SkyscraperCity Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
Joined
·
46 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rozpoczęła się budowa Cross Point w Żorach

Na działce o powierzchni 38 hektarów w Żorach, w wojewódźtwie śląskim, powstanie centrum logistyczne. Docelowo kompleks będzie oferował 140 tys. mkw.Nieruchomość jest własnością firmy St. Vincent Capital. W pierwszy etapie projektu powstało łącznie 9 290 m2 powierzchni użytkowej przeznaczonej pod wynajem, z mozliwością dostosowania jej pod ścisłe potrzeby przyszłych najemców. Cross Point zlokalizowany jest w południowej części Polski, w pobliżu głównego skrzyżowania istniejącej autostrady A4 z planowanym odcinkiem autostrady A1. Cross Point dysponuje własną bocznicą zapewniając połączenia z krajową siecią kolejową. Realizacją inwestycji wartej 160 mln euro zajmie się firma Osier Commercial, należąca do grupy St Vincent. Wyłącznym agentem projektu została firma King Sturge, nadzór techniczny powierzono firmie RPS Burks Green, natomiast zarządzanie projektem Cyril Sweett.
Generalnym wykonawcą została Skanska.
 

·
Registered
Joined
·
271 Posts
Mnie dziwi trochę to, że w Żorach dzieje się sporo, miasto jest świetnie zlokalizowane (DK81 i teraz A1), prężnie rozwijająca sie KSSE, sporo remontów głównych dróg, a jednak to chyba pierwszy wątek z Żorami w tytule na SSC. W ogóle jest tu jakikolwiek Żorzanin? Wiele zdecydowanie mniejszych miast ma cały sztab osób dbających o pokazanie całemu światu, że ich miasto wcale nie jest takie złe [:
 
1 - 11 of 11 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top