SkyscraperCity banner

12961 - 12980 of 13107 Posts

·
Registered
5,932 Posts
I kilka słów jeszcze o wspomnianym przeze mnie Taganrogu: w obiecankach między innymi remont 45 km torów i 60 nowych tramwajów, które dostarczy Sinara... czyli tak się upchnie Skody :D
Zważywszy na to jak im realizacja kontraktu w Moskwie poszła to śmiem wątpić czy to konsorcjum potrzebuje cokolwiek, gdziekolwiek upychać ;)

·
Registered
2,451 Posts

·
Registered
2,451 Posts
Zaporoże zamawia kolejne trzy tramwaje z częściowo niską podłogą, a właściwie to wyposażone pudła, bo wózki jak rozumiem mają.

Po zrealizowaniu tego zamówienia będą mieli 17 tramwajów tego typu.

·
Eurotram
18,948 Posts
Ten ostatni Odisej Maks kosztował ponad 20 mln hrywien.

Czyli jakieś 3 bańki PLN za tramwaj z nsiką wstawką na starych wózkach. Można powiedzieć, że - jak na Ukrainę - drogo; do Modertransu już nie ma co odnosić, bo MT ostatnio w widoczny sposób serwuje ceny zaporowe i daje klientom jasno do zrozumienia, że w Poznaniu woleliby aby klienci skupili się na zamawianiu najnowszych pozycji z portfolio firmy.
Naprawdę ta radziecka skrajnia i rozstaw to wrzód na d... dla ukraińskiej komunikacji tramwajowej, bo w zasadzie Ukraińcy są skazani na Tatry jako na używki, a nówek to oni przy tych cenach na pewno nie kupią tyle ile trzeba (choć chyba i tak idzie im lepiej niż Polsce przed 2004).

• Like
Reactions: Boro

·
Registered
19,001 Posts

·
Registered
19,001 Posts
Z tą dyktą z numerem linii wygląda to jak prowizorka. Czy przewoźnik potrafi zamówić/producent potrafi umieścić* (*niepotrzebne skreślić) duży wyświadcz na przednia szybę? Wydaje mi się, że gdzieś taki widziałem, ale nie potrafię sobie przypomnieć gdzie.

·
Registered
18,948 Posts
Z tą dyktą z numerem linii wygląda to jak prowizorka. Czy przewoźnik potrafi zamówić/producent potrafi umieścić* (*niepotrzebne skreślić) duży wyświadcz na przednia szybę? Wydaje mi się, że gdzieś taki widziałem, ale nie potrafię sobie przypomnieć gdzie.
Bulgarians love analog things.

·
Registered
13,711 Posts
O nowych liniach w Paryżewie T9,T10,T12,T13 i pomyśleć ze w 1991r nie było tramwajów w regionie paryskim. A na dziś maja 137km. Czyli więcej niż Warszawa
Mogę się mylić ale OIDP do tramwaju wliczyli też Translohr (Francuzi traktują go jako tramwaj), więc zgodnie z tym co tutaj uznajemy za tramwaj będą mieli tych kilometrów trochę mniej, bo odpadną dwie trasy. Przy czym jakiś czas temu czytałem że Translohr mają w przyszłości przebudować na tramwaj. 🙂

12961 - 12980 of 13107 Posts