Skyscraper City Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
286 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Вось выпадкова патрапіла мне на вочы цікавая галіна (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=472239) з польскага форуму. Шмат фота з памежнага рэгіену і каментарыі палякаў. Цікава не толькі пабачыць, але і пачытаць, калі хто разумее полскай мовай. Нават не ведаў, што ў тых мясцінах столькі ўсяго прыгожага.

·
Civil engineer
2,845 Posts
Так, я ведаю гэта, класна, што і Ты знайшоў :) Дарэчы, там вельмі вельмі шмат цікавых здымкаў. Але Твой каментар прыводзіць да мяне такукю сумную думку - што сталося з Беларускім Народам, што палякі болей за яго цікавіцца каштоўнасцямі Беларусі?...
Не хачу каб хтосці пакрыўдзіўся за гэта што я напісаў, але ж, сапраўды, пачніце калі ласка знаёміцца са сваёй прыгожай Радзімай, бо калі Вы не будзеце пра ёй думаць, ніхто таго не будзе рабіць.

·
Brestensis
650 Posts
Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie.
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.

Такі сэнтымэнт да нашага краю часцей за ўсё назіраецца ў тых хто нарадзіўся на гэтай зямлі, і з розных прычын быў вымушаны ўехаць.

·
Civil engineer
2,845 Posts
Гэта праўда. Шмат карыстальнікоў Польскага форуму мела дзедаў, якія нарадзіліця і жылі ў Заходняй Беларусі, Украіне і Летуве. Гэта зразумела, што іх цікавіць як выглядаюць зараз месцы, дзе іх карэнні, і ці зараз беларусы пра іх дбаюць. Гэта зразумела таксама як і тое, што немцы наведваюць Вроцлаў, Шчецін і Гданьцк - гарады, якія Польшча атрымала па другай сусветнай вайне.

·
542 Posts
Так, мы рады ўсім незалежна ад таго, адрамантаваны помнік ці польскай ці беларускай, але ўсё яшчэ многае павінна быць зроблена такім чынам, каб выдаліць з замка Гродна савецкія герб і зорка, яна не мае нічога агульнага з замкам і яго гісторыя

·
542 Posts

Жыве Беларусь!

·
Registered
65 Posts
Так, мы рады ўсім незалежна ад таго, адрамантаваны помнік ці польскай ці беларускай, але ўсё яшчэ многае павінна быць зроблена такім чынам, каб выдаліць з замка Гродна савецкія герб і зорка, яна не мае нічога агульнага з замкам і яго гісторыя

нам баліць за гэта. і палякі браце ў крыві. праблемы пачынаюцца ад непаразумення, часам ад глупства людзей, якія не разумеюць гісторыі беларусаў.

·
542 Posts
нам баліць за гэта. і палякі браце ў крыві. праблемы пачынаюцца ад непаразумення, часам ад глупства людзей, якія не разумеюць гісторыі беларусаў.
верагодна, для некаторых з савецкіх людзей гісторыю Беларусі пачынаецца з БССР?

·
Registered
65 Posts
Можаш разтлумачыць, што маеш на ўвазе? Асабліва цікава была б прачытаць канкрэтыныя прыклады.
блізкі народ у сваіх жыццёвых звычках і па мове. прыклады гэта мой асабісты досвед. я без сантыментаў пра Рэч Паспалітую і наогул пра нашу гісторыю стасункаў. палітыка, яна такая. у мяне многа знаемых з Велькапольскі, ёсць таксама пару чалавек са Шлёнску і Вроцлава.

·
Registered
65 Posts
верагодна, для некаторых з савецкіх людзей гісторыю Беларусі пачынаецца з БССР?
слухай, некаторыя людзі вераць у тэлівізар і не любяць думаць. я ведаю, што ў Польшчы жыццё ў Беларусі падаецца, як пекла. Напрыклад, мне знаёмы даводзіў, што ў Гродне нельга мець спадорожікавыя антэнны. гэта піздзёж. пра БССР і што тамхто пра яе думае, мне пох.

·
542 Posts
Я кожны год у Гродне. Гэта не тое, што ў Польшчы мы думаем пра жыццё ў Беларусі не так. Людзі жывуць нармальна. Зло з'яўляецца тое, што адсутнасць грамадзянскіх свабодаў і павагі да права на свабоду слова. Мне падабаецца прыходзіць да сваёй сям'і ў Беларусі і правяла са мной, як кароль:)

·
Registered
65 Posts

гэта і ёсьць гісторыя

·
542 Posts
гэта і ёсьць гісторыя
Так, менавіта тое, што робяць гэтыя савецкія эмблемы каралеўскага палаца васемнаццатага стагоддзя?

·
Registered
65 Posts
Так, менавіта тое, што робяць гэтыя савецкія эмблемы каралеўскага палаца васемнаццатага стагоддзя?

мне таксама не падабаецца. але так было і пакуль ёсць. тут абком партыі быў, падаецца, што гэты палац пры Луке аднаўляць не будуць.

1 - 18 of 18 Posts