SkyscraperCity banner

1121 - 1140 of 1158 Posts

·
Travanjinjinji
Nord
1,796 Posts
Nema tu nikakvog gradilišta, sve izgleda prelijepo i gotovo, nema čak ni kružnog toka :D

https://goo.gl/fJ5HDc

Ovaj tunel je probijen potpuno..

·
Travanjinjinji
Nord
1,796 Posts
Ne vjerujem, sjećam se samo da su vozovi preusmjeravani na druge kolosjeke jer ih gore ima 4-5.

·
Registered
840 Posts
To je najkriticniji deo posle budve na magistrali i zbog tog tunelcica sa jednom trakom ka naselju Rutke(koje u sezoni ima oko 15.000 ljudi nezvanicno a zvanicno mnogo vise) pravi najvece probleme u Sutomoru i zato se konstantno prave tu saobracajni cepovi na toj deonici ljudi kolima ulaze i izlaze naizmenicno se propustaju u tunel stoje ispred tunela dok prodje drugo vozilo a nalazi se na 15 metara od magistrale pa onda stoje na magistrali dok ih neko ne propusti kroz podvoznjak pa angazuju policajce da regulisu saobracaj pa komuniciraju preko motorole (opsta ludnica u sezoni) to bi zaista trebala da bude prioritet jer osim saobracaja iz pravca Budve blokira i iz pravca Podgorice a i iz pravca Bara, Sutomore je u tom smislu neka vrsta saobracajnog cvorista tog dela Crne Gore .

·
Multipraktik
1,851 Posts
Problem su prije svega pješaci tj nepostojanje (bar jedne) pasarele. Postoje (čini mi se) tri pješačka prelaza i tu se prave čepovi.
Prošle godine sam na radio Baru slušao arhitektu iz opštine Bar i ladno je lik izjavio da će da se radi kružni tok čime će se riješiti problem gužvi u Sutomoru :nuts: :lol: :lol:

·
is Loading! Please wait..
4,544 Posts
Biser do bisera...sve je to tu nedje :)

Soho mi se cini kao lijep projekat. To vec izgleda nivo. Ako ga izgrade i bude kao na renderima, bice to jedan od ljepsih objekata u Baru

·
Multipraktik
1,851 Posts
Sve u svoje vrijeme... Svedeno, puno zelenila... Sve što Zetagradnja nije - kod njih je zelenilo rijetko i na renderu :D

·
Registered
6,864 Posts
Soho mi se bas svidja samo mogu misliti koja je cijena kvadrata. Inace ako bih mogao da biram u kojem gradu da zivim na primorju to bi definitivno bio Bar.

·
Registered
2,831 Posts
Koliko se realno stanova proda stanovnicima Bara npr. a ne strancima, ima li bar 5 %? Mislim ne znam kako je zimi u tim gradovima što su ljeti puni i krcati, ako stanovnik Bara kupi taj stan u zgradi Zeta gradnje da li će zimi sam tu živjeti?

·
Travanjinjinji
Nord
1,796 Posts
Pogledajte kako izgleda pasarela koju je Bemax poklonio Sutomoru

Kompanija Bemax završila je radove na gradnji pasarele u Sutomoru. Ova kompanija koja je izvođač više važnih radova na crnogorskim putevima, donirala je most Sutomoru.

Radovi na izgradnji pasarele počeli su nakon prvomajskih praznika i danas su završeni. Krajnji rok za završetak radova bio je 1. jul.

Ovaj pješački most dugačak je deset izgrađen je iznad magistralnog puta M2.4 u Sutomoru.

Očekuje se da će se puštanjem u rad pasarele značajno ublažiti saobraćajni haos koji se stvara zbog ogromnih gužvi tokom sezone.

https://www.cdm.me/ekonomija/pogledajte-kako-izgleda-pasarela-koju-je-bemax-poklonio-sutomoru/

·
Registered
359 Posts
Poslovni bum Port of Adria, za sledeću godinu već zakazano 20 kruzera!

http://jedro.me/more/4002-port-of-adria-za-pola-godine-poslovala-70-odsto-bolje-nego-lani

Tokom prvih šest mjeseci ove godine barska kompanija Port of Adria je prihodovala ukupno 5,1 milion eura, što je za 70 odsto više u odnosu na prošlu godinu!

Iz PoA su naglasili da kompanija ne ostvaruje više prihod od upotrebe obale, što znači da je pomenuti rezultat ostvaren direktno na tržištu. U prvoj polovini godine, dodali su iz PoA, u kompaniji je ukupno pretovareno 313,86 hiljada tona tereta, od čega se 68 odsto odnosi na pretovar kontejnera, dok su preostalih 32 odsto generalni tereti.

Iz kompanije su saopštili da je u odnosu na isti period prošle godine zabilježeno je povećanje pretovara tereta od 25 odsto prije svega zahvaljujući povećanom pretovaru generalnih tereta. Najznačajnije robe koje se transportuju, kada je u pitanju kontejnerizovan teret, su banane, polietilen, mašine i oprema, šećer, smrznuti proizvodi, keramika, tekstil, rude i razna potrošačka roba.

Tokom prvih šest mjeseci prosječna neto zarada u kompaniji iznosila je 604 eura što je 18 odsto iznad nacionalnog prosjeka, saopštili su iz PoA kojom od kraja 2013. godine većinski gazduje turski Global Ports.

Iz Port of Adria su saopštili da pored pozitivnih trendova u osnovnoj djelatnosti – pretovaru tereta, dobre rezultate bilježe i u razvoju Bara kao kruzing destinacije.

Prošle godine posredstvom ove kompanije u barsku luku uplovilo je devet kruzera sa 11,3 hiljade putnika, dok u ovoj godini biti prihvaćeno ukupno 16 kruzera i oko 25,5 hiljada putnika.

Iz PoA najavljuju da za narednu godinu već imaju rezervisane termine za 20 brodova.

1121 - 1140 of 1158 Posts