SkyscraperCity banner
1 - 20 of 1379 Posts

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,380 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ево једне теме у којој би се скупљале фотографије из периода који није обухваћен другом темом а који је постао историјски нестанком Југославије.

Ево неких фотографија

Beograd 1988 / Горица by Vytc

Dušan Milenković, stambena zgrada, blokovi 1 i 2, 1959-1963.

1982 - Belgrade by Brian Harrington Spier

Beograd 1967

Novi Beograd

1975

·
Banned
5,601 Posts
Meni je ljepse sa drvecem.
Inace BG je najgore izgledao krajem 80-ih, bas ofucano!

·
Banned
755 Posts
Hvala!

Novi Beograd 1978
Zahvaljujem na slici, ja sam pitao (na forumu do 1960g.) da li neko ima slike izgradnje savskih novobeogradskih blokova, ali sam ostao praznih očiju po tom pitanju. Ironijom sudbine ili već čega, posedujem više fotografija izgradnje palate Albanija od pre 70 godina nego što imam slika izgradnje mesta u kom živim (blok45), tačnije nemam nijednu... a to se dešavalo pre nekih 35 godina. Za početak dobro je i ovo, komšije iz šezdesetprvog (ako se ne varam).

·
Banned
755 Posts
blok 45 1978

Evo slike koju ste već verovatno videli na drugim forumima na temu Beograda, ali nije zgoreg da se ponovi pošto je reč o 1978. godini pa da ovi iz šezdesetih blokova koji se još nisu bili uselili u zgrade^^na gornjoj slici vide kakav smo mi buran kulturnoumetnički život vodili u bloku45 u to vreme... Na koncertu je nastupilo desetak uglavnom anoninimnih grupa a najveće ime je bila grupa "Igra staklenih perli" koja je ubrzo izdala nekoliko svojih albuma.

·
Registered
713 Posts
Gde se nalazio čuveni podvožnjak na kom su se sukobili studenti i "narodna milicija" na protestima 1968.? Znam da je u međuvremenu porušen.

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Sve lijepo, skockano, bez klima :cry:
Samo što su one tramvajske šine očajne...

·
Banned
4,345 Posts

·
Registered
Pomerač metroa
15,431 Posts
Goldštajn;39346236 said:
Dečanska (Moše Pijade) i ulaz u tek otvoren terazijski tunel
Bez onog krsa od zgrade sto je umesto parkica!:banana: Koliko se secam sada nema ni jednog drveta da se slika iz ovog ugla.

Inace natpis na zgradi skroz levo je Novi Beograd,i dalje stoji na zgradi,zna li neko sta je oznacavao?

1 - 20 of 1379 Posts