Skyscraper City Forum banner
1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
Joined
·
2,644 Posts
Discussion Starter · #1 ·


Буршти́н — місто обласного значення в Івано-Франківській області, розташоване у заплавній долині Гнилої Липи. Населення міста у 2001 році становило 15 298 мешканців. У 1944–1962 роках Бурштин був районним центром.

Містечко має 500-літню історію. У 1940-х роках Бурштин втратив міський статус, а на початку 1960-х років — статус райцентру. Новий виток у розвитку Бурштина пов'язаний із початком спорудження потужної електростанції у заплавній долині Гнилої Липи, останній блок якої запустили у 1969 році. Бурштин — це передусім промисловий центр, неподалік від якого працює Бурштинська ТЕС, що є найбільшою на Прикарпатті тепловою електростанцією, під'єднана до європейської енергосистеми й забезпечує електроенергією частину Європи.

Згідно з рейтингом журналу «Кореспондент», складеним 2010 року на основі даних Держкомстату України по ступеню того, як багато небезпечних речовин викидають в атмосферу підприємства і транспорт міст України, Бурштин посів третє місце серед найбільш забруднених міст Україні, слідом за Кривим Рогом та Маріуполем[5]

Найбільшим забруднювачем міста є Бурштинська ТЕС, яка станом на 22 лютого 2011 року входила до десяти об'єктів, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища в Україні.[6]
Все так погано з екологією?
 

·
Moderator
Joined
·
689 Posts
tobias

А ти, взагалі, звідки?

Взагалі, Бурштин, коли їдеш поїздом з Івано-Франківська до Львова, викликає дивне враження. Залізниця дуже близько до електростанції проходить. І коли бачиш ці труби, гори вугілля, складається враження що з західної України кудись в центр Донбасу потрапив.
 

·
Global conspirator
Joined
·
7,793 Posts
Сподіваюся, що дорогу там скоро полагодять, бо минулої поїздки через Бурштин довелося міняти колесо :eek:hno:
 
1 - 5 of 5 Posts
Top