Joined
·
123,445 Posts
Progres Office Building
Area: 6,350 SF (590 m2)
Area: 6,350 SF (590 m2)



http://www.dnevnik.rs/vojvodina/zablistace-tri-tornja-na-crkviЗаблистаће три торња на цркви
БЕЧЕЈ: Један од симбола Бечеја, Српски православни храм посвећен Светом великомученику Георгију, обележио је 2008. године вредан јубилеј – век и по постојања и тим поводом је почела реконструкција изузетно вредног
С обзиром на дотрајалост објекта и обимност послова, који захтевају изузетно висока средства, реконструкција се одвија фазно, а радови се изводе по пројекту Покрајинског завода за заштиту споменика културе.
- Санација крова је успешно завршена крајем 2009. године. Подашчен је кров, стављен је нови цреп и опшивени су нови олуци... У међувремену је било још неколико значајних радова којима су поправљени електроинсталација храма, односно звона и сат на централном торњу су доведени у функцију. Сада смо ушли у нову значајну фазу, где ће се санирати три торња. Вредност актуелних радова износи 16,5 милиона динара и обезбеђена су из буџета Црквене општине.
После добијеног благослова од његовог преосвештенства епископа Бачког Иринеја, радове је започела фирма „Блашко“ из Куле, за коју се, у конкуренцији шест фирми на тендеру, одлучио Управни одбор бечејске Црквене општине. Динамика реконструкције зависи од финансијске моћи Црквене општине и временских услова - рекао је протонамесник бечејског храма Дејан Станојев.
Према подацима, последња санација торњева на бечејском храму рађена је 1950. године. Надзор актуелних конзерваторских радова поверен је реномираном стручњаку Сави Стражмештерову, који је челни човек тима који је урадио пројекат реконструкције торњева, а надзор грађевинских радова вршиће овдашњи грађевински инжењер Александар Панић.
- Приликом обележавања јубилеја од 150 година храма, одлучено је да се приступи генералној обнови објекта који је, због слабе бриге у прошлости, у великој мери оронуо. Пошто се заврше радови на горњем делу објекта, спуштаћемо се ка приземљу. Прво треба урадити настрешницу испод торњева, заменити дотрајали бакарни лим и поставити нове олуке, пукотине санирати, па приступити извлачењу влаге из зидова...
Очекују нас и бројни радови у унутрашњости храма, где је примарни посао рестаурација и конзервација иконостаса. Када се све то заврши, планирамо да поставимо видео надзор ради безбедности и естетско осветљење у циљу да се архитектонска лепота храма и у ноћном амбијенту види, закључује свештеник Дејан Станојев.
http://www.novosti.rs/vesti/turizam.90.html:417627-Becej-nova-banjaБечеј нова бања
01. фебруар 2013.
Наша земља добила још једно лечилиште - статус бање добио је и Бечеј, који га је већ имао двадесетих година прошлог века. Анализе показале да бечејске вода лечи реуму
![]()
СРБИЈА је од прошле недеље богатија за још једну бању - Бечеј. Влада Србије је усвојила захтев овог града који је, иначе, имао статус бање и двадесетих година прошлог века.
Овај град ће сада моћи да ради истраживања, користи лековити фактор, пружа здравствене услуге, уведе велнес и спа, гради објекте и отвара нова радна места.
- Добили смо бањски статус, али изградњу велнес центра не треба доводити у везу са тим - каже Миклош Ђурчик, члан Општинског већа за регионалну сарадњу. - Нама је циљ да добијемо хотел и велнес центар. Општина је посао писања студије оправданости доделила „Хорват консалтингу“, који сарађује са мађарским „Мерсегом“. Тако ћемо, пре него што затражимо инвеститоре, знати величину, ко је наша циљна група и слично. Иза пројекта је стала и мађарска држава за повољан кредит код „Ексим банке“.
Општини Бечеј ће из Фонда за капитална улагања бити додељено више од 290 милиона динара, од чега око 40 милиона за изградњу бање у том граду. Вода из бушотине послата је на анализу, која је показала да бечејска води лечи реуму и има исте карактеристике попут Меленаца, Бање Јунаковић и мађарских бања.
Србија сада има 40 бања, од којих само половина послује добро.
http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/becej/becejska-banja-dobila-studiju-izvodljivosti_384124.html09. април 2013.
Бечејска бања добила студију изводљивости
БЕЧЕЈ - Коначно су познати параметри и услови за будућу бању у Бечеју. Студија о изводљивости и оправданости, коштала је локалну самоуправу око 23 хиљаде евра али је била неопходан корак ка привлачењу будућих инвеститора.
Након више произвољности око бечејске бање, потрошених пара, политичких препуцавања коначно је локална самоуправа учинила оно што је требало прво урадити. Наручили су и добили, од мађарске "Хорват компани", реномиране консултантске куће у области туризма и хотелијерства, Студију изводљивости и оправданости градње бање у Бечеју.
"Закључили су да је на овој територији могуће изградити велнес центар са хотелом", каже Миклош Ђурчик, члан Општинског већа, задужен за регионалне и међуграничне сарадње.
Студија предвиђа да будућа бања има делом покривен велнес и спа центар као и аква парк који би примали госте 365 дана.
Капацитет будућег хотела са најмање четири звездице био би око 150, углавном, двокреветних соба, неколико апартмана и десетак једнокреветних соба.
Ђурчик наводи да студија предлаже тежиште на конференцијском и високом спортском туризму, и да су интересовање показали инвеститори из Аустрије, Мађарске и Русије али конкретних разговора још није било.