SkyscraperCity banner

1221 - 1240 of 4042 Posts

·
Registered
1,197 Posts
По мне так лучше бы текстуру перекрытий Белпромпроекта сохранили, а не зашивали дешёвым вентфасадом.

·
Registered
756 Posts
Гэта будынак былой жаноцкай гімназіі, пабудаваны ў 90-х гадах 19 стагоддзя. Цікава, як яго будуць "рэстаўрыраваць"?

·
Registered
932 Posts
Гэта будынак былой жаноцкай гімназіі, пабудаваны ў 90-х гадах 19 стагоддзя. Цікава, як яго будуць "рэстаўрыраваць"?
калі сыходзіць з таго рэпернага, што адразу кідаецца ў вочы, дык працы вядуцца даволі прыстойна: дрўляная сталярка, што вельмі блізкая да арыіґналу, керамічная цэгла М50... галоўнае, каб на гэтым прыстойнасьці ня скончыліся. пытаньне з дэкаратыўнай каванкай і зь інтэр'ерамі пакуль што адкрытае )

·
Let's agree to disagree!
966 Posts

Пару дзён таму пачалі фарбаваць будынак на Нямізе

Гэты даўгабуд у хуткім часе мусіць быць дабудаваны

·
Агонь!
1,607 Posts
Мне гэтыя "дэкарацыі" куды больш да спадобы, чым так і не дабудаваны паркінг аля гістарычная забудова) На мой погляд выглядаюць даволі годна.

·
Ціхі Мір
1,232 Posts
мне таксама здаецца, што гэты навабуд - найменьшае зло, у параўнаньні з ранейшымі навабудамі на Нямізе, па вул. Няміга можна нават прасачыць, як з цягам часу зьмянялася стаўленьне чынавенства да архітэктурнай спадчыны Менска ад цалкам негатыўнага да нейтральнага з элементамі станоўчага - проста параўнайце архітэктуру ЖК "На Нямізе" 80-х, ГЦ "Славянскі" сярэдзіны 2000-х і вышэйзгаданы будынак канца 2000-х... на жаль, калі гэтае стаўленьне зьменіцца да поўнасьцю станоўчага, з усьведамленьнем неабходнасьці не будаваць навабуды пад даўніну, а аднаўляць менавіта страчаную гістарычную архітэктуру, у гістарычным цэнтры горада не застанецца месцаў для аднаўленьня гэтай архітэктурнай спадчыны...

таму, як бы там ні было, хоць вышэйзгаданы будынак і зьяўляецца найменьшым злом, я ўсё роўна супраць яго будаўніцтва

·
Registered
930 Posts
Я думаю пры любой уладзе ТУЮ Нямігу, якая ішла крыху зігзагам, вузкая, ніхто б аднаўляць не стаў. Максімум аднавілі б нешта на пустых месцах, дзе былі крамкі пачатку 90-х. Ніхто б не руйнаваў вялізарны жылы дом і ГЦ, гэта не сур'ёзна.

·
Registered
613 Posts
Не зразумела чаму самы першы будынак у гэтым стылі да гэтых пор не працуе? Што з ім не так?
У другім пабудаваным шмат пазней ужо працуюць так званыя буцікі.

·
Let's agree to disagree!
966 Posts
Не зразумела чаму самы першы будынак у гэтым стылі да гэтых пор не працуе? Што з ім не так?
У другім пабудаваным шмат пазней ужо працуюць так званыя буцікі.
Там з забудоўшчыкам не ўсё чыста...
Але зараз там працы вядуцца

А зараз мае пытанне: калі ўжо пачнуць будаваць працяг гэтага комплексу, што мусіць быць на скрыжаванні Нямігі і Гарадскога Валу? Там працы ідуць кожны дзень напрацягу года, калі не больш, і увесь час вядуцца нейкія зямляныя працы

·
Registered
318 Posts
Эти новобуды, равно как и ТД "НА НЕМИГЕ" рано или поздно таки будут разрушены! И сделают это не историки-фанатики, а градостроители. Просто эти здания - серьзеная градостроительная ошибка, от которых больше минусов, чем плюсов. Наверняка прежняя Немига на этом месте восстановлена не будет, но нечно концептуальное, низкое, открывающее вид на старый город, с мотивами старой улицы через энное количество лет здесь будет, и я в этом убежден.

·
Let's agree to disagree!
966 Posts
Усё роўна ЖК на Нямізе будзе ўсё псаваць, нават калі знішчуць ГЦ альбо навабуды. Лічу, што менавіта ЖК - гэта самая вялікая памылка. Калі б яго не вырашылі будаваць, вы ведаеце, што зараз была б яшчэ адна вельмі добрая турыстычная кропка, я маю на ўвазе Ракаўскае прадмесце. Я вельмі спадзяюся, што з Ракаўскім прадмесцем пачнуць штосьці рабіць, я вельмі хачу гэтага, бо гэта працяг гістарычнага цэнтру Мінска

·
Registered
932 Posts
Усё роўна ЖК на Нямізе будзе ўсё псаваць, нават калі знішчуць ГЦ альбо навабуды. Лічу, што менавіта ЖК - гэта самая вялікая памылка. Калі б яго не вырашылі будаваць, вы ведаеце, што зараз была б яшчэ адна вельмі добрая турыстычная кропка, я маю на ўвазе Ракаўскае прадмесце. Я вельмі спадзяюся, што з Ракаўскім прадмесцем пачнуць штосьці рабіць, я вельмі хачу гэтага, бо гэта працяг гістарычнага цэнтру Мінска
разумею. але па шчырасьці: я не хачу, каб 'мінскпраект' сапсаваў яшчэ й ракаўскае! паглядзіце, што яны хочуць зрабіць на камсамольскай! а замчышча? а зыбіцкая?! у нас зараз няма комплекснага падыходу да такіх аб’ектаў! у нас ёсьць толькі ліхаманкавае засваеньне незабудаване тэрыторыі!
а ў ракаўскім можна шыкоўны комплекс зрабіць на базе хлебзавода: гэткі старасьвецка-савецкі індастрыял! ух) а брэндам самаго прадмесьцьця можа стаць габрэйская спадчына... зараз гэта ўсё можа толькі пад бульдозэр пайсьці

·
Let's agree to disagree!
966 Posts
разумею. але па шчырасьці: я не хачу, каб 'мінскпраект' сапсаваў яшчэ й ракаўскае! паглядзіце, што яны хочуць зрабіць на камсамольскай! а замчышча? а зыбіцкая?! у нас зараз няма комплекснага падыходу да такіх аб’ектаў! у нас ёсьць толькі ліхаманкавае засваеньне незабудаване тэрыторыі!
а ў ракаўскім можна шыкоўны комплекс зрабіць на базе хлебзавода: гэткі старасьвецка-савецкі індастрыял! ух) а брэндам самаго прадмесьцьця можа стаць габрэйская спадчына... зараз гэта ўсё можа толькі пад бульдозэр пайсьці
Я не пра "Мінскпраект", бо не заўжды ён будзе існаваць альбо не заўжды ён будзе існаваць менавіта гэтак, як зараз. Я, як і Вы хачу, каб гэтымі мясцінамі займаліся нейкія іншыя праектныя арганізацыі ці нейкія зусім іншыя людзі, якія будуць разумець, што такое культурная спадчына насамрэч, якія будуць разумець, што гэтай культурнай спадчыны, дзякуючы вайне, савецкай уладзе, некаторым сучасным прадпрыемствам, засталося зусім няшмат і будуць ставіцца да гэтага са ўсёй адказнасцью. Думаю, такое калі-небудзь будзе, але ў асноўным, гэта пакуль толькі мары, жаданні і г. д. Трэба сказаць, што, негледзячы на ўсё гэта, ў Мінску ёсць прыклады вельмі добрай сучаснай рэканструкцыі

·
Registered
140 Posts
очень просто: поставят синие стеклопакеты и поштукатурят.

·
Registered
932 Posts
очень просто: поставят синие стеклопакеты и поштукатурят.
не. хопіць іроніі й сарказму - непрафэсійна) так, трэ’ да ўсяго ставіцца крытычна, але не прадузята))

1221 - 1240 of 4042 Posts