Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 314 Posts

·
Registered
Joined
·
212 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Relację z przebudowy zaczynamy oczywiście od rozwałłki - bo przecież od tego rozpoczyna się każda budowa. Czyż nie?

1. Trybuna północna już bez ogrodzenia i w trakcie rozwałki.


2. Widok z północnej.


3. Jw.


4. Widok z północnej na południe.


5. Widok ze środka płyty. Na "domek" - dobrze że już niedługo zniknie.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
212 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
11. Widok ze środka płyty


12. Widok ze środka płyty


13. "Domek" z bliska (autor- pomysłodawca tegoż powinien wisieć za j...)


14. Zegara już nima (w tle szkieletor)


15. Widok z nasypu "koszykarskiego"


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
Witam ciesze się, że założyłeś ten temat. Na rozpoczęcie przebudowy czekało wielu świdniczan długi czas, miejmy nadzieje że będzie przebiegać bez większych problemów. Sam jeśli tylko czas pozwoli chętnie podjadę raz na jakiś czas na Sportową i postaram się strzelić jakieś foty.
Żeby coś wnieść do tematu wklejam tekst z poniedziałkowego Kuriera gdzie z grubsza opisane jest co się zmieni na stadionie

Rusza przebudowa stadionu Avii Świdnik. Jej koszt to 18 mln złotych

Po przetargowych perturbacjach rusza wreszcie przebudowa stadionu Avii Świdnik. W poniedziałek fińska firma Saltex Europa wchodzi na plac budowy. Stadion ma zmodernizować w ciągu roku. Zrobi to za 18 mln zł. Magistrat zapowiadał wcześniej, że inwestycja ruszy pod koniec sierpnia. Tak się nie stało. - Procedura przetargowa przedłużyła się do września. Ponieważ dokumentacja, którą mamy, nie jest najwyższej jakości, było wiele zapytań oferentów. Dodatkowo wzywaliśmy do uzupełnienia dokumentów związanych między innym z realizacją podobnych przedsięwzięć - tłumaczy Artur Soboń, sekretarz miasta Świdnik i jednocześnie zapewnia, że planowane terminy wykonania inwestycji są zachowane.

Po problemach związanych z przetargiem dzisiaj ruszy największa inwestycja Świdnika minionych kilkunastu lat. Przetarg wygrała firma Saltex Europa z Finlandii, która zaoferowała najniższą cenę - 18,1 mln zł. - W tym roku wykonawca chce zrealizować prace ziemne i przygotowawcze na kwotę około 6 mln zł. Pozostałą część robót wykona w roku przyszłym - zapowiada Soboń.

Stadion zostanie przebudowany zgodnie z licencją PZPN dla II ligi piłkarskiej. Zmodernizowane zostanie główne boisko, a także budynki szatniowo-sanitarny i sanitarno-socjalny. - Oprócz wyremontowanej głównej płyty powstanie drugie, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą. Dotychczas podobnej klasy obiekt jest tylko w Łęcznej - mówi sekretarz miasta.

Poza tym wybudowane zostaną nowe trybuny, które pomieszczą 3 tys. widzów. Pojawią się wydzielone i ogrodzone sektory dla kibiców. Cały obiekt ma zostać ogrodzony i oświetlony, a od ul. Żwirki Wigury powstanie parking na kilkadziesiąt aut. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, na stadionie zainstalowany ma być monitoring.

Świdniccy urzędnicy zapowiadają, że stadion ma być gotowy 1 października 2013 r.
http://www.kurierlubelski.pl/artyku...nu-avii-swidnik-jej-koszt-to-18-mln,id,t.html
 

·
Registered
Joined
·
212 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
O co chodzi z tym szkieletorem, jakiś nie dokończony budynek? Jakieś wizu byście zapodali, jak ma być po modernizacji.
Szkieletor to pozostałość po niedokończonej inwestycji w edukację i szkolnictwo ze schyłkowej komuny (miał tam być potężny internat ze stołówką i zapleczem dla znajdującego się opodal Zespołu Szkół). Nigdy nie skończone budynki w latach 90 XX wieku trafiły w ręce prywatne. Obecny właściciel z tego co wiem również nie ma pomysłu, na przyszłość dla tego terenu, co więcej ma duuuuuże zaległości podatkowe wobec miasta i prawdopodobnie dojdzie do egzekucji komorniczej w wyniku której teren wraz z konstrukcją prawdopodobnie znajdzie się w zasobach miasta. Ale to jeszcze długa droga. A potem??? :eek:
Wizualizacji żadnej nie ma, bo nie ma nawet koncepcji/pomysłu na przyszłość dla tego terenu.
Aha jeszcze jedno w północno-wschodniej części tej działki stał kiedyś murowany budynek w którym dawno dawno temu (lata 50) była pierwsza siedziba Zakładowego (wtedy) Domu Kultury i Kina obecny właściciel przebudowuje to na budynek o przeznaczeniu biurowym (to ten na fot. 3 powyżej) ale idzie mu to jak wszystko.:eek:hno:

A wizualizacji stadionu po przebudowie tez nie posiadam bo projekt robiła jakaś dziadowska firma z Białegostoku, która dostarczyła tylko projekt budowlany bez wizualizacji, a widoki elewacji czy rysunek przedstawiający zagospodarowanie terenu są tak nieczytelne, że zamieszczanie ich tutaj nie ma większego sensu. Przynajmniej ja nie potrafię tego tak przyciąć żeby było czytelne. Natomiast jeżeli ktoś chce się pozagłębiać to wszystko jest dostępne na BIP UM Świdnik czyli tutaj: http://www.bip.swidnik.tensoft.pl/i...ccbf3dbf59b8e971161ea&ver=1&arch=1#menuscroll
 

·
Registered
Joined
·
212 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Witam ciesze się, że założyłeś ten temat. Na rozpoczęcie przebudowy czekało wielu świdniczan długi czas, miejmy nadzieje że będzie przebiegać bez większych problemów. Sam jeśli tylko czas pozwoli chętnie podjadę raz na jakiś czas na Sportową i postaram się strzelić jakieś foty.
Super, nie będe w takim razie sam :) .
 

·
Registered
Joined
·
286 Posts
Ze strony UM, kilka informacji o przetargu.

9.08.2012 r. - Przebudowa stadionu przy ul. Sportowej w Świdniku - w ramach Rewitalizacji północnych obszarów przyległych do strefy przemysłowej miasta Świdnik - jako najkorzystniejszą wybrano ofertę konsorcjum firm: Lider:
Saltex Europa Sp. z o.o.
ul. Sudecka 106A
53-129 Wrocław
Partner:
Saltex Oy
Sahatie 1
62900 Alajarvi.
Oferta wybrana do realizacji i zaakceptowana za wynagrodzeniem umownym w kwocie: 18 074 202,74 zł.


Przeglądając dokumenty przetargowe można powiedzieć, że szału nie ma. Prosty stadionik. Dwie niewielkie trybuny. Jedna 8 rzędów miejsc siedzących, z częściowym zadaszeniem, nad trybuną VIP. Druga 7 rzędów, bez zadaszenia. Pod obiema trybunami pomieszczenia do zagospodarowania. W sumie prawie 3 tys. miejsc siedzących. Jak na Świdnik w zupełności wystarczy. Dziwi mnie to,że w projekcie zaplanowano, dwa kolory krzesełek, niebieski i zielony. Co zielony ma wspólnego z Avią, nie wiem. Mam nadzieję, że ktoś pomyśli i zmieni na żółty.
Poza tym w skład nowego obiektu wejdzie pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, przy którym będzie 160 miejsc siedzących. Boisko treningowe będzie obok stadionu, od strony wschodniej. Od strony południowej będą parkingi.
 

·
Registered
Joined
·
192 Posts
Myślałem, że za swojego życia nie doczekam jakiejkolwiek przebudowy stadionu. A tu proszę:) Niemniej jak sie patrzy na to, jak przebiegały przygotowania do tej inwestycji to szlag człowieka trafia. Poczynając od wyboru jakiegos trefnego biura projektowego z Białegostoku (za projekt przebudowy kina "Lot" też chyba oni odpowiadali i były z nimi takie same problemy), przez jego kiepskie "parametry" (ilość miejsc wystarczająca, ale juz ich ilość pod zadaszoną trybuną jest śmieszna:bash:), a kończąc na kolorze krzesełek choć mam nadzieję, że to pomyłka i nikt nas nie uraczy zielonym kolorem prosto z d**y wziętym.
 

·
Registered
Joined
·
6 Posts
Dokładnie to samo biuro odpowiadało za projekt przebudowy kina Lot. Co do przebudowy cóż... szkoda że choć jedna trybuna nie będzie w całości zadaszona
W takim razie wszystko jasne. Przebudowane kino Lot wygląda obleśnie. Projekt stadionu też wg mnie sprawia wrażenie jakby powstał 15 lat temu.

Urzędnikom w świdnickim ratuszu wyraźnie brakuje wyobraźni.:eek:hno:
 

·
Puławski Park N-Techn.
Joined
·
641 Posts
3 tys widzów, czyli jak Avia awansuje do 2 ligi to pewnie tak jak u nas w Puławach kibice przyjezdni nie bedą mieścić sie w klatce;-(
tyle miejsc a taka mała klatka jak na tej fotce bedzie u was, w sumie to nawet jeszcze mniejsza
 

·
Registered
Joined
·
286 Posts
Według projektu sektor gości będzie miał 320 miejsc. A z tego co widzę, to u Was 150. Troszkę luźniej będzie u nas.
Spoko ten stadion w Puławach. Niestety na takie cuda architektury w LSW nie ma co liczyć.
Teraz tylko ważne, aby był funkcjonalny i spełniał swoją rolę.
 
1 - 20 of 314 Posts
Top