SkyscraperCity banner

1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Діггерство, руферство, абандон, спелестологія і спелеологія. Все це включає в себе індустріальний туризм. Це є рух, метою якого є дослідження територій, будівель, та інженерних споруд різного призначення з метою отримання задоволення або задовільнення дослідницького інтересу.

Пропоную вам приєднатися до нас і досліджувати місто з незвичайних ракурсів. Єдине, що від вас потрібно - бажання побачити щось незвичне і невідоме, а також мінімальна фізична підготовка і наявність ліхтарика.

А тепер трошки фото з різних об'єктів де ми побували. Для зацікавлення. 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ах жаль, питання де це і що це мене найбільше й цікавлять, особливо щодо двох фоток, що йдуть після підземель Тринітарського монастиря
Якщо ти про 10 і 11 фото(фосфорні штольні) то тут ніякого секрету якраз і не має. Вони знаходяться в Незвисько(за більш детальною інформацією краще в приват).
В принципі, отримати координати місця можна легко, якщо воно вже підписано у нас в альбомах в групі.:) Таких місць не мало.
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #5 ·
А на перших двох знімках палац Потоцьких?
Так. В цьому підвалі за совку картоплю зберігали.

Може є ще якісь фотки зі старих Франківських підземель
На жаль більше нічого знайти не вдалося. Хіба що колектор який будували спочатку австрійці, а потім поляки.

Сходи на поверхню:)
 

·
_VART_
Joined
·
6,141 Posts
Це, звичайно, ні до Франківська, ні до області відношення не маю, але, як на мене, один з найцікавіших об'єктів для індустріального туризму в Україні

Морозівський вугільний розріз, біля Олександрії (Кіровоградська область):cheers:
http://general-kosmosa.livejournal.com/44212.html
http://ostapsky.livejournal.com/12108.html?thread=53836
http://adventure-guild.livejournal.com/1380934.html
 

·
StanislaV the best
Joined
·
474 Posts
Заводи, Фабрики

* Тютюново-Ферментаційний завод (смт. Заболотів, Снятинський р-н)

12 га території. Поміж деревами та повзучим диким хмілем стоять дуже добре збережені та красиві австрійські приміщення, залишки славного минулого прикарпатської тютюнової промисловості. в однїй з будівель, де за Австрії крутили гаванські сигари, більше метра. Отак воно все і стоїть, включно з бруківкою на порослих травою доріжках, металевими каналізаційними люками та решітками з польським клеймом станіславських майстрів. Здається, що за допомогою чернівецького поїзда, яко аццької машини часу, ми перенеслися на сто років назад в часі. Тільки іноді потворно вчеплений на фасад совіцький електричний дзвінок або залишки совіцьких же вентиляційних труб псують враження, що зараз 19-те століття і охоронець насправді говорить по-польськи.

За радянських часів сировиною для заводу слугувала продукція місцевих тютюнових колгоспних полів. Виробництво остаточно зупинилося років 10 тому.


* ВАТ "Родон" (завод "Позитрон") Івано-Франківськ

* Завод в Ворохті* Долина індАстріальна 

·
StanislaV the best
Joined
·
474 Posts
Військові Об`єкти

Військовий аеродром Івано-Франківськ (діючий)Командний пункт 44-ї дивізії 43-ї ракетної армії

Знаходиться за координатами 48°34'57.43"N 25° 6'13.12"E .
Звідси командували такими полками:
- 40 РП, 494 РТБ (м. Коломия)
- 76 РП, 53 РТБ (м. Стрий, потім м. Долина)
- 586-й РП, 1033-й РТБ (м. Камянець-Подільський, смт. Скала-Подільська)
- 151-й РП, 1051-й РТБ (м. Стрий)
- 101 РП, 410 РТБ (м. Свалява, Мукачево), з 1967р .- Туркестанський ВО
Ця дивізія була першим ракетним з'єднанням у збройних силах СРСР
Сьогодні з’їздили туди з Xaolasом, дуже цікавий об’єкт, є різні будівлі, бомбарі, і звичайно сам КП. КП являє собою пагорб діаметром десь біля 80м, всередині двохповерховий бункер, з безліччю різних кімнат, крупними ангарами і т. п. Всередині можна і заблукати
. За 1.5 км знаходиться ще один військовий об’єкт, зберігся краще, схоже він використовувався для якогось виробництва.
ВЧ в Надвірній

Секретний об'єкт «А 2021»;

Закинута військова база відкриває свої секретні нутрощі;
 

·
Registered
Joined
·
2,047 Posts
Тютюнова фабрика дуже сподобалась. Можна кіно про ті часи знімати... Ну а кар'єр - це взагалі бомба!
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Тютюнова фабрика дуже сподобалась. Можна кіно про ті часи знімати...
На жаль, або на щастя, ту фабрику перекупили і мали б вже почати там щось перебудовувати. Думаю зараз вона виглядає зовсім по-інакшому
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Хтось ще хотів купатися в Солотвинській? Представляю вашій увазі аварійний злив каналізаційного колектора в річку. На щастя з нього щось потрапляє в річку тільки при сильних зливах, коли рівень нечистот перебільшує норму. Але факт лишається фактом.

Знаходиться це "щастя" поруч з залізничним мостом через річку. Більше фоток тут, звіт тут.
 

·
Registered
Joined
·
1,618 Posts
привіт,Xaolas ! а часом не про цей колектор йдеться^^.
В спогадах мешканців,які проживали в місті під час німецької окупації,згадується велика труба(rura),яка проходила під Станиславовом,від одного кінця ріки до іншого. Там переховувались євреї- втікачі з гетто та деякі поляки. Діаметр дозволяв рухатись майже навстоячки.
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #14 ·
В спогадах мешканців,які проживали в місті під час німецької окупації,згадується велика труба(rura),яка проходила під Станиславовом,від одного кінця ріки до іншого. Там переховувались євреї- втікачі з гетто та деякі поляки. Діаметр дозволяв рухатись майже навстоячки.
Привіт. Можливо і про цей. Але наскільки мені відомо гетто було там де нинішня вулиця Бельведерська. Максимально далеко ми пройшли по колекторній системі - до початку вулиці Заклинських. Поки що далі не проходили бо йти важко - над головою тече вода від підключених до основного колектору труб.

В принципі, той колектор найбільш проходимий(2 на 3 метри) йде від початку річки до приблизно початку піонерського парку. Але скоріше всього воно розділяється на два окремих трохи раніше. Бо з правої частини тече досить холодна вода, це притаманно річкам(в тому місці на старих картах протікала річечка). А з лівої частини тече тепла вода.
 

·
Registered
Joined
·
1,618 Posts
колись східний кордон станіславського гетто проходив по вул.Галицькій і перед мостом на Пасічну звертав ліворуч,на Набережну і далі. недалеко від колектора.


складно уявити ,що під Франківськом є таке.
є відомості,коли це все було збудовано? Австрія?
 

·
Banned
Joined
·
6,978 Posts
Для тих хто цікавиться відкриттями всього прихованого у нас під ногами є класний сайт explorer.lviv.ua там безліч фото і навіть можна домовитись про чергову вилазку
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #17 ·
є відомості,коли це все було збудовано? Австрія?
Нажаль невідомо. Лишається тільки здогадуватися.

Для тих хто цікавиться відкриттями всього прихованого у нас під ногами є класний сайт explorer.lviv.ua там безліч фото і навіть можна домовитись про чергову вилазку
Я думаю тут більшість знає цей сайт, тим більше він вже вспливав в цій темі багато раз. Але хотілося би додати, що "домовитись про чергову вилазку" там можна хіба що суто по Львову. Тому що більшість там львівян.
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Всім привіт. Стикнувся я з невеликою проблемою. На старих картах нашого міста відмічено деякі цікаві річки. Деякі "зникають" на проміжку 1920-1931 років. Якраз орієнтовно в цей час починалася побудова колекторів. Можливо хтось десь щось чув, знає про це. Є імовірність знайти щось цікаве і досить історичне, хоча так само є імовірніть не знайти нічого або занадто мілкого розміру для можливості проходження.

1904 рік: Дивимося на саму праву вітку позначену червоними крапками


1919 рік: Знову дивимося на праву вітку, тут її вже більш детально намалювали. Йде приблизно від білого дому, проходить через нинішній парк інтернаціоналістів, далі через міст на васильянок і далі в напрямку до залізничного моста, пересікаючись з ще однією системою, яка йде від моста на пасічну.


1931 рік: А на цій карті раптово вітка від білого дому раптово зникає. Також зникає поєднання двох річок по береговій. Тепер це дві окремі системи. Також на цій карті я приблизно накреслив проходження каналізаційного колектора
по Галицькій(три зелені рисочки - це сходи до люка, явно не радянської побудови). Також позначений колектор який знаходиться біля залізничного моста - припущення, що він йде біля колії було зроблено після знахідки там колектора. Нажаль пройти його до кінця не було можливості через певні об'єктивні причини :)


Суть поста - знайти які-небудь чутки про ті річки, скоріше всього десь вони мали проскакувати. Просто йти піднімати люки це майже не має смислу - русла річок під час закладки в колектор змінювали. Також цікавить доля річок які знаходилися на території нинішнього університету Нафті і Газу - це ліві вітки позначені червоними крапками.
 
1 - 20 of 22 Posts
Top