SkyscraperCity Forum banner
21 - 40 of 424 Posts

· Registered
7,778 Posts
ОК, но по такъв начин ще заобикалят Калипетрово от запад, а нищо не пречи да се излиза от моста на изток от него по III-213, който е готов така да се каже. Хем в посока Шумен, хем към Добрич.
Денивелацията е твърде голяма там (над 100 метра за по-малко от километър), през зимата камионите не могат да изкачат III-213. По III-218 изкачването е по-плавно, пък и дава основание след време да се удвои целия околовръстен път.

· Registered
3,787 Posts
Подкрепям че през Айдемир и наклона преди Т-образното на изхода от селото ще тапа за тежкотоварният трафик , през Калипетрово е варианта .. Но всичко това е просто теория която ще има тежест само ако се заговори твърдо за Мост при Силистра .. И с риск да ме оплюете ще добавя че ако ДМ3 стане факт при Русе то ще подкрепям със всички възможни средтва ДМ4 да е при Силистра :)

· Banned
13,680 Posts
Денивелацията е твърде голяма там (над 100 метра за по-малко от километър), през зимата камионите не могат да изкачат III-213. По III-218 изкачването е по-плавно, пък и дава основание след време да се удвои целия околовръстен път.
Не знаех, че е толкова стръмно там. Е значи ще се минава по 218 :). Разстоянието не се удължава кой знае колко (3-4км).

· Registered
122 Posts
Без значение къде ще е моста,да вземат този път с откриването на моста да са построили и един СП/АМ водещ до него ,а не като ДМ 2 да e в нищото.

· Registered
1,623 Posts
Нали точно затова казваме, че мостът задължително трябва да е при Русе с А8. Ще бъде безумие да се построи мост в Силистра на полето.

· Banned
13,680 Posts
Румънците се колебаели още - втори мост на Гюргево или тунел. Преди това обаче трябва да се случи обходът на Гюргево, а реализацията му нещо май се бави в техния мастер план :nuts:.
С това уникално строителство от държавата, ако до 2025 има само автомагистрала Русе-Бяла, пак ще е връх на постиженията.

· Registered
15,965 Posts
По-скоро ако ще се правят такива аргументи, вярно е обратното: строежът на магистрала изисква задължително достъп до мост.

· Registered
3,787 Posts
Може би колегата не е имал в предвит точно магистрала за да има мост но концепцията може би е да оеднакви инфтаструктурата. Тоест нов мост + нов път.. Не е задължително но и не виждам как ще изглежда примерно от 2ро класен път без банкет даже да се свърже с ново съоръжение .. Предполагам че това е имал в предвит колегата

· Registered
3,787 Posts
Румънците се колебаели още - втори мост на Гюргево или тунел. Преди това обаче трябва да се случи обходът на Гюргево, а реализацията му нещо май се бави в техния мастер план :nuts:.
С това уникално строителство от държавата, ако до 2025 има само автомагистрала Русе-Бяла, пак ще е връх на постиженията.
Колега къде прочете че Румънците се колебаели за втори мост при Русе защото където и да чета по темата и двете правителства са на едно мнение .

· Banned
13,680 Posts
^^
Колега, преглеждай си коментарите за грешки преди да ги пуснеш във форума. Не е сериозно да пишеш например предвит.
Относно мостовете, няма абсолютно нищо конкретно още, нито се работи по въпроса с финансирането. Последният (не знам кой поред) меморандум, който подписаха миналата есен включва изграждането на 3 моста над реката. Просто на Борисов му е най-удобно да говори за Русе като най-голям град на Дунав, а Тудосе прави същото заради Букурещ. Това не значи обаче, че утре не може да тръгне да се изгражда ДМ3 на Силистра. Русе има за момента мост и се показа много ясно, че съществуват други локациИ, които изпреварват тази на Гюргево. Нека стане Русе-Бяла-А2, а през това време се построи поне моста на Силистра. След това новият мост на Русе няма къде да избяга.
A8 завършва с голям възел и две кръгови преди реката. Едното към бъдещия ИМТ Русе, а другото на II-21. В това няма нищо необичайно.

· Registered
3,787 Posts
^^
Колега, преглеждай си коментарите за грешки преди да ги пуснеш във форума. Не е сериозно да пишеш например предвит.
Относно мостовете, няма абсолютно нищо конкретно още, нито се работи по въпроса с финансирането. Последният (не знам кой поред) меморандум, който подписаха миналата есен включва изграждането на 3 моста над реката. Просто на Борисов му е най-удобно да говори за Русе като най-голям град на Дунав, а Тудосе прави същото заради Букурещ. Това не значи обаче, че утре не може да тръгне да се изгражда ДМ3 на Силистра. Русе има за момента мост и се показа много ясно, че съществуват други локациИ, които изпреварват тази на Гюргево. Нека стане Русе-Бяла-А2, а през това време се построи поне моста на Силистра. След това новият мост на Русе няма къде да избяга.
A8 завършва с голям възел и две кръгови преди реката. Едното към бъдещия ИМТ Русе, а другото на II-21. В това няма нищо необичайно.

Колега съжалявам за грешките при писането но съм с малко дете и гледам да пиша бързо защото не ме оставя . Приемам корекцията ти, благодаря.
Въпросът ми беше спрямо това да не съм пропуснал ново инфо за евентуален тунел или колебания .. Да прав си подписват се мемурандуми често и без официално изявление както за А8 вече беше направено няма как да сме сигурни , за това попитах от къде имаш инфо, че се колебаят защото следя темата а не попаднах на нещо подобно . Нито за тунел нито че се колебаят .. :)

· Registered
1,623 Posts
За първи път чувам, че строежът на мост изисквал задължително достъп до магистрала.
Не сте ме разбрали правилно. Понеже е много по-вероятно да бъде построена първо А8, тоест тя да бъде налична, ще е национално престъпление да се строи мост без инфраструктура и да съществува чисто нова магистрала, която използва мост на 100 години, в лошо състояние, непредвиден за големината на трафика, който поема. ДМ3 трябва да бъде в Русе, единственото логично място е. Дори съм учуден, че има хора, които възразяват това да е така. :eek:hno:

· Registered
23,334 Posts
За разлика от моста при Силистра, който поема трафика, затова там никакви опашки от камиони не се образуват.

· Banned
13,680 Posts
Колега съжалявам за грешките при писането но съм с малко дете и гледам да пиша бързо защото не ме оставя . Приемам корекцията ти, благодаря.
Въпросът ми беше спрямо това да не съм пропуснал ново инфо за евентуален тунел или колебания .. Да прав си подписват се мемурандуми често и без официално изявление както за А8 вече беше направено няма как да сме сигурни , за това попитах от къде имаш инфо, че се колебаят защото следя темата а не попаднах на нещо подобно . Нито за тунел нито че се колебаят .. :)
Нямам информация, мисълта ми беше, че днес може да намекнат за един мост, а утре за друг според ситуацията. И така само да тупкат топката, без реални действия.

· Registered
3,787 Posts
Нямам информация, мисълта ми беше, че днес може да намекнат за един мост, а утре за друг според ситуацията. И така само да тупкат топката, без реални действия.
Тук си прав но няма как да знаем за далечното бъдеще .. За сега знаем за след година ще гадаем .. :)

21 - 40 of 424 Posts