SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2099 Posts

·
Banned
1,086 Posts
Ја сам потпуно необавештен.

Мислим да је немогуће да нема неки рендер.

Може ли неко рећи ко је инвеститор?

·
Registered
2,223 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ја сам потпуно необавештен.

Мислим да је немогуће да нема неки рендер.

Може ли неко рећи ко је инвеститор?
Rekose da je Grand trade investitor.
Ako radovi pocinju za 15 dana to znaci da je gotov i projekt i naravo render. Da su se mediji vise bavili konkretnim stvarima a manje spekulacijama i sudskim procesima saznali bi kakav je render. Ne bi nas sve iznenadila ograda i skori pocetak radova.
Sigurno ce ga postaviti na ogradu u narednim danima.

·
ShoppingStadt 0-24h
4,173 Posts
:cheers: Odlično! Super! Cool! :cheers2:

·
Banned
1,086 Posts
20 спратова? То ми никако не иде у главу... Још увек не мислим ништа о томе, али откуд толика спратност?

·
Дреница
15,972 Posts
Ајд нека је са срећом :cheers:

Каже у видеу радиће га фазно 5 година.
Да није у тих 20 спратова урачуно и подземне гараже чини ми се 60.000 м2?

·
Banned
1,086 Posts
Ајд нека је са срећом :cheers:

Каже у видеу радиће га фазно 5 година.
Да није у тих 20 спратова урачуно и подземне гараже чини ми се 60.000 м2?
Па кад га је новинар питао колика је висина он је казао: ,,20 спратова".

Висина.

·
Registered
2,223 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ma dobro, na stranu visina. Meni je daleko interesantniji podatak o 200.000 m2... to je kao 4 administrativna centra RS. To ce biti nesto ogromno, ne znam postoji li u cijeloj ex-Yu objekat te velicine. Ne mogu docekati render. :cheers:

·
Registered
2,523 Posts
Već sam komentarisao ovo gradilište ali ajde da ponovim i na ovom threadu.

Drago mi je zbog velikog objekta u centru grada i zgrade od 20 spratova ali mi je žao što ruše park.

Mogli su ostaviti makar pola parka pa taj dio srediti i pošumiti ali šta je tu je.

·
Banned
1,086 Posts
Ту зграду гради мање познати приватник. То изградњи таквог центра даје ризик.

За 5 година се свашта може десити и преокренути.

Још један Скадар на Бојани у центру БЛ је последње што нам треба.

·
Registered
2,523 Posts

·
Registered
2,223 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Privatnik ne mora da brine o zelenim površinama ako mu je grad izdao gradjevinsku dozvolu. Trebala su gospoda iz gradske uprave da misli.
Ne razumijem...
Mislis da privatnik napravi park ? Takva budala se jos nije rodila. Da li bi ti kesirao par miliona za zemljiste u centru grada i pretvorio ga u (neprofitabilni) park ?
Ili mislis da je grad trebao kupiti to zemljiste i od njega napraviti park ?

·
Registered
5,027 Posts
Kako mi dižu pritisak ovi da ne kažem kakvi komentari o zelenim površinama i parkovima. Kaže novinar: "Uništen je još jedan park." Đe ono park?

A Banjaluka.RS. kaže da su trebali POŠUMITI pola parka.

Jedina stvar koja mene brine je render. Pretpostavljam da će se pojaviti u sljedećih par dana, dok se novinari malo razlete.

A sama vijest o kompleksu od 200 000 kvm i neboderu od 20 spratova je za žutu bananu :banana: :cheers:

·
Registered
2,223 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Ту зграду гради мање познати приватник. То изградњи таквог центра даје ризик.

За 5 година се свашта може десити и преокренути.

Још један Скадар на Бојани у центру БЛ је последње што нам треба.
Ova ti je na mjestu... ali mene ohrabruje informacija da ce dobar dio objekta biti sjediste Telekoma RS. Oni imaju pare.

·
Registered
2,523 Posts
Mislis da privatnik napravi park ?
Ma nee, mislio sam da su ljudi iz gradske uprave trebali drugačije da osmisle prostor. Trebali su da ostave bar jedan dio zelene površine i taj dio srede, to jest naprave normalan park.

Kako mi dižu pritisak ovi da ne kažem kakvi komentari o zelenim površinama i parkovima. Kaže novinar: "Uništen je još jedan park." Đe ono park?
Vjeruj mi i mene nerviraju. Poznajem puno tih mladih osvještenih, zelenih koji kritikuju svako novo gradilište i kukaju za zelenim površinama. Ja im na to kažem ako hoće šumu i livadu neka idu da žive na selo. Medjutim na ovom mjestu su ipak trebali ostaviti malo zelenila, ipak je BL poznata po tome pa bi trebalo tako i da ostane.

Kako god bilo sada nam samo preostaje da čekamo render.

·
Registered
2,223 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Ma nee, mislio sam da su ljudi iz gradske uprave trebali drugačije da osmisle prostor. Trebali su da ostave bar jedan dio zelene površine i taj dio srede, to jest naprave normalan park.
Moraju kupiti taj dio. Ne smiju sredjivati tudje imanje. Da li bi ti dozvolio da grad od tvoje kuce napravi park ?

·
Registered
2,523 Posts
Moraju kupiti taj dio. Ne smiju sredjivati tudje imanje.
Jaoo pa naravnooo! Trebali su ranije misliti.

Sad samo čekam Bada da prokomentariše kako grad nema para ni za šta pa da produžimo raspravu u nedogled. :)

1 - 20 of 2099 Posts