SkyscraperCity banner

1 - 20 of 123 Posts

·
noras
Joined
·
11,993 Posts
Discussion Starter · #1 ·
wątek ten powinien powstać już dawno...:)
cytując stronę miasta...
W samej tylko lewobrzeżnej części miasta, ograniczonej terytorialnie przez Świnę i granicę państwową, znajduje się obecnie dwadzieścia pięć kilometrów ścieżek rowerowych, które łączą najważniejsze punkty kurortu – śródmieście, port, dzielnicę nadmorską i przejścia graniczne z niemieckimi miejscowościami Ahlbeck i Garz.
Natomiast w administracyjnych granicach Świnoujścia mieści się przeszło sto kilometrów szlaków rowerowych, czytelnie oznakowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami. Na wyciągnięcie ręki jest ponadto doskonała infrastruktura rowerowa niemieckiej części wyspy Uznam.
Wszystko to sprawia, że wyprawy na dwóch kółkach można precyzyjnie dostosować zarówno do swoich zainteresowań, możliwości czasowych, przygotowania kondycyjnego, jak i stopnia opanowania techniki jazdy na rowerze.

wiecej informacji o szlakach rowerowych - http://www.swinoujscie.pl/pl/contents/content/86/43

myślę, że z czasem ktoś wstawi jakąś mapkę poglądową...

aktualnie trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej

 

·
noras
Joined
·
11,993 Posts
Discussion Starter · #3 ·
106 605 rowerzystów w miesiąc
Czujnik liczący rowerzystów który zamontowano na pieszo – rowerowej trasie łączącej Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin naliczył w ciągu ostatnich 30 dni zliczył 106 605 rowerzystów którzy przejechali w tym miejscu.

Do tej pory mogliśmy jedynie szacunkowo oceniać, ilu rowerzystów korzysta z niej każdego dnia.

http://www.eswinoujscie.pl
 

·
noras
Joined
·
11,993 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Na plaży stanęły stojaki na rowery

To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników jednośladów. Od jakiegoś już czasu rowerzyści mogą zostawić swój rower na samej plaży! Stanęły tam bowiem nowe stojaki na rowery. Od teraz cykliści wybierający się na naszą plażę nie muszą martwić się o to, gdzie zostawią swój rower.


Nowe stojaki na rowery to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wcześniej rowerzyści musieli zostawiać swoje jednoślady na promenadzie, lub kładce spacerowej. To drugie rozwiązanie stało się szczególnie popularne. Od teraz ma się to zmienić. Jak widać, nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom.
Nowe stojaki na rowery to inwestycja Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz".
- Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" zakupił 6 szt stojaków rowerowych za łączną kwotę brutto 5.055,30 zł. Zamontowano zostały przy 6 przejściach w pasie pomiędzy Prusa a Al. Interferie- informuje dyrektor OSiR-u, Anna Kryszan.


źródło: www.iswinoujscie.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,469 Posts
^^ Najbardziej zasadne byłoby zostawienie w tym wątku samego Świnoujścia, a wrzucanie rzeczy z regionu do wątku wojewódzkiego:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1924506
Zdecydowanie nie-tzn.nie można oderwać Świnoujścia od jego okolic np.części po stronie niemieckiej bo po pierwsze to modelowy przykład symbiozy,a po drugie ciągi rowerowe po polskiej stronie mają swoją kontynuację po niemieckiej. Poza tym przypominam, że Ś-cie składa się nie tylko z tego co na Uznamie,ale w jego skład wchodzą 44 wyspy,w tym także cześć wyspy Wolin i Karsibór (pod względem powierzchni to 9 co do wielkości miasto w Polsce)

A poza tym dzięki Noras za założenie wątku mimo dezaprobaty innych userów. Jak śpiewał T-Love "Bądż pozywnym wojownikiem, kiedy na ringu zostajesz sam" :) A innych userów proszę o nie sekowanię wątku na zasadzie "mowiłem,że nie wypali" lecz o pozytywną tzn.wrzucanie fot,mapek komentarzy czy Waszych tras na bicyklu.Z góry dzięki
 

·
Registered
Joined
·
13,643 Posts
^^ To oczywiste że co w Świnoujściu to w tym wątku, pytanie było o Międzyzdroje ;)
Można ewentualnie zrobić [Świnoujście i Wyspa Wolin] Infrastruktura Rowerowa jeżeli chcecie mieć dwie duże wyspy w jednym.
Z kolei wątek [Zachodniopomorskie] powinien się rozruszać bo w województwie dużo się dzieje.
 

·
noras
Joined
·
11,993 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Ponad 60 tysięcy rowerzystów w pierwszych dniach sierpnia
Czujnik liczący rowerzystów, który zamontowano na pieszo–rowerowej trasie łączącej Świnoujście z niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin naliczył w ciągu ostatnich 12 dni ponad 60 000 rowerzystów – którzy przejechali w tym miejscu. Do tej pory mogliśmy jedynie szacunkowo oceniać, ilu rowerzystów korzysta z niej każdego dnia. A dzięki czujnikowi mamy rzetelne dane

www.eswinoujscie.pl
 
1 - 20 of 123 Posts
Top