Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 2829 Posts

·
Registered
293 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1) Ulica Poznańska

2)

3) Nieczynna rzeźnia. W rejestrze zbytków.

4)

5)

6)

7) CH Uznam

8) Świnoujskie city

9) Można powiedzieć centrum miasta

10)

11) Nabrzeże Władysława IV

12)

13) Plac Słowiański

14)

15)

16) Muzeum Rybołówstwa

17)

18)

19)

20)

21) „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

22)

23)

24)

25)

26)

27)

28)

29)

30)

31)

32)

33)

34)

35)

36)

37)

38) Szpital Miejski

39)

40)

41)

42)

43)

44) Bohaterów Września

45)

46)

47)

48)

49)Poczta główna

50)Plac wolności

51)

52)Wieża kościoła Chrystusa Króla

53)Północ, północny-wschód

54)Kościół Gwiazdy Morza

55)

56)Śruba

57)

58)

59)Liceum Mieszka I

60)

61)

62)Paderewskiego

63)

64)

65)Sąd

66)

67)Dzielnica nadmorska

68)

69)

70)

71)

72)

73)

74)

75)Rzeźba

76)

77)

78)Czekoladka :colgate:

79)Stary szpital

80)Dawne koszary

81)

82)

·
Poor Leno
7,333 Posts
Hmm, jak ostatnio byłem w Świnoujściu zrobiły na mnie wrażenie bogatego jak na warunki miasta - szczególnie przez liczbę turystów z zagranicy, a na tych zdjęciach widzę coś całkiem innego:(

·
Wędrowiec do świtu
4,394 Posts

^^ Mam nadzieję, że to w końcu kiedyś wyrzucą z promenady. Nie pasuje tam i wogóle jest brzydkie - przynajmniej jak na mój gust... Nadaje się na ozdobę na środek jakiegoś ronda w mało atrakcyjnej architektonicznie dzielnicy, ale nie na promenadę... Wygląda jak jakieś złomowisko... Ach ta sztuka nowoczesna ;) Rzeźba obok, zrobiona ze szklanych bloków jest 10000000 razy lepsza.

Dzielnica nadmorska jest super, miasto ogólnie zawsze mi się podobało, tylko te szare pokomunistyczne bloki... Ale to jest wszędzie... Planuje się je kiedyś ocieplić?

Czekamy na kolejne zdjęcia - szczególnie na Warszów i Karsibór :)

·
Registered
293 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Na zdjęciu #62 i #64 jest wieża kościelna... Czy ona przypadkiem kiedyś nie miała "stożka" na szczycie lub dopiero miała go mieć? Teraz jak na nią patrzę, to mam wrażenie, że jest niedokończona...
Kościół nie przetrwał lat 60 - tych

Hmm, jak ostatnio byłem w Świnoujściu zrobiły na mnie wrażenie bogatego jak na warunki miasta - szczególnie przez liczbę turystów z zagranicy, a na tych zdjęciach widzę coś całkiem innego:(
Zdjęcia kłamią. Najważniejsze że na żywo było bogate

·
Registered
313 Posts
Uwielbiam to miasto!:] jest fantastyczne i ma super klimat
jest troche PRL-owskiej zabudowy, ale np dzielnica nadmorska jest niesamowita
szkoda tylko ze niektore nowe inwestycje przy promenadzie są dosc srednie

·
Registered
70 Posts
Czy ze ścieżkami rowerowymi jest tak dobrze jak wygląda to na zdjęciach ?
Czy tworzą logiczną sieć i prowadzą czasami jezdniami ?

Pozdrawiam

·
Registered
10,671 Posts
Nigdy nie byłem w Świnoujściu (nie licząc terminalu promowego..:)) na zdjęciach wygląda całkiem ładnie ;) nie podobają mi się tylko te wielkie bloki, psujące klimat przyjaznego miasta :( ale ten minus przysłania jest przez ogromny plus w postaci dzielnicy nadmorskiej :) ps. w sierpniu czekamy na jakieś zdjęcia ze świnoujskiej części regat, gdy żaglowce będą wypływać pod pełnymi żaglami :)

·
Registered
815 Posts
ja tez nigdy nie byłem w Świnoujściu (jeszcze:D ) i przyznam, że zdjęcia troche mnie rozczarowały, tzn nie jest źle alo po mieście o tak rewelacyjnym położeniu i z takim potencjałem spodziewałem się troszke więcej, mam nadzieję, że to co napisał mikeleg jest prawdą i, że fotki nie oddają tego co jest w rzeczywistości!:)

·
un lublinese a milano
1,332 Posts
nigdy nie bylem w swinoujsciu.
na tych zdjeciach miasto wyglada przygnebiajaco i biednie, glebokie lata osiemdziesiate (szczegolnie te bloki).
pewnie troche na zasadzie ' i tak niemiec wroci'
sporo za to fajnych kamienic i deptak.

·
Registered
293 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Widzę że sporo osób uległo dziwnemu wrażeniu że Świnoujście to blokowa pustynia (jakby w innych miastach nie było bloków), gdzieś na dzikim zachodzie i że miasto jest oględnie mówiąc biedne. Może to wina mnie i mojego aparatu, ale jeśli wszyscy tak łatwo ulegają wrażeniu to wspomnę, że sucha statystyka mówi o tym że Świnoujście jest czwartym najbogatszym miastem w Polsce (względem liczby ludności).

·
Registered
19,706 Posts
^^ Powiem tak, jeśli chciałes pokazać miasto od najlepszej strony to zdjęć takich jak np nr. 40 mogłeś nie wrzucać ;) W każdym mieście są lepsze i gorsze miejsca, w tym nie ma nic dziwnego. Jak mozesz to porób wiecej zdjęć z dzielnicy w czasowej i promenady.

Deptak zrobili bardzo ładnie. Ostatnio jak byłem w Świnoujściu to go jeszcze nie było. Muszę sie ponownie wybrać do pięknego Świnoujścia :)

·
Szczecinomaniak
435 Posts
No właśnie. Gdyby nie to, że dość często tam bywam (a był czas, że bywałem niemal codziennie), to byłbym przekonany, że miasto jest obskurne. Zdjęcia może i pokazują cały przekrój przez to co Świnoujście ma do zaoferowania, ale ta brzydsza strona jakoś specjalnie nie rzuca się w oczy. To co ładne nie zostało tu dostatecznie wyeksponowane. Starych kamienic czy całej Dzielnicy Nadmorskiej wiele miast może pozazdrościć. Jak na mój gust wystarczy "trochę farby" i będzie super :D

·
Registered
699 Posts
1) Plaża w Świnoujściu

2) Plaża w Świnoujściu

3) Muszla koncertowa

4) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

5) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

6) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

7) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

8) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

9) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

10) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

11) Promenada

12) Zabudowa w Dzielnicy Nadmorskiej

13) Wieża po zniszczonym kościele

14) Kościół pw Chrystusa Króla

15) Deptak w Centrum

16) Kamienice na ulicy Bohaterów Września

17) Zabudowa przy ulicy Armii Krajowej

18) "Lekko" zniszone kamienice przy ulicy Hołdu Pruskiego

19) Budynek sądu

20) Kapitanat portu

21) Gmach poczty głównej

22) Centrum Handlowe "Uznam"

23) Dawny ratusz, obecnie muzeum rybołówstwa morskiego

24) Tablica pamiątkowa na tyłach muzeum
]
25) Wiatrak na falochronie zachodnim

26) Plaża z widokiem na wiatrak

27) Wiatrak

28) Ujście Świny do Bałtyku

29) Falochron wschodni o długości okolo 1,5 km

30) Latarnia morska

31) Fort Gerharda

32) Port Handlowy

33) Port Handlowy

34) Port Wojenny

35) Port Wojenny

36) Nabrzeże nocą

37) Przeprawa promowa "Centrum"

38) Prom "Bielik"

39) Terminal promowy Świnoujście

40) Kościół gotycki z XV wieku w dzielnicy Karsibór

41) Zabytkowa Chata w dzielnicy Karsibór

42) Świna

43) Świna

44) Przejście graniczne Świnoujście-Ahlbeck

45) Przejscie graniczne Świnoujscie-Garz

·
Semper Invicta
26,841 Posts
Jak każde nadmorskie miasto i miasteczko i Świnoujście ma jakiś taki swój klimat. Najfajniejsze w nadmorskich miastach jest to, iż kojarzymy je wyłącznie z uzdrowiskami, plażami i głównie nastawieniem na turystykę... A czy to Świnoujcie, czy Kołobrzeg, że o Trójmieście nie wspomne to miasta z normalnie się toczącym życiem. Z ludźmi codziennie śmigającymi do pracy do szkoły itd itp... Mi jakoś utarło się skojarzenie że nadmorskie miejscowościz awsze po sezonie wymierają... No może dlatego, iż głównie odwiedzam te mniejsze nadmorskie kurorty... Samo Świnoujście ciekawe, jest kilka bardzo ciekawych miejsc, ale jednak i kilka razi po oczach. Zauważyłem strasznie dużo wieżyczek w świnoujskich kamieniczkach...

Ech jedni w mieście mają morze inni góry... tylko my na równinach nie mamy takich atrakcji...

·
Wędrowiec do świtu
4,394 Posts
Świetne zdjęcia! :cheers:

Mam takie pytanko, szukam mapy Świnoujścia, ale całego - tak jak ma administracyjne granice - wraz z narysowaniem tych granic. Ma ktoś coś takiego? Bo jedyne co znajduję to albo samo centrum, albo ogólna mapka Świnoujścia i okolic (nawet do Międzyzdrojów) bez żadnych granic.

Mi jakoś utarło się skojarzenie że nadmorskie miejscowościz awsze po sezonie wymierają... No może dlatego, iż głównie odwiedzam te mniejsze nadmorskie kurorty...
Powiedziałbym, że Świnoujście jest tak pomiędzy małymi miejscowościami nadmorskimi, a np. Trójmiastem. Małe miesjcowości praktycznie poza sezonem się wyludniają, bardzo duże miasta zawsze są pełne ludzi. Świnoujście poza sezonem staje się po prostu cichym, ale tętniącym życiem miastem. Natomiast w sezonie nie jest już tak spokojnie ;)

Ech jedni w mieście mają morze inni góry... tylko my na równinach nie mamy takich atrakcji...
Zalew Zegrzyński też jest ciekawy. Kiedyś biwakowałem jedną noc w Białobrzegach i mi się podobało :)

1 - 20 of 2829 Posts