SkyscraperCity banner

41 - 60 of 106 Posts

·
Banned
193 Posts
Podgoricanin said:
Why not, man?! There is a majority Albanian population there, but it's not KLA(OVK) - those are peaceful, local Albanians, and you won't have problems with them. When you go with SCG car plates to Croatia, it is likely that you won't fin them in vey good condition when you leave them on a parking lot...when any such incident occured in Ulcinj?! It's a shame that because of such prejudices people don't get to see "Velika plaza" and "Stari grad" in Ulcinj...
They are peacefull as long as they are minority but ones they become a majority in certain area look for troubles ;)

·
Registered
8,402 Posts
Discussion Starter #42
Aqua Park update

march 2006 - construction update

·
Registered
1 Posts
Waterland u Budvi

Ma batalite bre Beograd.U budvi se ovog leta otvara Waterland na brdu Toplis iznad budve i zauzimace 60.000 metara kvadratnih.Bice dosta atrakcija.Bas ovog leta idem u budvu pa cu da vam kazem kakav je.

·
Registered
8,402 Posts
Discussion Starter #44
Otvoren je Akva park u Jagodini :D

·
Registered
579 Posts
Ima li akva park u Jagodini Palme?
Cuo sam da je na otvaranju trebalo da sviraju Betoven i Sopen, ali da se gradonacelnik predomislio. Iaoko su ova dva muzicara bili izuzetno popularni kada je gradonacelnik ove lepe centralnosrpske varosice bio mali, on nije zeleo da muziku svoje mladosti na silu namece novim generacijama, pa im je priustio zabavu uz nezaboravne melodije gospodje Arkan:D

Sorry, ali nisam mogao da odolim:)

·
ubahnista
4,588 Posts
Ja sam otpočetka bio pesimista oko akvaparka u BGD.u, da li je uopšte isplativo graditi otvoreni akvapark u gradu gde već imaš Adu Ciganliju koja uz to ne košta ništa???

Da je makar zatvoreni akvapark, bilo bi super, ja mislim da su ovi investitori i to uvideli da nema smila graditi BG aquapark pa su prestali.

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
36,540 Posts
Ima li akva park u Jagodini Palme?
Cuo sam da je na otvaranju trebalo da sviraju Betoven i Sopen, ali da se gradonacelnik predomislio. Iaoko su ova dva muzicara bili izuzetno popularni kada je gradonacelnik ove lepe centralnosrpske varosice bio mali, on nije zeleo da muziku svoje mladosti na silu namece novim generacijama, pa im je priustio zabavu uz nezaboravne melodije gospodje Arkan:D

Sorry, ali nisam mogao da odolim:)
:lol:

·
Registered
813 Posts
Ja sam otpočetka bio pesimista oko akvaparka u BGD.u, da li je uopšte isplativo graditi otvoreni akvapark u gradu gde već imaš Adu Ciganliju koja uz to ne košta ništa???

Da je makar zatvoreni akvapark, bilo bi super, ja mislim da su ovi investitori i to uvideli da nema smila graditi BG aquapark pa su prestali.
Pa nije bas tako... ako bolje razmislis u BGdu nema nijedan "zabavni bazen" kakav postoji uz svako selo u mnogim zemljama... a pritom je aqua park nesto jos mnogo vise- da li bi bio isplativ nisam siguran, ali mislim da njegova isplativost nema nikakve veze sa Adom.

·
Registered
8,402 Posts
Discussion Starter #50
Akva park Palma

·
Samo opušteno
4,699 Posts
E, ovo nije tema, ali sam vidio neke priče o CG i turizmu..
Crna Gora je turistička destinacija koja privlači strane i turiste iz regiona..
Ali, kako brzo bilježi veliki rast gostiju i prihoda, tako još brže može izgubiti i turiste i prilive... Prirodni uslovi su sjajni, ali društveni nas zezaju:
1. Vodosnabdevanje- veliki problem. Budva je ove godine imala samo 3-5 sati vodu dnevno. Desilo se čak u sentebru da nemaju vodu 5 dana! Problem se rešava izgradnjom regionalnog vodovoda. Taj vodovod bi kao trebao da bude gotov do letnje sezone 2010.
2. Čistoća plaža, okoline i vode- Voda je užasno prljava. Kanalizacija se uliva u more svugdje. I to onalo, lagano, na sred plaža. Plaže i okolina nisu baš najčistije, ali je ok- podnošljivo.
3. Saobraćaj! Putevi su nevjerovatno loši. Gradi se kao 3. traka na više mjesta ali ništa dok se ne napravi autoput.. A na to će se čekati...

Inače, šta je sA Akva parkom u BG-u?

·
Registered
5,281 Posts
^^ jos uvek nista, projekat je obustavljen pre par godina, i bice nastavljen valjda ove godine.

Resenje za CG su autoputevi i vodovod... Ali , dacu sebi slobodu to da kazem, to je jedina stvar gde se vidi zasto aktuelna vlast ne valja, a to je zato sto se drzavne pare uzimaju za licno zezanje i trgovinu, a takve pare se ulazu u ovakve stvari...

Sada ce ljudi u CG postati bogati od investicija (zato se valjda i glasalo za mila i nezavisnost) ali ce se plivati u govnima i znojiti u redovima... to je smor . Zato pod hitno treba prosuti u narodu buvu da se pocne zidati autoputevi.. jer koliko vidim nema nista od toga sledecih 5 godina.

·
Samo opušteno
4,699 Posts
^^^^
Naravno...
Tu si u pravu..
Ovdje je Milo 20 godina. I osilio se, boli ga uvo, pa ce se ozbiljnije krenuti sa izgradnjom autoputeva kada on ode sa vlasti..
A kada će to biti? Ko zna? Možda na ovim izborima- možda ne...
Mada, to je već politika, i ne bih se dalje u to miješao...

Pozz...

·
Registered
5,281 Posts
^^ ma ne mora on da ide sa vlasti, on dobro lik sljaka za ono kako bi moglo da bude lose... samo kada bi pare ulagao na opste dobro ljudi, a tu ne bi moralo mnogo da se trosi jer ima 600k ljudi u cg. I bas da odmah da pare za autoput da pocne da se gradi jer u cg ce to biti velika peripetija, a izgradnja tog puta bi bila visestruka dobit..

prvo zbog brzine putovanja, drugo sigurnosti, onda da ne govorimo o pejzazima i turistickoj atrakciji predela kuda bi taj put prolazio i naravno bolja komunikacija severa i juga cg. isto tako za dva kraka (od Boke do Ulcinja, i od Bara do granice sa Srb) bi moglo dosta para da se izdejstvuje i sam milo da da, i da pokrene druge svoje veze da mu daju... A Milo ima mnogo jake veze i veliki broj njih...

·
Registered
1,266 Posts
gledao sam malo tu akva park gradjevinu u bloku 44 dok sam jeo u 'srpskoj brvnari' uz kej prije par dana... imajuci u vidu da je gradnja pocela prije neke 2 do 2 i po godine stvarno je prakticno nista uradjeno.

citao sam u nekim novinama da je paspalj ili vec izasao iz te price ili razmislja da izadje, ne mogu vise da se sjetim. ako je tako, nadam se da ce i cijeli projekat biti obustavljen jer mi od samog pocetka nije bilo jasno sta ce beogradu tako nesto. mogu da razumijem jagodinu i slicna mjesta gdje omladina zudi za zabavom i sadrzajima, ali u BG gdje klinci imaju milion opcija za zabavu ko bi uopste placao da se spusti niz tobogan par puta pored ade, milion bazena i dvije velike rijeke.

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Ja to kapiram...

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
36,540 Posts
Stižu tobogani
Autor: Nataša Korlat | 28.01.2008 - 09:38

Izgradnja dugoočekivanog „Akva parka“ u Bloku 44, koja je trebalo da bude okončana još pre dve godine, konačno je nastavljena. Novac neophodan za nastavak gradnje obezbedila je kompanija „Genel“ iz Novog Sada, a otvaranje najvećeg vodenog carstva na Balkanu planira se za 25. maj ove godine.

Od 18. februara na novobeogradsko gradilište sukcesivno će stizati 138 kamiona, sa svim potrebnim postrojenjima i neophodnom opremom. Biće dopremljen 21 tobogan, svi filteri, pumpe, oprema za garderobe, tuševi i toaleti.
- Nismo očekivali ovako lepo vreme, pa zbog toga nismo potpuno spremni za krupnije poduhvate, poput sređivanja bazena, postavljanja tobogana i zidanja podzemnih objekata. Ali, bageri su već ušli na teren. Počelo je dopremanje opreme, materijala, a obezbeđene su gotovo sve sirovine za nastavak izgradnje - kaže Vladimir Janković, direktor „Akva parka“.
Radovi su prekinuti u avgustu 2006. godine, pre skoro godinu i po dana, zbog nedostatka novca. Čak 12 investitora, od kojih su trojica već uplatila depozit, odustalo je od finansiranja izgradnje „Akva parka“. Konačno je kompanija „Genel“, koja je od početka u ovom projektu, obezbedila deo novca, taman toliko da radovi mogu da se nastave. Projekat izgradnje „Akva parka“ vredan je ukupno 10,8 miliona evra, a do sada je uloženo oko 7,5 miliona evra.
- Plaćena je kompletna oprema. Međutim, potrebno je još obezbediti oko tri miliona evra za kontrolu prolaza, blagajne, softvere, hotikulturu i ozvučenja - rekao je Janković.
Da podsetimo, na površini od 50.000 kvadratnih metara u Bloku 44 gradi se 11 bazena i 14 tobogana, od kojih će šest biti ekstremni. Ljubitelji sportskih aktivnosti imaće priliku već ovog leta da uživaju i u zatvorenim bazenima, kuglanju, klizanju i drugim sportovima, za koje će biti posebno napravljeni tereni.

Jedinstven u Evropi :)lol:)
Beogradski vodeni park sadržaće i novine koje nemaju parkovi u drugim gradovima. Planirana je najviša „kamikaza“ u Evropi, od 20 metara. „Porodični tobogan“ dug 405 i 132 metra, takođe, će biti jedinstven u Evropi.

·
Registered
8,402 Posts
Discussion Starter #60
Pa da Srbija je "regionalni lider" u svim novim projektima :lol:

41 - 60 of 106 Posts