SkyscraperCity banner

1621 - 1640 of 1646 Posts

·
Registered
9,764 Posts
Εσένα σε έχει φάει η υγρασία και όχι το χιόνι, δεν πάνε απαραίτητα τα δύο μαζί
Η υγρασία και η βροχή ναι, αλλά δεν σημαίνει οτι το χιόνι το συγκαταλέγω στα θετικά!

·
Registered
608 Posts
Δεν θα σταματήσω να λέω ότι λίγο βορειοευρωπαικός αέρας θα έκανε λίγο καλύτερη την Αθήνα, και να η απόδειξη
View attachment 1094487
View attachment 1094488
η πρώτη
και η δεύτερη
Αυτο ακριβως συνειδητοποιησα και γω σημερα.. η Αθηνα χιονισμενη καλυψε τις ασχημιες της και θυμησε σε μεγαλο βαθμο βορειοευρωπαικη πρωτευουσα.Ειδικα στους χωρους του Ζαππειου ηταν σαν να γυρισε ο χρονος 120 χρονια πισω,εποχης ολυμπιακων αγωνων 1896..Απλα πανεμορφη

·
Registered
1,408 Posts
Αυτο ακριβως συνειδητοποιησα και γω σημερα.. η Αθηνα χιονισμενη καλυψε τις ασχημιες της και θυμησε σε μεγαλο βαθμο βορειοευρωπαικη πρωτευουσα.Ειδικα στους χωρους του Ζαππειου ηταν σαν να γυρισε ο χρονος 120 χρονια πισω,εποχης ολυμπιακων αγωνων 1896..Απλα πανεμορφη
Ε βάλε καμιά φωτογραφία είμαστε στο athens θέλουμε και arts!
εδιτ μόλις ανακάλυψα ότι έχεις βάλει πολλές και καλές φωτογραφίες!

·
Registered
845 Posts
Δικές μου φωτογραφίες πριν 2 ώρες περίπου, από τη γειτονιά μου!

1095091
1095093
1095095
1095097
1095100

Στην τελευταία φαίνονται και οι μικροί θάμνοι που φυτεύτηκαν πρόσφατα εκεί που ήταν η λωρίδες με φωτιζόμενο γυαλί του Καλατράβα τις οποίες είχαν σπάσει οι χουλιγκάνοι.

·
Registered
3,111 Posts
Για τον βορειο-ευρωπαικο καιρό παραπάνω:

Κάνει επίσης τους ανθρώπους λιγότερο θερμοκέφαλους.

Τους επικεντρώνει περισσότερο στο αντικείμενο της εργασίας τους.

Τους εφιστά την προσοχή στην αρετή της προετοιμασίας και της προνοητικότητας.

·
Moderator
Κορωνο-πρόσφυγας
13,875 Posts
Δεν ξέρω αν πρέπει να πιστωθεί στο τοπίο ή στους φωτογράφους, αλλά όλες οι φωτογραφίες που τράβηξαν τα μέλη μας είναι καταπληκτικές.
Τόσο του athensam όσο και του vas8 οι φωτογραφίες, είναι για καρτ ποστάλ, να κάθεσαι να τις χαζεύεις.
Μπράβο ρε παιδιά. Μου φτιάξατε το κέφι μέσα σε όλη αυτή την ιστορία.

·
Registered
608 Posts
Δεν ξέρω αν πρέπει να πιστωθεί στο τοπίο ή στους φωτογράφους, αλλά όλες οι φωτογραφίες που τράβηξαν τα μέλη μας είναι καταπληκτικές.
Τόσο του athensam όσο και του vas8 οι φωτογραφίες, είναι για καρτ ποστάλ, να κάθεσαι να τις χαζεύεις.
Μπράβο ρε παιδιά. Μου φτιάξατε το κέφι μέσα σε όλη αυτή την ιστορία.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..Μιας και ανέφερες το καρτ προσταλ, σκέφτομαι ήδη να εκτυπώσω σε καμβά αυτή τη φωτογραφία
.Θεωρω ότι ήταν η καλύτερη μου από χθές( επί της Διονυσου Αεροπαγιτου)
PXL_20210216_105706879.jpg

·
Registered
3,111 Posts
Ένα από τα καλά της εποχής, η αφθονία φθηνών ψηφιακών μέσων αποθήκευσης εικόνων.

·
Registered
3,986 Posts
ΚΠΙΣΝ: Χιόνια στο πάρκο Νιάρχος

·
Registered
9,764 Posts
Για τον βορειο-ευρωπαικο καιρό παραπάνω:

Κάνει επίσης τους ανθρώπους λιγότερο θερμοκέφαλους.

Τους επικεντρώνει περισσότερο στο αντικείμενο της εργασίας τους.

Τους εφιστά την προσοχή στην αρετή της προετοιμασίας και της προνοητικότητας.
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Αλήθεια τώρα;;; Very funny mate! Δεν έρχεσαι προς τα εδώ να νιώσεις την "αρετή της προετοιμασίας και της προνοητικότητας";;; (!!!) :devilish:

·
Registered
3,111 Posts
Εν γένει είναι αλήθεια ότι είναι πιο προετοιμασμένοι και πιο προνοητικοί. Η πανδημία έπιασε πολλές χώρες αδιάβαστες, γιατί ήταν κάτι τόσο ανεξερεύνητο και τόσο δύσκολο να προβλεφθούν οι συνέπειες του σαν φαινόμενο, αφού δεν υπήρχαν αντίστοιχα παραδείγματα στο παρελθόν.

Η ελεύθερη/πανεύκολη μετακίνηση των πληθυσμών ήταν ένας άλλος παράγοντας που λειτούργησε σαν ultra-καταλύτης της κρίσης αυτής της παγκόσμιας υγείας και δεν υπήρχε σαν συστατικό, για παράδειγμα στην περίπτωση της γρίπης της Ισπανίας .

Ενας από τους λόγους που η Ελλάδα τα πήγε σχετικά καλά και κάνει χώρες όπως το ΗΒ και οι ΗΠΑ να μοιάζουν ότι δεν τα πήγανε καλά, είναι ότι τουλάχιστον για μία δεκαετία ο κόσμος στην Ελλάδα έγινε καρπαζοεισπράκτορας. Δεν ήξερε από που θα έρθει η επόμενη σφαλιάρα, σε τι επίπεδο, με τι σφοδρότητα, σε τι διεύθυνση, οπότε τα αντανακλαστικά του αναγκαστικά αφυπνίστηκαν, διεγέρθηκαν, κινητοποιήθηκαν, πολλαπλασιάστηκαν.

Περίμενε να περάσει μία δεκαετία και θα δεις ποιος ξανά θα είναι ο προνοητικός και ο προετοιμασμένος.

Σε αυτή , το χιόνι έκρυψε και λίγο την γκρίζα απόχρωση των κλασικών λευκών πλακών εποχής 80's. Τι απαίσια ιδέα, αυτός που εμπνεύστηκε να βάλει λευκό χρώμα εκεί που πατάνε οι ελλαστικές σόλες παπουτσιών, οι μοτοσυκλέτες της Ε.Α.(Ζ, Δ, ΔΙΑΣ) ή ακόμη τα ελλαστικά των οχημάτων των υποστηρικτικών υπηρεσιών του δήμου. Μπορεί βέβαια να κάνω λάθος και να είναι μικρό κομμάτι με μαρμάρινες πλάκες. Δύσκολο όμως.

Once upon a time it was a big baaaaaaaaaaad wolf ..

📸 δικές μου μετα-ολυμπιακές

·
Registered
608 Posts
Εν γένει είναι αλήθεια ότι είναι πιο προετοιμασμένοι και πιο προνοητικοί. Η πανδημία έπιασε πολλές χώρες αδιάβαστες, γιατί ήταν κάτι τόσο ανεξερεύνητο και τόσο δύσκολο να προβλεφθούν οι συνέπειες του σαν φαινόμενο, αφού δεν υπήρχαν αντίστοιχα παραδείγματα στο παρελθόν.

Η ελεύθερη/πανεύκολη μετακίνηση των πληθυσμών ήταν ένας άλλος παράγοντας που λειτούργησε σαν ultra-καταλύτης της κρίσης αυτής της παγκόσμιας υγείας και δεν υπήρχε σαν συστατικό, για παράδειγμα στην περίπτωση της γρίπης της Ισπανίας .

Ενας από τους λόγους που η Ελλάδα τα πήγε σχετικά καλά και κάνει χώρες όπως το ΗΒ και οι ΗΠΑ να μοιάζουν ότι δεν τα πήγανε καλά, είναι ότι τουλάχιστον για μία δεκαετία ο κόσμος στην Ελλάδα έγινε καρπαζοεισπράκτορας. Δεν ήξερε από που θα έρθει η επόμενη σφαλιάρα, σε τι επίπεδο, με τι σφοδρότητα, σε τι διεύθυνση, οπότε τα αντανακλαστικά του αναγκαστικά αφυπνίστηκαν, διεγέρθηκαν, κινητοποιήθηκαν, πολλαπλασιάστηκαν.

Περίμενε να περάσει μία δεκαετία και θα δεις ποιος ξανά θα είναι ο προνοητικός και ο προετοιμασμένος.

Σε αυτή , το χιόνι έκρυψε και λίγο την γκρίζα απόχρωση των κλασικών λευκών πλακών εποχής 80's. Τι απαίσια ιδέα, αυτός που εμπνεύστηκε να βάλει λευκό χρώμα εκεί που πατάνε οι ελλαστικές σόλες παπουτσιών, οι μοτοσυκλέτες της Ε.Α.(Ζ, Δ, ΔΙΑΣ) ή ακόμη τα ελλαστικά των οχημάτων των υποστηρικτικών υπηρεσιών του δήμου. Μπορεί βέβαια να κάνω λάθος και να είναι μικρό κομμάτι με μαρμάρινες πλάκες. Δύσκολο όμως.

Once upon a time it was a big baaaaaaaaaaad wolf ..

📸 δικές μου μετα-ολυμπιακές

Οι πλακες αν αναφερεσαι σε αυτες της Διονυσου Αεροπαγητου, είναι μαρμαρινες..Το καταλαβα με τον κακο τροπο, αφου πηγα να φαω 10 τουμπες απο τον συνδυασμο λιωμενο χιονι-μαρμαρο

·
Moderator
Κορωνο-πρόσφυγας
13,875 Posts
http://instagr.am/p/CLXI9IHAahN/
Παραδίδομαι!
Είμαι πολύ γέρος και δεν ξέρω πως ενσωματώνεται φωτογραφία από το instagram....
Πατήστε τον σύνδεσμο να την δείτε. Είναι εκπληκτική.

Αν δεν σας κάνει κόπο, πείτε και στον γέρο εδώ πως γίνεται η ενσωμάτωση φωτογραφιών.

·
Registered
4,995 Posts
1621 - 1640 of 1646 Posts