SkyscraperCity banner

1 - 20 of 135 Posts

·
Registered
665 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
WUPRINŻ Spółka Akcyjna realizuje również kompleks apartamentowo – pensjonatowy w zabudowie parkowej, z usługami towarzyszącymi i garażami podziemnymi pn. „Cesarskie Ogrody”.

Prowadzona na szeroką skalę inwestycja polega na kompleksowej adaptacji budynków dawnego szpitala miejskiego w Świnoujściu, ", zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Wyspiańskiego 34A, których WUPRINŻ S.A. jest właścicielem.

Budynek główny, stanowiący I etap niniejszej inwestycji, po jego odrestaurowaniu zostanie przystosowany do pełnienia funkcji pensjonatowo – hotelowej z usługami towarzyszącymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, wjazdami, drogami i placami wewnętrznymi, miejscami postojowo – garażowymi oraz elementami małej architektury. Budynek ten wpisany jest do rejestru zabytków, a całość prowadzonych wykonywana jest pod stałym nadzorem i ochroną konserwatorską.

Budynek główny jest obiektem 5-cio kondygnacyjnym, posiadającym 3 klatki schodowe wyposażone w dźwigi osobowe. W ramach adaptacji zaprojektowano i wydzielono ogółem 104 pomieszczenia apartamentowo – pensjonatowe o łącznej powierzchni 3676 m3.

Oddanie w/w obiektu do użytku planowane jest na październik 2011 roku.

·
noras
11,929 Posts
prawde mowiac jestem pozytywnie zaskoczony skala tej inwestycji...:banana:
na makiecie widac ze sporo nowych budynkow chca wybudowac - jesli w samym szpitalu ma byc sto mieszkan to calosc moza ocenic na 350-400 apartamentow, do tego dochodzi zagospodarowanie calego terenu co moze uczynic, ze Cesarskie Ogrody beda jedna z najciekawszych inwestycji w Świnoujściu :cheers:

·
noras
11,929 Posts
A z tylu stadion ... to dopiero beda mieli ludziska cisze i spokoj ;)

eee tam...raz na dwa tygodnie jakis meczyk...:)
a poza tym mam nadzieje ze juz niedlugo mieszkanie w poblizu stadionu FLOTY bedzie prestizowa lokalizacja :lol:

·
noras
11,929 Posts
wybralem sie tam looknac co slychac ale juz sie ciemno robilo i zdjecia takie nijakie...

widok od strony rogu Wyspianskiego i remontowanej Moniuszki

·
Banned
5,488 Posts
Widzę, że Świnoujście zmienia się nie do poznania :cheers2:
Najpierw cały kompleks Baltic Park, potem kolej i jeszcze ogrody... Po prostu widać inwestycyjny dostatek i to pomimo kryzysu gospodarczego. Tak trzymać, a i kurorty cesarskie będą miały coraz to poważniejszego konkurenta.

·
noras
11,929 Posts
^^ masz racje, zmienia sie sporo to fakt...ale caly czas mi sie wydaje, ze to jeszcze nie to co bym chcial - moglo by sie zmieniac jeszcze wiecej - jeszcze szybciej niz teraz...apetyt rosnie w miare jedzenia :)

·
Registered
2,304 Posts
^^ Opanuj emocje :p Dobrze jest :) W tym roku ma dziać się jeszcze więcej :) Pula pieniędzy na inwestycje to 90mln a w roku poprzednim ok 60 :p

·
noras
11,929 Posts
bylem dzisiaj na budowie...no szalu nie ma:nuts: ale ludzie sie kreca i cos sie dzieje...nawet sie dzwig pojawil :)

·
Moderator
38,425 Posts
Dopiero teraz zauważyłem ten wątek :). W Świnoujściu nie ma kryzysu?:) to dobrze.

1 - 20 of 135 Posts