SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1148 Posts

·
Registered
2,372 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
. . .

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts
Rušenje zgrada „A” i „B” sa delimičnom sanacijom zgrade „B” Generalštaba Vojske Srbije

2013. 46.970.000
2014. 400.000.000
2015. 398.030.000

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/lat/pdf/predlozi_zakona/3472-12 Lat.zip
:nuts:

edit: ipak nije Vucic taj koji ce nadigrati NATO, u pitanju je Dinkic

Dinkić: Izbegli smo najgore, kreće oporavak

* Šta je konkretno dogovoreno u Abu Dabiju?

- Emirati su zainteresovani za ulaganje u poljoprivredu, nekretnine i vojnu industriju. Razmišljamo da im ponudimo srušenu zgradu Generalštaba da izgrade moderan hotel.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...039-Dinkic-Izbegli-smo-najgore-krece-oporavak
Zna se koji je njegov recept. Sa ovih 400.000e sledece godine sigurno planiraju da razlupaju zgradu do te mere da se vise ne moze opraviti (po sistemu brojnih drzavnih preduzeca koja je na taj nacin razlupao da je ostao samo stecaj kao opcija, jedino jos nije uspeo sa Jatom) da bi onda rekli da posto ne moze da se opravi onda oni odustaju od ovih daljih ulaganja 400+400 miliona (sto je naravno cista fantazija vec sad, ni avioni nisu predvidjeni budzetom a ne milioni evra na rusenje Generalstaba) te da su pronasli resenje u tome da seik napravi staklenac umesto rugla :bash: I svi srecni. Niko se ni za gore stvari nije bunio. Mark my words, 47 miliona sledece godine ce otici u stratesko rusenje nosecih stubova.

·
Banned
3,753 Posts
Није ми јасно ово за Генералштаб. Да ли стварно планирају да га руше или мењају тотално изглед? Ако је тако ја први идем да се вежем тамо за нешто да не допустим то. Верујем да у оволиком граду има пуно људи који неће допустити то да се деси.

·
Registered
710 Posts
Мислим да се то не односи на некадашњу зграду Генералштаба у Кнеза Милоша (чији неоштећени део користи МО а не ГШ), већ на садашњи комплекс зграда у касарни "Топчидер" (у Булевару Незнаног јунака) у којој је после бомбардовања смештен Генералштаб.

·
Registered
6,899 Posts
Spominjalo se ranije kako ne moze tu da bude hotel jer je previse blizu vlade i ostalih drzavnih institucija. Jedino moze biti muzej, galerija ili nesto slicno. Videcemo sta ce biti od svega toga. Jedno je sigurno, Generalstab ne treba zauvek ovako da stoji.

·
Registered
1,150 Posts
Generalštab je jedna od ružnijih zgrada, srušiti to pod hitno i dovesti nekog poznatog arhitektu da napravi projekat primereniji okruženju.

·
It is I, LeClerc.
1,736 Posts
Ja ne znam samo odakle turisti da popune tolike hotele,ali to bi vec bio offtopic.
Zgrada kao zgrada ne bi izgledala lose renovirana,i nikako nisam za gradnju novog objekta na istom mestu,ali nesto ne verujem da ce se to desiti u skorije vreme...

·
Србо**************** *****
5,194 Posts
Generalštab je jedna od ružnijih zgrada, srušiti to pod hitno i dovesti nekog poznatog arhitektu da napravi projekat primereniji okruženju.
+1.

Ја сам за комплетно рушење.

·
Banned
3,753 Posts
Е, свашта...
Никакво зуастакљено чудо не може да се уклопи у ту локацију.
Генералштаб мора да се обнови.

·
Србо**************** *****
5,194 Posts
Да али не мора да се прави стаклено чудо. На тој локацији је било "нешто", пре Генералштаба, нешто што се уклапало у амбијент. Генералштаб се једноставно не уклапа, ако је већ полусрушен, онда га треба рушити до краја.

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts
Не могу да верујем да је ова зграда некоме ружна...
Ружно је стање у коме је зграда, али сама зграда... немам речи.
Partijski vojnici :) Najsmesnije mi je da neko kaze, treba dovesti nekog poznatog arhitektu da tu napravi nesto lepo. Posto valjda Nikola Dobrovic nije poznati arhitekta pa to valja sravniti sa zemljom.

Zgrada Generalstaba ima dusu. Vidi se da je osmisljena u vreme kada se u ovom gradu pridavala paznja detaljima i kada arhitekte nisu nudile stancovane objekte za centar grada. Sta god da se tu napravi nece biti niti unikatno niti ce imati duha.

Мислим да се то не односи на некадашњу зграду Генералштаба у Кнеза Милоша (чији неоштећени део користи МО а не ГШ), већ на садашњи комплекс зграда у касарни "Топчидер" (у Булевару Незнаног јунака) у којој је после бомбардовања смештен Генералштаб.
Mislim da ipak jeste ova zgrada jer se spominju jasno objekat A i objekat B.

Inace kad sam vec kog toga zgrade su osmisljene kao j* kanjon, dakle ne moze se jedna zgrada srusiti a druga ostaviti. To moze samo u bolesnom umu dragog ministra.

Да али не мора да се прави стаклено чудо. На тој локацији је било "нешто", пре Генералштаба, нешто што се уклапало у амбијент. Генералштаб се једноставно не уклапа, ако је већ полусрушен, онда га треба рушити до краја.
Na toj lokaciji je pre njega bilo nesto sto je izgledalo kao prosecna stambena zgrada u sirem centru Beca samo sa manjim brojem spratova - http://i86.photobucket.com/albums/k...grada/Resizeof004Ministarstvovojskeimorna.jpg Da ne pricam o tome da se svakako vise uklapa od staklurije kakvu bi izgradili. To sto ti kazes da ne mora da se gradi staklena moderna zgrada se ne uklapa u ideju minsitra da se tu gradi moderni hotel.

I ne sumnjam da ce Arapi ponuditi neki svemirski projekat koji ce se svima svideti pa i meni. Ali poenta nije u tome. Taj svemirski fenomenalni fantasticni projekat ne mora da se gradi na ovoj konkretnoj parceli. I konacno ova zgrada je pod zastitom! Dakle u normalnoj zemlji uopste ne bi mogla da se vodi diskusija da li zgradu treba ili ne treba rusiti. Prosto ne moze, ima zastitu i to je to. Uopste nema prostora za pitanje da li je zgrada nekome lepa ili ruzna u pogledu njenog opstanka. Jer sta je sledece? Nekome ce biti ruzna ili nefunkcionalna zgrada npr. dvora ili skupstine pa ce da je srusi i napravi nesto od svetski poznatog arhitekte. Gde je kraj tome? Dakle zgrada je pod zastitom = ne moze da se rusi osim u cilju verne rekonstrukcije kao na Avali (da zaboravimo na omaske graditelja).

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts
Ако је тако ја први идем да се вежем тамо за нешто да не допустим то.
Podseticu te na Bulevar. I tamo su se neki vezivali za platane pa su ih isekli sve do jednog. Pretpostavljam da ce za ovo interesovanje biti vece ali nisam preterani optimista u pogledu uspeha. No ipak zbog velike opasnosti pomeram postove u odvojen thread kako bi se lakse pratile aktivnosti hulja koje su se nameracile na zgradu Generalstaba.

·
Registered
69 Posts
ljudi, jedna stvar je sigurna, zgrade u onakvom stanju vise ne mogu da stoje u centru grada...Ili ih vratiti u originalno stanje sa drugom namenom, ili osmisliti novo arhitektonsko resenje, koje ce se uklapati u Nemanjinu/Kneza Milosa.
Samo je potrebno izbeci projekte tipa staklene zgrade, koja je 200m udaljena od ovih rusevina (znate na sta mislim). Ali moramo da shvatimo da su nam unistili tokom godina veliki broj zgrada, pa i ove dve, pa nam ne preostaje nista drugo nego da opet gradimo Beograd, po n-ti put...

·
Registered
3,243 Posts
Postoji li sansa da se zgrade obnove?Pri tome mislim na snagu konstrukcije zgrada(a ne zelje politicara) nakon udara granata?Zgrade su lepe i treba ih sacuvati.

·
Registered
5,382 Posts
Postoji li sansa da se zgrade obnove?Pri tome mislim na snagu konstrukcije zgrada(a ne zelje politicara) nakon udara granata?Zgrade su lepe i treba ih sacuvati.
Koliko sam cuo ranije , drzava za obnovu nema para . Isla je prica da je to dobra lokacija da se proda , stim sto se ne sme nista rusiti jer su objektu pod zastitom drzava.

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts
ljudi, jedna stvar je sigurna, zgrade u onakvom stanju vise ne mogu da stoje u centru grada...Ili ih vratiti u originalno stanje sa drugom namenom, ili osmisliti novo arhitektonsko resenje, koje ce se uklapati u Nemanjinu/Kneza Milosa.
Samo je potrebno izbeci projekte tipa staklene zgrade, koja je 200m udaljena od ovih rusevina (znate na sta mislim). Ali moramo da shvatimo da su nam unistili tokom godina veliki broj zgrada, pa i ove dve, pa nam ne preostaje nista drugo nego da opet gradimo Beograd, po n-ti put...
To nije moguce. Zgrada je pod zastitom, dakle samo prva opcija je moguca, tj. to i nije opcija nego jedino resenje.

1 - 20 of 1148 Posts