SkyscraperCity Forum banner

Батурин | Baturyn

7425 Views 28 Replies 14 Participants Last post by  Edelweiss Kh
Батурин вперше згадується в документах, датованих 1625 роком. 3 1648 року Батурин, здобутий повсталими селянами і козаками, став сотенним містечком Чернігівського полку, а з 1649 — Ніжинського полку.
1669—1708 — резиденція гетьманів Лівобережної України (Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича, Івана Мазепи).
2 листопада 1708 р. московські війська під командуванням Олександра Меншикова захопили Батурин, вщент зруйнували оборонний замок і саме місто. Історик Сергій Павленко у монографії "Загибель Батурина" зазначає, що жертвами погрому Батурина стали 6-7,5 тисяч мирних громадян і 5-6,5 тисяч військовиків - сердюків і козаків (разом 11-14 тисяч загиблих).
Керівників оборони Батурина вивезли до Глухова, де стратили. Решту оборонців, за твердженням автора «Історії русів», розіп'яли на хрестах, встановлених на плотах, і пустили за течією ріки Сейм.
1708 року у Батурині було близько 20 тисяч мешканців. 1726 року, через 18 років після знищення, це місто було безлюдним, а мешканці, що вціліли, жили по околицях. Після цього гетьманську резиденцію перенесено до Глухова. З 1760 року Батурин став власністю гетьмана Кирила Розумовського, який повернув сюди гетьманську столицю.
Після ліквідації полкового поділу України увійшов до складу Чернігівського намісництва, потім — Малоросійської губернії, а з 1802 року — Чернігівської губернії.
У містечку з 1994 р. діє Батуринський державний історичний заповідник "Гетьманська столиця". 23 вересня 2008 року смт Батурин віднесене до категорії міст районного значення.

Палац Розумовського


Реконструйована Батуринська фортеця
Щоб побачити повну версію світлини та її географічну прив'язку, натисніть на ній.
See less See more
19
1 - 20 of 29 Posts
велике спасибі!
Та нема за що!
:)
почти мои плохие фотоSee less See more
8
О, їздив в Батурин? Яке враження від відвідання?
Не, не я ездил. Говорят, в ресторанах и в кафе водопровода даже нет, с мойдодыра моют руки. И обслуживание отвратительное.
Шкода що так
Зараз щось реставрують?
Ющенко відкрив гетьманський палац у Батурині

У Батурині в Національному історико-культурному заповіднику Гетьманська столиця Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистому відкритті відновленого за його ініціативою палацу останнього гетьмана українського козацтва Кирила Розумовського.

Про це повідомляє Головна служба інформаційної політики Секретаріату президента.

На церемонії відкриття палацу були присутні спадкоємці Кирила Розумовського. У вітальному слові, Президент повідомив, що в цьому палаці знаходиться національний музей українського відродження.

Ющенко також нагадав, що в палаці з часів Кирила Розумовського ніхто не жив, і що на його відновлення не пішло ані копійки з державної скарбниці.

"Одержавши освіту в Європі, гетьман Кирило Розумовський в умовах російського абсолютизму прагнув побудувати Україну як самостійну державу європейського зразка", - сказав він, говорячи про заслуги останнього українського гетьмана.

За словами Президента, імперська тоталітарна система намагалася перервати зв'язок українських поколінь, але в незалежній Україні розпочато процес відродження. "Ми почали процес відродження української пам'яті. Разом з пам'яттю до нас повертається національна гідність", - сказав він.

Президент України подякував архітекторам, історикам, будівельникам, реставраторам і меценатам, які брали участь в реставрації палацу.

http://novynar.com.ua/politics/80599


P.S. У кого-небудь є світлини?
See less See more
Нажаль на сайті президента не знайшов.
гарне осіннє фото:


Автор
See less See more
Радує, що процес реставрації триває. Хотілося щоб у місті відкрили принаймні один готель.
круто зробили, хотя і штучно!
Люди которые там были , говорят что удивляет насколько вылизаны все новые постройки, и насколько развален сам город..
дух "макетності" відчувається, та не треба забувати, що до реконструкції від палацу залишились лише голі стіни..
хочу сказати, що як для селища з населенням близько 3х тисяч було зроблено просто революційний прорив: по-перше дорога до Батурина так звана Московська траса просто ідеальна, їдеш 140 а відчуття наче 70...а колись вона була навіть не асвальтною, а викладеною з плит бетонкою...
по-друге дорогу зробили в самому місті-селі, рівнесенькі бардюри, освітлювальні ліхтарі, по Батурину скрізь розставлені вказівники до об"єктів
У вихідний день не було навіть куди машину поставити-стоянки забиті....люди їдуть до Батурина!
корочше кажучи це дійсно можна назвати відродженням
See less See more
Ну хоть за щось Ющенкові можна подякувати, дійсно дуже класно зробили.
Люди которые там были , говорят что удивляет насколько вылизаны все новые постройки, и насколько развален сам город..
я б не сказав що місто розвалене, але об"єкти дійсно контрастують, все таки для села, навіть такого великого як Батурин, це не аби який маштаб
1 - 20 of 29 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top