SkyscraperCity banner
1 - 20 of 1034 Posts

·
Registered
2,896 Posts
dam tu aspon moj starsi post, nech to tu nie je suche:

priebeh vystavby: AUPARK ZILINA

ZDROJ: zilina-gallery.sk
Názov stavby: Aupark Žilina - Shopping center
Stavebník: Aupark Holding a.s. Bratislava
Generálny dodávateľ: HB Reavis Management spol. s r.o., Prievozská 2/A, Bratislava
Projektový manažér stavby a stavbyvedúci: Ing. Juraj Kosmály
Stavebný dozor: UNIINVEST, s.r.o., Bratislava, Ing. Martin Fedor
Developer: HB Reavis Group, a.s. Bratislava
Generálny projektant stavby: Ing. arch. Juraj Jančina
Plánovaný termín realizácie: začatie výstavby 2/2007 a ukončenie 8/2009

fotky z Auparku...z blizka :banana: 29.4
(fotky du upravene na mensie rozlisenie)

sekcia C montovana cast (cast pri slovenskej sporitelni):

stredna cast, zatial sluziaca ako sklad materialu:

sekcia C monoliticka cast (cast pri zakladnej cirkevnej skoly Romualda Zaymusa):

a celkovy pohlad na stavbu + panorama (trosku nepodarena (malo casu) ale predsa) nabuduce sa posnazim..:nuts:)

- datum ukoncenia je planovany na december 2008 (takto mi to bolo povedane, comu sam neverim)
- ale pri takomto tempe to isto nestihaju a ak ich este aj zastavia tak to uz vobec nie..
- cely aupark pozostava z troch dilatacnych celkov: Sekcia A, B, C
- zatial sa stavia sekcia C a zacina sa so zakladmi na sekcii B
- v maji by mal pribudnut este jeden zeriav ktory bude stavat sekciu A, sucasna prijazdova cesta co je vlastne rampa z Velkej okruznej sa odoberie a vchadzat na stavbu sa bude cez buduci vchod do podzemnych parkovisk, kde sa akurat vykonavaju prekladky verejnych sieti a napajanie niektorych pripojok
- celkovo je stavba velmi zlozita co sa tyka projektov, niektore diely sa ani na slovensku nevyrabaju
- skelet stavia stavebna firma Skybau, a ak si dobre pamatam tak betonazne prace vykonava firma Zipp
- a to najdolezitejsie.. stavbyveduci + dvaja majstry + ekonómka + vsetci su skvela skupina:banana::banana:

LAST UPDATE BY mkodaj thx (dufam ze mozem)
dufam ze som tento thread aspon trosku zachranil

·
ZILINCAN
410 Posts
podakujte sa mkodaj-ovi :cheers:

btw: najnovsia reakcia mesta na Aupark: Mesto Žilina podalo námietku na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja v Bratislave, voči prvému rozhodnutiu KSÚ Žilina
ma to vobec cenu? ved dobre vedia, ze minister vystavby je slotov poskok janusek :eek:hno:

·
Registered
1,156 Posts
^^
Mesto sa snazi presunut aupark mimo centra, ale to sa stalo nerealnym po prvych vykopoch. Od vtedy je to boj s veternymi mlynmi :nuts:
Keď sa to nedohodlo ešte predtým, ako začali prvé stavebné práce, tak teraz už asi ťažko. Aký majú na tú stavbu názor Žilinčania, teda väčšina ľudí to chce alebo nie v tej lokalite?

Vďaka za vizualizácie.

·
ab.us.er
2,036 Posts
...v Ziline Vam rapidne rychlo pribudaju v meste parky! :eek:kay:

...aupark...europark...zeleni budu mat radost :D

·
Bratislava citizen
2,608 Posts
...v Ziline Vam rapidne rychlo pribudaju v meste parky! :eek:kay:

...aupark...europark...zeleni budu mat radost :D
:lol::lol::lol:

inak cez to namesticko v ZA som isiel asi iba 20x nepoznam to tam dokonale ale mne sa zda ze sa tam tato stavba bude celkom hodit nie ... :)

·
Registered
2,896 Posts
:lol::lol::lol:

inak cez to namesticko v ZA som isiel asi iba 20x nepoznam to tam dokonale ale mne sa zda ze sa tam tato stavba bude celkom hodit nie ... :)
no hodit ako hodit..hmm..architekturou sa mi to tam moc nehodi..
povim to takto... zo strany centra mesta..sa hodi (dajme tomu) ..ale so strany bulvaru (teda so strany od carrefouru...) sa mi tam moc nehodi :)

1 - 20 of 1034 Posts