SkyscraperCity banner

1121 - 1140 of 1224 Posts

·
Registered
8 Posts
Da li neko zna koja će od ovih kula što se grade dosezati najvišu tačku u Beogradu. Možda poslovna kula Skylinea jer je osnova na većoj nadmorskoj od Kule Beograd i West kule?
Kula Beograd, i to za samo nekoliko metara. Ne znam eventualno da li će možda Beograđanka i dalje biti ta koja doseže najvišu tačku, ali od ovih što se grade definitivno Kula Beograd.

·
Registered
бүртгэгдсэн
5,717 Posts
Баш је једноставн и леп овај мали пословни објекат.
Код пословне куле видим да ће скоро половину површине заузети конструкција, сервисне просторије и инсталације.

·
Chicha was here
9,822 Posts
Discussion Starter #1,129
Код пословне куле видим да ће скоро половину површине заузети конструкција, сервисне просторије и инсталације.
Мени делује да је можда 30%.

·
It is I, LeClerc.
1,693 Posts
Rekao sam pre i reći ću ponovo, dajte lepo jevrejima ceo grad na koncesiju i neka nam oni grade sve.

Ovo bre rade treću ploču, nisu juče počeli. Kvalitet gradnje dobar, projekat lep, rokovi ispunjeni, ma sve. Ne fušari se na materijalima kao u komšiluku.

• Like
Reactions: DžigiBau

·
Registered
421 Posts
jako nevest ustogljen neuklopljen i dosadan projekat jedini kvalitet koji ima je uticaj na okruzenje koji ce da unese zajedno sa onim kneza milosa jer trenutno nema nista bolje u okruzenju.

·
Registered
2,227 Posts
jako nevest ustogljen neuklopljen i dosadan projekat jedini kvalitet koji ima je uticaj na okruzenje koji ce da unese zajedno sa onim kneza milosa jer trenutno nema nista bolje u okruzenju.
bolji od bilo cega u beogradu na vodi, a i od bilo cega na nbgd. bar je koncepcijski jasan ako nista drugo, i par krupnih nedoslednosti u smislu artikulacije sekundarih i tercijalnih elemenata koji grade utisak fasade i njene kompozicije. za ustoglenost se slazem prvenstveno u smislu pozicije balkona. nekoga je mrzilo da razradjuje temu razlicitog rasporeda istih stanova. svi drugi vidovi ustogljenosti su zapravo pozitvina strana ovog kompleksa.

·
Registered
421 Posts
bolji od bilo cega u beogradu na vodi, a i od bilo cega na nbgd. bar je koncepcijski jasan ako nista drugo, i par krupnih nedoslednosti u smislu artikulacije sekundarih i tercijalnih elemenata koji grade utisak fasade i njene kompozicije. za ustoglenost se slazem prvenstveno u smislu pozicije balkona. nekoga je mrzilo da razradjuje temu razlicitog rasporeda istih stanova. svi drugi vidovi ustogljenosti su zapravo pozitvina strana ovog kompleksa.
Kruzne kule i strukture se jako tesko uklapaju u ortogonalni raster, one su proizasle iz takve postavke da aneksi grade stabilne frontove koji grade regulaciju ka okruzenju a iz njih na suprotnim krajevima izlaze ove kule. Znaci one su direktno proizasle iz ovog rastera. Ako su vec ustogljene onda su kruzni oblici trebali da izniknu nezavisno od ovih ortogonalnih formi time bi imali potrebnu jacinu s druge strane evo glavna kula ce da ispadne koliko toliko ok a najgora forma za razradu je ovaj produzeni krug u osnovi koji nije cak ni elipsa mislim da mi to i najvise smeta. Usitnjenost otvora je upropastilo dinamiku fasade koja je dosadna verovatno bi mnogo bolji utisak bio da elementi koji spajau prstenove po spratovima nisu beli i da spoj izmedju prstenova nije toliko izrazen mada ajde, ali najvise mi smeta materijal fasade koji se uklapa u proizvodnu halu na pancevackom putu a ne uz ovakvu zgradu posebno ako se hteo steci utisak opne ona je trebalo da ima neku teksturu koja ce da zainteresuje makar neke podele koje ce da izgledaju kao ploce ili nesto ovako izgleda nekako hibridno i neuklopivo sljasti kao dragulj u okruzenju koje cak i da je idealno cisto i uredjeno poput svajcarske ne bi bilo uklopivo. Evo centralna kula je jaci volumen jasniji i nije jasno zasto preostale 2 kule nisu pratile istu formu mada je i ona sterilna sa ovim dosadnim prstenovima mozda je falio neki vertikalni element koji ce da unese neki prodor, ovako truba, mada makar staklo mozda spase situaciju pa ucini da deluje bar fensi. Mozda se spolja budu isticali ovi stubovi unutra ko zna.

Mozda da je ovo u nekim predelima u kojima sunce dobija na refleksiji od mora bi drugacije leglo ali u beogradu ovo lezi koliko piletu sise. Ili mozda ne u beogradu nego u nekom okruzenju koje je slicno pa je proizniklo iz njega ne znam samo znam da mi se ovde ne uklapa uopste.

1121 - 1140 of 1224 Posts