SkyscraperCity banner

1 - 20 of 13099 Posts

·
Banned
15,354 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
NAJPIEKNIEJSZE TRAMWAJE ŚWIATA

Oto moje typy (oczywiście chodzi tylko o te modele przedstawione poniżej, nie zaś o cały sprzet jeżdżący w danym mieście)
Porto/Mediolan nr 1. /bezsprzecznie i bezapelacyjnie/
Strasbourg nr 2.
Ateny nr 3.
Grenoble nr 4.
Barcelona nr 5.
Berlin/Brema/Kolonia nr 6.
Kraków/Monachium nr 7.

PORTO / Portugalia /- NAJFAJNIEJSZE TRAMWAJE NA ŚWIECIE SĄ WŁAŚNIE TU
Numero uno, niezaprzeczalnie najlepszy, stylistyka super, kolorystyka dobrze dobrana, proporcje, prostota i elegancja w jednym.

Wklejam wiele zdjęć, bo piękno tego tramwaju jest oszałamiające. Nie da się nacieszyć nim oczu patrząc na jeden tylko obrazek. Stąd też cała seria.

MEDIOLAN - razem z PORTO to najfajniejsze, jednak portowskie malowanie jak dla mnie jest lepsze, choc i tej zieleni mediolańskiej nie można odmówić pewnego wdzięku

ATENY - podobne do innego typu niż powyższe mediolańskie

GRENOBLE - bardzo miłe, podobne jeżdżą tez w innych francuskich miastach np. Rouen

KRAKÓW - podobne do monachijskich - też całkiem całkiem

BARCELONA - calkiem miłe tramki

BERLIN - nienajgorsze

BERLIN (podobne są w BREMIE i KOLONII)

A jak wyglądają wasi ulubieńcy??

·
Homo Skyscraperus
22,035 Posts
Ateńskie wyglądają na żywo lepiej... dla mnie booomba!

A to mój ulubiony... czasem mam zaszczyt nim jechać :)

... prawie jak ten w Krakowie :sleepy:

·
MM
437 Posts
no ladne te tramwaje :) ladne bo nowe ;) ja jednak jak mam gdzies jechac tramwajem to wole wlasie takim:

naprawde swietnie sie jezdzi takimi, szkoda ze sa usuwane a nie modernizowane (lub remontowane) i puszczone w centrum, ladnie by sie prezentowaly w starym miescie, nadawaly by fajny klimat miastu :)

·
yet another transit geek
3,377 Posts
mackowiak said:
no ladne te tramwaje :) ladne bo nowe ;) ja jednak jak mam gdzies jechac tramwajem to wole wlasie takim:

naprawde swietnie sie jezdzi takimi, szkoda ze sa usuwane a nie modernizowane (lub remontowane) i puszczone w centrum, ladnie by sie prezentowaly w starym miescie, nadawaly by fajny klimat miastu :)
Za mało drzwi i za wąskie.

·
MM
437 Posts
mmjp said:
^^ nie wymagaj od pięćdziesięcioletniego tramawaju, żeby zawsze był nowoczesny.
wlasnie wrecz przeciwnie ! ja nie chce zeby byly nowoczesne, chcialbym zeby byly w 100% sprawne, odnowione i zachowane w takim 'starym klimacie', a modernizacja mogla by objac tylko sprawy techniczne...nie znam sie na tym wiec nie wiem co dokladnie, ale zeby sie nie rozkrakaly na jakims rondzie :D (chociaz nigdy mi sie nie zdarzylo zeby sie popsul w przeciwienstwie do combino na moscie pomiedzy teatralka a slowianska :runaway: ) ;)
takie stare ladne tramwaje w centrum by byly same w sobie atrakcja

·
in omnia paratus
3,890 Posts
Szóste miejsce: PCC - za to, ze jest tramwajem przelomowym; 805 Na to tylko kolejna powłoka dla tej samej koncepcji, mimo uplywu ponad 70 lat

www.nrhs.com

Piąte miejsce: Bombardier dla Brukseli. Trochę za duzo blichtru(polaczenie zlotego i srebrnego), ale swietne ksztalty.

tramateurs.free.fr

Czwarte miejsce: Linke - Hofmann Standard. Pierwszy tramwaj z calkowicie metalowym pudlem. Wiele osob to wlasnie widzi, kiedy zamyka oczy i slyszy 'tramwaj'

www.Wroclaw.Dolny.Slask.pl

Trzecie miejsce: wiedeński ULF. Daleko mu do lekkości, ale ten ksztalt nie bedzie niemodny jeszcze za 30 lat.

www.railfaneurope.net

Drugie miejsce: Alstom Citadis dla Strasburga. Po prostu ladny

tramateurs.free.fr

I wreszcie dlugo oczekiwane miejsce pierwsze: Bombardier dla Marsylii. Jacht na szynach.

tramateurs.free.fr
Tyle z mojej listy przebojów. :)

·
Banned
15,354 Posts
Discussion Starter · #13 ·
o kurcze obawialem sie ze to szkaradztwo jednak sie pojawi tutaj. :(((((

nie podoba mi sie, choc wiem, ze nie tylko WotaNowi sie on podoba.
dla mnie to najbrzydszy tramwaj, wraz z lionskimi kaczkami. te malenkie oczka - jak ja je nazywam - rodem z combino sa takie jakieś 'wredne'

·
Registered
5,639 Posts
Zgadzam się z Falubazem. Dać ten tramwaj na pierwszym miejscu jest dla mnie nieporozumieniem. Ten generator oporów powietrza wygląda jak Frankenstein w złym humorze...

·
in omnia paratus
3,890 Posts
Falubaz said:
nie podoba mi sie, choc wiem, ze nie tylko WotaNowi sie on podoba.
dla mnie to najbrzydszy tramwaj, wraz z lionskimi kaczkami. te malenkie oczka - jak ja je nazywam - rodem z combino sa takie jakieś 'wredne'
Kazdy ma prawo do wlasnych pogladow, inaczej byloby cholernie nudno. Przedstawiles swoje propozycje, ja swoje :D

·
Registered
2,142 Posts
Phelot said:
Sporo tu fantastycznych tramwajów, ale mnie najbardziej urzekł ten most! :)

Ja bym powiedział więcej, gdybym był kobietą to bym orgazmu dostał :p.
Wymiata ten most i jeszcze ciekawe tło jest (to chyba jakieś starsze budynki?). Masz może więcej fotek albo namiarów na ten most?

·
Registered
142 Posts
Te Portugalskie tramwaje są według mnie zdectydowanie najładniejsze. Chciałbym też zwrócić uwagę na stan torowisk, po jakich się poruszają, oraz przystanków, kapitalne...

1 - 20 of 13099 Posts