SkyscraperCity banner

1 - 20 of 422 Posts

·
Registered
Joined
·
2,245 Posts
Discussion Starter #1
Aby nie śmiecić w innych wątkach zakładam nowy temat.

Oto cytaty z wątku Ryanair
[Spadek wartości akci Ryanair]Przypuszczam że czkawką odbija się tutaj również brak możliwości anulacji biletu. Rozumiem że jest to cecha tanich linii, ale jednak w takich przypadkach jak ten, może to obniżać zaufanie do firmy.
Jest jeszcze i ta możliwość, że nakazem administracyjnym zostanie wymuszone odwołanie lotów (albo chociażby strajkiem personelu niechcącego się narażać). To oznaczałoby zwrot wpłaconych pieniędzy, ale też chaos z tysiącami pasażerów, którzy nie byliby w stanie powrócić do kraju zamieszkania.
Jest też opcja, że ludzie po prostu nie będą kupować biletów, a Ryanair sporo lata do np. włoskich miast, gdzie obecnie jest duże zagrożenie zarażenia.
Pandemia COVID-19 staje się faktem i zaczyna wywierać potężny wpływ na ruch lotniczy na świecie. Co dalej? Proponuję kontynuować dyskusję.
 

·
Registered
Joined
·
2,245 Posts
Discussion Starter #2
Jeszcze cytat z wątku LOT

To nie śmiertelność COVID'a jest najgroźniejsza dla światowej ekonomii (a co za tym idzie - rynków lotniczych, w szczególności charterowych). To kwarantanny załamujące komunikację, łańcuchy dostaw a nawet wydarzenia kulturalne i sportowe. No i oczywiście zwykła, ludzka panika.
 

·
Registered
Joined
·
2,647 Posts
Duże kryzysy zawsze przychodzą z niespodziewanej strony. Właśnie przyszedł. W tym roku wszystkie porty lotnicze będą na minusie, bez wyjątku.
 

·
Registered
Joined
·
240 Posts
Nieoficjalnie: Wizz Air odwołuje dużo lotów z Polski do Włoch przez koronawirusa

Z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira zniknęła możliwość rezerwacji lotów z Polski m.in. do Mediolanu, Rzymu, Bari czy Katanii w okresie od 10 marca do początku kwietnia – alarmują czytelnicy, niektórzy dostali też informację o odwołaniu planowanych lotów do Włoch. Nieoficjalnie udało nam się potwierdzić tę informację, jednak czekamy na oficjalne stanowisko węgierskiej linii.
Całość: https://www.fly4free.pl/wizz-air-zawiesza-loty-z-polski-do-wloch-koronawirus/

W komentarzach na fb ludzie wrzucają screeny swoich rezerwacji, gdzie kierunki włoskie są zmieniane na Londyn.
 

·
Registered
Joined
·
2,245 Posts
Discussion Starter #6
^^ Obawiam się, że Ryanair może okazać się lada chwila jeszcze bardziej radykalny.
 

·
Registered
Joined
·
20,657 Posts
LOT zmniejszy w marcu br. częstotliwość swoich rejsów z Budapesztu do Seulu z trzech do dwóch tygodniowo. Redukcja została wprowadzona zapewne ze względu na rosnąca epidemię koronawirusa w Korei Płd.

Polski przewoźnik nie będzie realizował w przyszłym miesiącu wtorkowego rejsu z Budapesztu i środowego z Seulu, zatem w rozkładzie dostępne będą dwa rejsy tygodniowo - piątkowe i sobotnie (ze stolicy Węgier) oraz poniedziałkowe i sobotnie (ze stolicy Korei Płd.).
https://www.pasazer.com/news/43410/lot,zmniejszy,czestotliwosc,rejsow,z,budapesztu,do,seulu.html
 

·
Registered
Joined
·
974 Posts
Ryanair ma takie oświadczenie na stronie:
COVID19
27 lut 2020 • 14:29
Władze nie wydały żadnych nowych zaleceń dla linii lotniczych, wszystkie loty odbywają się normalnie i obowiązuje standardowy regulamin.

Nadal będziemy monitorowali sytuację i stosowali się do zaleceń i instrukcji organizacji ochrony zdrowia publicznego.

https://www.ryanair.com/pl/pl/travel-updates/articles/covid-19

to jedno, a drugie - Pandemia nie została na tą chwilę ogłoszona - więc tytuł wątku powinien zostać niezwłocznie zmieniony, bo jest niezgodny z faktami.
 

·
Human Traffic
Joined
·
5,594 Posts
Gorzej dla linii dopiero będzie.
Poza zamykaniem lotów to większość dużych firm wprowadza zarządzanie kryzysowe i m.in travel bany a nawet jeśli ich nie ma to często pracownicy sami odmawiają wyjazdów.
 

·
Registered
Joined
·
20,657 Posts
Teraz oficjalnie:

W czwartek (27.02) Wizz Air poinformował o ograniczeniu marcowych i kwietniowych lotów na włoskie lotniska. Obecnie wiadomo, że nie odbędą się również niektóre loty z Katowic oraz z Budapesztu.Pasażerowie, których dotyczą zmiany w rozkładzie lotów, zostaną o tym poinformowani w okresie przynajmniej 15 dni przed planowanym wylotem. Będą mogli wybrać bezpłatną zmianę terminu lotu lub anulować podróż. W efekcie mogą otrzymać 100 proc. zwrotu wartości biletu na konto lub 120 procent wartości biletu na konto Wizz. Ponieważ informacja o odwołaniu lotu będzie miała miejsce nie później niż 14 dni przed terminem podróży, pasażerowie nie będą mogli ubiegać się o dodatkowe odszkodowanie z tytułu rozporządzenia Rady EC 261/2004.

Wizz Air zmniejszy także częstotliwość lotów z Budapesztu do Włoch pomiędzy 11 marca a 2 kwietnia, ze względu na spadający popyt ze strony pasażerów – informuje portal Hungry Today. Nie kupimy obecnie biletów na loty z Budapesztu do Rzymu, Bolonii, Katanii, Neapolu, Mediolanu i Bari w okresie od 10 marca do 4 kwietnia. Przewoźnik poinformował jednak, że nie wszystkie loty zostały odwołane.

W oświadczeniu Wizz Air podkreśla, żestale monitoruje popyt na bilety i dlatego postanowił zmniejszyć częstotliwość na niektórych trasach. Wizz Air podkreśłił, że pasażerowie posiadający bilety na odwołane loty zostaną o tym należycie powiadomieni i będą mogli wybierać między bezpłatną zmianą terminu podróży lub zwrotem kosztów.
https://www.pasazer.com/news/43414/wizz,air,anuluje,rejsy,do,wloch.html
 

·
Registered
Joined
·
3,331 Posts
Wizz Air zmniejsza ilość lotów do Włoch z powodu epidemii koronawirusa

Linia lotnicza Wizz Air poinformowała dzisiaj, że ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19, zmienił harmonogram lotów.

Odwołano znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia 2020 r. Całkowita przepustowość na włoskich trasach w tym okresie została zmniejszona o około 60 proc. Dotychczasowy harmonogram częstotliwości lotów zostanie przywrócony po 2 kwietnia 2020 r.
za onet.pl

 

·
Registered
Joined
·
1,298 Posts
U mnie (globalne korpo) ban na wszystkie niekrytyczne loty. Jak chcesz lecieć cross-border, musisz mieć zgodę członka zarządu.

Szykuje się bardzo ciężka wiosna dla linii lotniczych.
 

·
Registered
Joined
·
2,245 Posts
Discussion Starter #15
EasyJet widzi poważny spadek zainteresowania lotami i też szykuje się do cięcia lotów/kosztów.
Following the increased incidence of COVID-19 cases in Northern Italy, we have seen a significant softening of demand and load factors into and out of our Northern Italian bases. Further, we are also seeing some slower demand across our other European markets. As a result we will be making decisions to cancel some flights, particularly those into and out of Italy, while continuing to monitor the situation and adapting our flying programme to support demand.
z oświadczenia dla RNS (giełdy)
 

·
Registered
Joined
·
655 Posts
Pewnie Ator i spiskowe teorie, jedyne rzetelne źródło w tych sprawach XD a poważnie, nie wykluczone że są, ale to coś zmienia? Fakt że w Suwałkach będzie ktoś zarażony, ma jakieś większe znaczenie dla osoby z Poznania, niż przypadek osoby zarażonej w Niemczech?
 

·
Cyklista i wegetarianin
Joined
·
10,789 Posts
^^

To możliwe (chociaż wcale nie pewne). To kwestia niewielkiej ilości testów jakie się w Polsce robi. To samo jest zresztą w USA gdzie wiadomo już, ze wirus jest na wolności bo są chorzy, którzy nie byli ostatnio za granicą, ale nie wiadomo kto go przywiózł. Mówi się nawet że ostatni wzrost zachorowań na grypę w Niemczech to wcale nie musi być grypa.

Po prostu trudno sobie wyobrazić, że Polska, duży 38-milionowy kraj z dużymi kontaktami międzynarodowymi naprawdę jest prawie ostatnim krajem w Europie, do którego nie dotarł COVID-19. Nawet Islandia miała swój pierwszy wykryty przypadek. No chyba, że wierzymy że to kwestia cudu jak obrona Jasnej Góry.
 
1 - 20 of 422 Posts
Top