Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 129 Posts

·
Registered
126,879 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Врњачка Бања је градско насеље у Србији у општини Врњачка Бања у Рашком округу. Она је и највећа бања у Србији. Према попису из 2011. било је 10.004 становника (према попису из 2002. било је 9.877 становникa, а према оном из 1991. било је 9.812).

Šarčević Branislav

·
Registered
131 Posts
Jul 2012-te,Vrnjacka Banja

Kao sto se da primetiti,u toku je rekonstrukcija parka u nasoj najlepsoj Banji,ali tih dana nije bilo radnika,mozda zato sto je sezona,rade sve 2 fontane,jedna na pocetku glavne "aleje" i jedna manja na kraju.Verujem da ce fantasticno izgledati,izmedju novih ploca vire kablovi za novo osvetljenje.Ujedno se rekonstruise i Rimski Izvor,koji je izgubio svoju prepoznatljivu piramidastu staklenu kupolu,nadam se da ce je vratiti kada zavrse sa modernizacijom tog izvora,omogucice da se do njega spuste i veoma stara lica,osobe sa invaliditetom,i majke sa decom u kolicima,jer ja mislim da prave polukruzne rampe koje se spustaju do izvora...
Trava i cetne aleje u parku izgledale su mi jako zapusteno u parku,mozda zato sto je u toku rekonstrukcija,ali izgleda nelogicno,jer je sad letnja sezona,festivali su u toku,i puno ljdi bi htelo da uziva barem u pogledu na cvece,a ne na korov i zaraslu travu i osuseno cvece...

·
Registered
131 Posts
Fantasticno drvo pored Kralja Aleksandra

Na ovoj slici skroz levo,u donjem uglu se vidi deo rekonstruisanog Rimskog izvora

Detaj stare cesme u parku

Korito reke okupano suncem

Skulptura u parku

Koliko god izgledalo interesantno i zanimljivo,ujedno predstavlja i nebrigu prema zelenilu

Jedna od Vila u Banji

·
Registered
131 Posts
Razne skulpture u parku

Novi Japanski park,koji je stvarno oaza mira (Tamo postoji i obezbedjenje koje opminje da se ne hrane ribice i kornjace u jezeru,i da se ne gazi trava)

Izvor Jezero

Galerija u parku

1 - 20 of 129 Posts