SkyscraperCity banner

21 - 40 of 13100 Posts

·
Banned
15,354 Posts
Discussion Starter · #24 ·
blix said:
Ja bym powiedział więcej, gdybym był kobietą to bym orgazmu dostał :p.
Wymiata ten most i jeszcze ciekawe tło jest (to chyba jakieś starsze budynki?). Masz może więcej fotek albo namiarów na ten most?
tu jest watek na międzynarodowym o metrze portowskim a w nim kilka zdjęc tego mostu,
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=8551190#post8551190
ja wklejam te co mam na dysku

·
Registered
5,639 Posts
Glova said:
Te Portugalskie tramwaje są według mnie zdectydowanie najładniejsze. Chciałbym też zwrócić uwagę na stan torowisk, po jakich się poruszają, oraz przystanków, kapitalne...
Ten stan zawdzięczają głównie Mistrzostwom Europy w piłce nożnej 2004.

ka__zet said:
Ale to nie jest tramwaj, tylko TVR/GLT, taki trolejbus z wybujalymi ambicjami :)
Taaaa, trolejbus nie ma szyn, tramwaj ma dwie, a tu mamy monoraila ;) - eee, ale tylko na przystankach, zaiste ciekawe.

·
senior assistant designer
1,426 Posts
blix said:
Ja bym powiedział więcej, gdybym był kobietą to bym orgazmu dostał :p.
Wymiata ten most i jeszcze ciekawe tło jest (to chyba jakieś starsze budynki?). Masz może więcej fotek albo namiarów na ten most?
Zajrzyj tutaj, trochę zdjęć z mojej wyprawy po Portugalii http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=234116

·
Registered
142 Posts
^^ I tutaj pojawia sie moje pytanie, czy metro portowskie to jest bezkolizyjna i na pewnych odcinkach podziemna linia tramwajowa??

·
senior assistant designer
1,426 Posts
Wg mnie to, co jest w Porto nie jest ani metrem, ani tramwajem. To tzw. premetro, czyli linie tramwajowe zagłębiony w tunele pod centrum miasta. ZTCP tunele pod centrum mają po 2,5 do 3,5 km długości, na pozostałych odcinkach premetro porusza się częściowo bezkolizyjnie (wykopy, estakady), a częściowo po kolizyjnych odcinkach, przez ronda i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną (gdzieś było nawet zdjęcie zderzenia z samochodem).

·
Urban experience...
2,337 Posts
Tram w Porto jest rewelacyjny. Rowniez swietne sa te ze Strasburga oraz z Barcy.Oprocz tego podobaja mi sie jeszcze tramwaje z Karlsruhe (juz nie najnowszy, ale w 1998 robil swietne wrazenie)

i tramwaje regionalne:

Ogolnie system tramwajowy w tym miescie jest rewelacyjny. Jezdza tam tramwaje miejskie i regionalne (te wieksze). Poza miastem jezdza czasem powyzej 90km/h. W dodatku jest tych linii kilka a niektore linie nie sa dwutorowe (wyglada to na prawde super). Oprocz tego w miescie i poza nim miesci sie kilka zabytkowych stacyjek (takich z zadaszeniem). :cheers:

Fajne sa rowniez te z Amsterdamu (to Combino musialoby wygladac rewelacyjnie w malowaniu Warszawskim :eek2: :eek2: ). W srodku maja kilka wyswietlaczy lcd gdzie w kolko leca wiadomosci i jakies reklamy. Oprocz tego sa oczywiscie kamery i wyswietlacze pokazujace trase.

·
Registered
3,827 Posts
Mi sie nie podoba ten tramwaj w Porto :) Chyba nie lubie az tak szerokich (sprawiajacych takie wrazenie)

·
Banned
15,354 Posts
Discussion Starter · #33 ·
jacekq said:
...
Taaaa, trolejbus nie ma szyn, tramwaj ma dwie, a tu mamy monoraila ;) - eee, ale tylko na przystankach, zaiste ciekawe.
w centrum miasta (nie tylko na przystankach ;) ), tu, gdzie siec napowietrzna tego tram-trola psułaby widok i estetycznie niekorzystnie wpływała na odczucia wizualne poprowadzono trakcje wlasnie szyna, ktora jest rowniez czyms w rodzaju szyny prowadzącej, poza starym miastem wszystko odbywa sie jak w zwykłym trolu. najciekawsze jest natomiast miejsce zmiany trakcji z napowietrznej na szynową, jest tam takie rozwidlenie, wygląda to zajefakenbiście.

widać technologicznie sa daleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeko z przodu a i pomysłowości im - tym francuzom - nie brak. co prawda maja tam ciagle jakies problemy z tymi nowosciami, ale sadze ze z czasem dopracuja to. dla mnie BOMBA

·
Registered
2,142 Posts
Falubaz said:
tu jest watek na międzynarodowym o metrze portowskim a w nim kilka zdjęc tego mostu,
Thx wszystkim za linki, ten most wymiata. Wogóle infrastruktura wydaje mi się bardzo ciekawa. Heh wpadam w kompleksy widząc takie widoki...Kiedy doczekamy się takich widoczków w Polsce (pytanie retoryczne :( )?

21 - 40 of 13100 Posts