 20 of 46 Posts