SkyscraperCity Forum banner
41 - 60 of 1033 Posts

· Powered by Jet-A1
Straight from Split
65,437 Posts
dobra ideja za thread :eek:kay:
a što je sa većim gradovima? ja recimo nikad nisam vidio ni kolodvor od splita ni osijeka :dunno:
Bolje da nisi. :lol:

Primjecujem da su kolodvori u Dalmaciji u jako losem stanju, zapusteni, oronuli...No to i nije neko iznenadjenje, s obzirom da je putnicki promet zanemariv. :eek:hno:
Dok je u ostatku Hrvatske vidljivo da se dosta kolodvora obnovilo, uredilo, izgledaju jako lijepo :eek:kay:
Split je tu najveći krš.
Btw. ono na slici nije kolodvorska zgrada. Ono je neka pomoćna.
Kolodovrska je na suprotnoj strani. Al nije ništa puno bolja, bar iz vana.
Unutra je nedavno obnovljena. Ima nove šaltere, tablu s najavama, klupe.. i slično..
Vani je jad i bijeda. Nema ni podhodnika ni nadstrešnice. NIŠTA!!
Najveća sramota moga grada.
Jedva čekam da se ili konačno uredi ili preseli na Kopilicu. Šta god. Samo da ovo sad više ne bude.... :bash:

· Registered
4,853 Posts
^^

I meni je nas opca katastrofa. Jos pogotovo kad vidim Sisak, Varazdin ili Sl. Brod. Uopce ne znam kako tretirati tu zgradu os kolodvora, kao neku vrijednost ili ne. S prednje strane jos kako tako, ali straznje, majko sveta, stracara, DRVO, wtf?

· Registered
752 Posts
Evo Vinkovački, ili bar koliko sam uspio na brzinu, samo sam utrčao, poslikao i istrčao popodne. Privukao poglede svih djelatnika i oboje putnika u čekaonici.

Ovo je nekakva uredska zgrada. Nisam stigao uslikat, ali bsa te strane negdje je i kontrolni toranj. U jako lošem stanju.

Bilo je već kasno popodne, pa je mračno, a nisam išao iz smjera gdje mogu uhvatit čitavu zgradu. Ovo je samo glavni ulaz i unutra glavna čekaonica. Bilo je još čekaonica, ali mislim da su zatvorene.

Ulaz

Čekaonica

Tamo su bile čekaonica 2. razreda, WC-i i restoran. Sada je 24/7 trgovina i birtija.

Podhodnik vodi na 2. i 3. peron. Pogled prema Zagebu

Pogled prema Beogradu

1. peron 1. kolosjek. Zapravo vlak je na drugom

Čekaonica prema izlazu

Pogled sa kolodvora

Lokomotiva

Ove slike su iz ljeta prošle godine. Na prvoj se vidi kontrolni toranj desno.

Toliko o nekad velikom željezničkom čvorištu, danas šupku hrvatske

• Like
Reactions: Zefire

· Registered
752 Posts
Ponos nam je onda trul, hrđav i u raspadnom stanju. Lijepa je lokomotiva pred kolodvorom i imamo lijep trg pred njima, ali sa druge strane imamo infrastrukturu koja nićemu više ne služi jer nema prometa.

Izgubili smo Jugoslavenski promet, izgubili Europski, 5C je preusmjeren zapadnije, infrastruktura stoji beskorisna i ponos željeznice u Jugoslaviji ima samo Vinkovčane koji idu u Zagreb i Osijek studirat, a ne vidim da će skoro bit bolje.

No da, eto imamo lijep kolodvor. Zadnji put uređen kad je Tuđman bio tu, ali još je lijep. Ok, ne posebno lijep kao onaj prije njega ili ako ne voliš socijalističku arhitekturu, ali bar je velik.

• Like
Reactions: Zefire
41 - 60 of 1033 Posts