SkyscraperCity banner

1 - 20 of 77 Posts

·
Registered
Joined
·
874 Posts
To ja zacznę :)
Ekhem, ekhem, Szanowni Państwo, z radością zauważam, że Mapa inwestycji w Świnoujściu ruszyła i ma się dobrze. Widzę działania innych edytorów (Mmarek?). Brawo!

To może przy okazji napiszę, dla edytorów, jak zmieniać status inwestycji (warstwę), np. z "Zapowiedzi" na "W budowie".
Niestety jest to trochę upierdliwe, bo w tej chwili styl (grafika, kolor) jest przypisany do całej warstwy a obiekty na tej warstwie są tak jakby zgrupowane i nie da się przeciągnąć jednego obiektu do innej warstwy.

===
Żeby przeciągnąć obiekt z jednej warstwy na inną trzeba kliknąć, w danej warstwie, napis "Jednolity styl" i z rozwijalnej listy wybrać "Osobne style". W tym momencie kolory obiektów mogą się zmienić na szare, ale to jest tymczasowe.
Teraz trzeba przesunąć obiekt (napis na liście a nie kształt na mapie) do innej warstwy. Jeżeli lista jest długa i nie widać w okienku docelowej warstwy trzeba przeciągany obiekt przytrzymać na dole lub u góry okienka a lista zacznie się przesuwać. Docelowa warstwa nie musi być "rozgrupowana". Przeciągnięty obiekt przejmie styl tej nowej warstwy.
Na zakończenie przywracamy status grupowania warstwy, którą na początku rozgrupowaliśmy. Ustawiamy "Jednolity styl" a stary kolor tej warstwy i wszystkich obiektów automagicznie powróci.
===

WAŻNE!
Nie edytujemy stylu (koloru, linii) konkretnego, zaznaczonego obiektu, bo to spowoduje zmianę we wszystkich obiektach na danej warstwie. Dzieje się tak dlatego, że jest ustawiony "Jednolity styl". A jest tak ustawiony, bo łatwo się dodaje nowe obiekty (nie trzeba za każdym razem ustawiać koloru, linii i przezroczystości).
 

·
Registered
Joined
·
874 Posts
I jeszcze dla przypomnienia i/lub nowych edytorów ogólne wprowadzenie.

Będąc na mapie kliknij "zaloguj" (jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie Google to w prawym górnym rogu, wybierz "z innego konta"), wpisz e-mail i hasło.

=====
Instrukcja obsługi mapy
-----
Dodawanie nowego obiektu:
- w lewym panelu kliknąć puste miejsce w obrębie warstwy (np. "W budowie", "Wstępne" itp), gdzie się chce dodać obiekt; pojawi się cienki niebieski pasek z lewej strony i warstwa będzie bieżąca;
- u góry ekranu kliknąć ikonę "Rysuj linię"; jeśli rysujemy obiekt liniowy (drogę) to zaznaczając ostatni punkt trzeba zrobić dwuklik żeby zakończyć rysowanie; jeśli rysujemy wielokąt to trzeba zaznaczyć ostatni punkt na pierwszym wprowadzonym, wtedy rysowanie samo się zakończy;
- po zakończeniu rysowania otworzy się okienko, gdzie można będzie wpisać nazwę obiektu i opis (także linki do wątków na SSC albo strony macierzyste inwestycji); w tym samym okienku będzie, w prawym dolnym rogu ikona (aparat fotograficzny) umożliwiająca dodanie grafiki; po jej kliknięciu otworzy się okno, w którym u góry należy wybrać zakładkę "URL obrazu" i wkleić link do fotki.
-----
Edytowanie istniejącego obiektu:
- kliknąć obiekt;
- w okienku, które się otworzy będą ikony w prawym dolnym rogu; można edytować nazwę i opis (ołówek), dodać zdjęcie (aparat) lub usunąć obiekt (kosz); nie zalecam klikania na ikonę "Styl" (wiaderko), bo to zmieni wygląd wszystkich obiektów danej warstwy.
=====
 

·
Registered
Joined
·
874 Posts
To pozostając przy temacie Mapa inwestycji w Świnoujściu wrzucę sprawę do dyskusji. Chodzi o kategorię "Remonty i restylizacje elewacji". Widzę dwie opcje:

1. Obecne rozwiązanie, czyli osobna kategoria.
Zalety - wyróżnienie "niepełnych" inwestycji, takich bardziej... estetycznych a nie zupełnie nowych obiektów.
Wady - nie widać statusu budowy (w trakcie, czy zakończona); co w przypadku ponownego remontu?

2. Likwidacja kategorii i przerzucenie obiektów odpowiednio do "W budowie" i "Zakończone" ale z wyróżnieniem w nazwie danego, remontowanego obiektu "Remont: Jakaśnazwa".
Zalety - jasno widoczny status inwestycji i możliwość ponownego przypisania do "W budowie" jeśli będzie taki przypadek. Mniej kategorii = bardziej przejrzysty obraz inwestycji.
Wady - ...

Co sądzicie, która opcja?
 

·
PL ZSW
ZS/ZSW
Joined
·
1,177 Posts
Jak dla mnie lepsza jest opcja 1, od razu widać, czy to coś nowego czy tylko przebudowa.
Sporną kwestią mogły by być duże przebudowy typu dobudowa nowej części do budynku - tam zaklasyfikował bym to jako budowa.
 

·
Registered
Joined
·
874 Posts
Sporną kwestią mogły by być duże przebudowy typu dobudowa nowej części do budynku - tam zaklasyfikował bym to jako budowa.
Dobudowa albo nadbudowa jak najbardziej kwalifikuje się do kategorii "W budowie". Wszystko, co nie jest remontem (czyli odtworzeniem istniejących elementów) tworzy niejako nowy budynek i traktujmy to jako nową inwestycję.

Co do kategorii - argument Fenela i kostka norasa mają sporo racji. Zatem bieżąca opcja się umocniła i nic nie zmieniamy.
Jednak pozostawmy dyskusję otwartą...
 

·
noras
Joined
·
11,993 Posts
Discussion Starter · #14 ·
tak, po raz 5 z rzędu wieszaliśmy wielką flagę na latarni - w tym roku, oczywiście jeszcze większą niż w poprzednim :)
tym razem 700 m/kw...niestety, flaga była największa a wiatr najsłabszy:eek:hno:
tylko dzięki doświadczeniu z lat poprzednich - udało nam się ją postawić...ale wszystko trwało krócej niż planowaliśmy... 
1 - 20 of 77 Posts
Top