SkyscraperCity banner

1 - 20 of 137 Posts

·
Zurück in die Zukunft
25,556 Posts
Чудово виглядає, колись обов'язково треба з'їздити подивитись, я чув що це найзахідніше у культурному плані місто Білорусі, приблизно як у нас Львів?

·
СМЕРТЬ
3,102 Posts
^^ Чистенько-Чепурненько!!
У мене взагалі таке враження про всю Білорусь! (у нас в Україні - нова теорія супер-хаосу :( )

·
Registered
286 Posts
Discussion Starter #4
Чудово виглядає, колись обов'язково треба з'їздити подивитись, я чув що це найзахідніше у культурному плані місто Білорусі, приблизно як у нас Львів?
З архетэктурнага пункту погляду не вельмі падобнана на Ільвоў, але калі браць настрой, дык магчыма што і так. Ільвоў інтэнсіўна будаваўся ў Аўстра-Вугорскі час. У нас такога ў караіне ўвогуле няма.

·
Banned
2,796 Posts
З архетэктурнага пункту погляду не вельмі падобнана на Ільвоў, але калі браць настрой, дык магчыма што і так. Ільвоў інтэнсіўна будаваўся ў Аўстра-Вугорскі час. У нас такога ў караіне ўвогуле няма.
Мені більш нагадує литовські міста ані Львів. Схоже на Шяуляй або Каунас.

·
Registered
383 Posts
Мені більш нагадує литовські міста ані Львів. Схоже на Шяуляй або Каунас.
Калi не браць касцелау ды збудаваняу адмiнicтратыунага кшталту, то двухпавярховыя вулiцы падобныя бо яны былi заселяны па большасцi габрэями.

·
Banned
2,796 Posts
Калi не браць касцелау ды збудаваняу адмiнicтратыунага кшталту, то двухпавярховыя вулiцы падобныя бо яны былi заселяны па большасцi габрэями.
Мабуть ти правий.

·
Registered
595 Posts
Very beautiful city. Churches and oldtown looks like lithuanian city. I think that's because of Vilnius barocco style. :) Would like to see photos of Stephen Batory castle and more oldtown.

·
Un genovese a Nord-Est
1,224 Posts
Hrodna - Грoдна - Grodno - Gardinas - גראָדנע

pictures from end of April 2007

·
Registered
286 Posts
Discussion Starter #15
Я вось некаторы час таму патрапіў, калі праглядаў Flickr, на такую вельмі цікавую стужку пра Гародню. Некалькі здымкаў адтуль. Аўтар-lemmingby.

Wow-europamässig :)

прыстойны смеццевы бак

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Lovely! Love the churches and how neat everything is. City center seems to be rather organized.

·
Registered
77 Posts
гродно создает впечетление интерестного города жаль что я был там только проездом

·
photographer-amateur
1,876 Posts
Чудові свтілини! Дякую за віртуальну прогулянку

·
Rusgeren
38 Posts
очень крассивый город. не хуже многих европейских городов. белоруссы молодцы!

1 - 20 of 137 Posts