SkyscraperCity banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
38 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Dlaczego w miejszych miastach takich jak np Świdnica nie buduje sie wierzowców już (standardowe 11 stki) owszem bloki czy kamienice 3-4 pietrowe od czasu do czasu powstają ale nikt nigdy nic wyższego nie buduje.
Co stoi na przeszkadze zeby postawić pare takich 16stek na osiedlach zawiszów lub mlodych, postawienie czegoś takiego nie oplacało by sie bardziej od 3 bloków 4 pietrowych???

·
Register User
1,688 Posts
nioe opłaca sie po pierwsz. po drugie architekci miast pewnie nie chca ich stwaić bo psułyby klimat miasta. po trzecie chyba NIKT O TYM NA POWAZNE NIE MYSLI TAK JUŻ SIE PRZYJEŁO WIEŻOWCE BUDUJĄ TYLKO W AGLOMERACJACH..kur caps look:)

·
Registered
38 Posts
Discussion Starter · #3 ·
ciekawe jaki to jest ogólny koszt postawić taka 16 albo chociaz 11 pietrówke

·
Registered
38 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)

To jest własnie osiedle mlodych w Świdnicy fotka jest z 70 lat (na necie znalazłem tylko taką niestety nie mam mozliwosci zrobic aktualnego) dzisiaj zmieniło sie to tak ze wiezowce na osiedlu jest ich 10 nie są juz szare są omalowane lub oreklamowane a takze ta dziura w środku została zagospodarowana zaraz za tym osiedlem są puste pola, Świdnica sie konczy "nagle" dlatego uwazaam ze dobudowanie od tamtej strony wysokich obiektów nie było by szpeceniem miasta. Co do architektów to nie wiesz jak to jest czy to zbiera sie grupa ludzi co wydaje pozwolenie czy to jest tylko kwestia widzimisie jednej osoby ???

·
Registered
14,636 Posts
acc said:
Dlaczego w miejszych miastach takich jak np Świdnica nie buduje sie wierzowców już (standardowe 11 stki) owszem bloki czy kamienice 3-4 pietrowe od czasu do czasu powstają ale nikt nigdy nic wyższego nie buduje.
Co stoi na przeszkadze zeby postawić pare takich 16stek na osiedlach zawiszów lub mlodych, postawienie czegoś takiego nie oplacało by sie bardziej od 3 bloków 4 pietrowych???
W małych miastach za zwyczaj po prostu nie ma potrzeby budowy takich obiektów...

·
Miastolub
3,686 Posts
Tak, poza tym jak komuchy zeszpeciły miasto takimi bloczyskami to znaczy że współczesni maja popełniac ten sam błąd? Zrozum, że wiezowiec nie jest luksusem ale koniecznościa dla inwestora któremu na drogiej działce nie opłaca sie stawiać mniejszego budynku. A w Świdnicy takich potrzeb (na szczescie- bo wysokie bloki wcale nie sa ładne) nie ma.

·
Registered
1,396 Posts
A po co wieżowce w takich małych miastach, nie ma potrzeby budować ich tylko dlatego, że ktoś by chciał. Temat wałkowany już wiele razy na przykładach innych miast.

PS. Tytuł wątku brzmi idiotycznie i zawiera piękny błąd ortograficzny, to przykre, że ktoś interesujący się wieżowcami pisze ten wyraz przez rz. Zadbajmy trochę o jakość naszych wypowiedzi.

·
Registered
6,029 Posts
Ja zapytam, czemu stawiając nowy wątek nie zastanowić się najpierw nad jego sensownością i - na samym początku - zatytułować go po polsku. Dawno nie widziałem zdania, w którym zaimek zwrotny byłby tak daleko od orzeczenia...

·
Registered
2,388 Posts
Budynki powyżej 4 piętra wymagąją spełniania specjalnych norm ( windy, zabezpieczenie p.pożar. - czyli koszty), poza tym naukowcy już dawno udowodnili, że blokowiska szkodliwie oddziałują na psyche ludzi. Poza tym pamiętajmy do kogo jest kierowana oferta...do ludzi bogatych (ceny mieszkań idą w góre). Każdy woli mieszkać w niższym budynku w dobrej okolicy ( wieżowce są mniej atrakcyjne, poza tym mozna je budować tylko tam gdzie jest dużo terenu czyli poza atrakcyjnymi miejscami -cena i dostępny areał).

·
Senior Member
1,530 Posts
W Ełku od 2004 powstaly 2 osmiopietrowe nowe budynki. Jeden z nich jest jeszcze na wykonczeniu. Nie sa one moze specjalnie wysokie ale zawsze urozmaicaja widok na osiedle (nie lubie tego w mniejszych miastach gdy dachy jakiegos osiedla tworza jedna, plaska powierzchnie. Urozmaicenie jest jak najbardziej potrzebne) a takze maja bardzo fajne ksztalty i w niczym nie przypominaja PRL'owskich budynkow ;)

·
Registered
38 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Mako22 a masz moze jakieś fotki ? Chciałbym zobaczyć jak to wszystko wygląda.
Blix co do kosztów to hmmm specjalistą nie jestem jesli chodzi o koszta są owszem wydadki na dodatkowe rzeczy ale np na innych rzeczach oszczedzasz fundament robisz tlyko jeden raz jedno pokrycie dachowe i jaden koszt działki co do zdrowia psychicznego to nie wiem czy jestem inny jakiś czy cos ale lubie wieżowce i chciałbym mieszkac jesscze w nim.

·
Registered
38 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Dlaczego?? ponieważ noo wątek dotyczył Świdnicy a ludzie raczej daja do zrozumienia ze to jest szpecenie miasta, mako22 pochwalił sie ze w Elku wypudowano teraz i nawet to wyglada wiec dlatego poprosiłem o fotke.

·
Registered
10 Posts
Heh ja jestem z Kalisza jako 2 największe miasto wielkopolski...
I od czasów PRL tak na prawdę bodajże jeden budynek 2 piętrowy został przebudowany na 11.
Tak to nic.
Był plan ostatnio na bloki 8 piętrowy ale nie wypalił...

Więc skoro w Kaliszu nie ma mowy w sumie o takim czymś to ile musi mieć to miasto mieszkańcu ponad 300tyś? czy to za mało i choćby 500?

·
...
4,563 Posts
Piękny kilof i piękny tytuł wondka!

1 - 20 of 21 Posts