SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 77 Posts

·
Registered
Joined
·
904 Posts
To ja zacznę :)
Ekhem, ekhem, Szanowni Państwo, z radością zauważam, że Mapa inwestycji w Świnoujściu ruszyła i ma się dobrze. Widzę działania innych edytorów (Mmarek?). Brawo!

To może przy okazji napiszę, dla edytorów, jak zmieniać status inwestycji (warstwę), np. z "Zapowiedzi" na "W budowie".
Niestety jest to trochę upierdliwe, bo w tej chwili styl (grafika, kolor) jest przypisany do całej warstwy a obiekty na tej warstwie są tak jakby zgrupowane i nie da się przeciągnąć jednego obiektu do innej warstwy.

===
Żeby przeciągnąć obiekt z jednej warstwy na inną trzeba kliknąć, w danej warstwie, napis "Jednolity styl" i z rozwijalnej listy wybrać "Osobne style". W tym momencie kolory obiektów mogą się zmienić na szare, ale to jest tymczasowe.
Teraz trzeba przesunąć obiekt (napis na liście a nie kształt na mapie) do innej warstwy. Jeżeli lista jest długa i nie widać w okienku docelowej warstwy trzeba przeciągany obiekt przytrzymać na dole lub u góry okienka a lista zacznie się przesuwać. Docelowa warstwa nie musi być "rozgrupowana". Przeciągnięty obiekt przejmie styl tej nowej warstwy.
Na zakończenie przywracamy status grupowania warstwy, którą na początku rozgrupowaliśmy. Ustawiamy "Jednolity styl" a stary kolor tej warstwy i wszystkich obiektów automagicznie powróci.
===

WAŻNE!
Nie edytujemy stylu (koloru, linii) konkretnego, zaznaczonego obiektu, bo to spowoduje zmianę we wszystkich obiektach na danej warstwie. Dzieje się tak dlatego, że jest ustawiony "Jednolity styl". A jest tak ustawiony, bo łatwo się dodaje nowe obiekty (nie trzeba za każdym razem ustawiać koloru, linii i przezroczystości).
 

·
Registered
Joined
·
904 Posts
I jeszcze dla przypomnienia i/lub nowych edytorów ogólne wprowadzenie.

Będąc na mapie kliknij "zaloguj" (jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie Google to w prawym górnym rogu, wybierz "z innego konta"), wpisz e-mail i hasło.

=====
Instrukcja obsługi mapy
-----
Dodawanie nowego obiektu:
- w lewym panelu kliknąć puste miejsce w obrębie warstwy (np. "W budowie", "Wstępne" itp), gdzie się chce dodać obiekt; pojawi się cienki niebieski pasek z lewej strony i warstwa będzie bieżąca;
- u góry ekranu kliknąć ikonę "Rysuj linię"; jeśli rysujemy obiekt liniowy (drogę) to zaznaczając ostatni punkt trzeba zrobić dwuklik żeby zakończyć rysowanie; jeśli rysujemy wielokąt to trzeba zaznaczyć ostatni punkt na pierwszym wprowadzonym, wtedy rysowanie samo się zakończy;
- po zakończeniu rysowania otworzy się okienko, gdzie można będzie wpisać nazwę obiektu i opis (także linki do wątków na SSC albo strony macierzyste inwestycji); w tym samym okienku będzie, w prawym dolnym rogu ikona (aparat fotograficzny) umożliwiająca dodanie grafiki; po jej kliknięciu otworzy się okno, w którym u góry należy wybrać zakładkę "URL obrazu" i wkleić link do fotki.
-----
Edytowanie istniejącego obiektu:
- kliknąć obiekt;
- w okienku, które się otworzy będą ikony w prawym dolnym rogu; można edytować nazwę i opis (ołówek), dodać zdjęcie (aparat) lub usunąć obiekt (kosz); nie zalecam klikania na ikonę "Styl" (wiaderko), bo to zmieni wygląd wszystkich obiektów danej warstwy.
=====
 

·
Registered
Joined
·
904 Posts
To pozostając przy temacie Mapa inwestycji w Świnoujściu wrzucę sprawę do dyskusji. Chodzi o kategorię "Remonty i restylizacje elewacji". Widzę dwie opcje:

1. Obecne rozwiązanie, czyli osobna kategoria.
Zalety - wyróżnienie "niepełnych" inwestycji, takich bardziej... estetycznych a nie zupełnie nowych obiektów.
Wady - nie widać statusu budowy (w trakcie, czy zakończona); co w przypadku ponownego remontu?

2. Likwidacja kategorii i przerzucenie obiektów odpowiednio do "W budowie" i "Zakończone" ale z wyróżnieniem w nazwie danego, remontowanego obiektu "Remont: Jakaśnazwa".
Zalety - jasno widoczny status inwestycji i możliwość ponownego przypisania do "W budowie" jeśli będzie taki przypadek. Mniej kategorii = bardziej przejrzysty obraz inwestycji.
Wady - ...

Co sądzicie, która opcja?
 

·
Registered
Joined
·
904 Posts
Sporną kwestią mogły by być duże przebudowy typu dobudowa nowej części do budynku - tam zaklasyfikował bym to jako budowa.
Dobudowa albo nadbudowa jak najbardziej kwalifikuje się do kategorii "W budowie". Wszystko, co nie jest remontem (czyli odtworzeniem istniejących elementów) tworzy niejako nowy budynek i traktujmy to jako nową inwestycję.

Co do kategorii - argument Fenela i kostka norasa mają sporo racji. Zatem bieżąca opcja się umocniła i nic nie zmieniamy.
Jednak pozostawmy dyskusję otwartą...
 

·
noras
Joined
·
12,387 Posts
Discussion Starter · #14 ·
tak, po raz 5 z rzędu wieszaliśmy wielką flagę na latarni - w tym roku, oczywiście jeszcze większą niż w poprzednim :)
tym razem 700 m/kw...niestety, flaga była największa a wiatr najsłabszy:eek:hno:
tylko dzięki doświadczeniu z lat poprzednich - udało nam się ją postawić...ale wszystko trwało krócej niż planowaliśmy... 
1 - 20 of 77 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top