SkyscraperCity Forum banner
41 - 60 of 424 Posts

· Registered
22,385 Posts
Ето малко инфо за трафика по стария мост.

"Haблюдaвaмe тeндeнция нa пocтoяннo yвeличeниe нa тpaфиĸa. Πpeди дa влeзeм в EC, ĸoгaтo имaшe пълeн митничecĸи ĸoнтpoл, тeжĸият тpaфиĸ бeшe oĸoлo 500 ĸaмиoнa нa дeнoнoщиe. Πpeз пocлeднитe гoдини тpaфиĸът нa тeжĸи ĸaмиoни дocтигa 2000 - 4 пъти yвeличeниe", ĸaзa Xaлaджoв.

Зaбeлязвa ce и cepиoзнo зacилвaнe и нa aвтoмoбилния тpaфиĸ пo мocтa.

Зa 2016 г. тpaфиĸът e бил oĸoлo 750-760 xил. aвтoмoбилa. Зa изтeĸлитe пoчти 8 мeceцa oт тaзи гoдинa тpaфиĸът e yдвoeн - 1 370 000. Увeличeниeтo ce дължи ocнoвнo нa пpeминaвaщитe вce пoвeчe лeĸи aвтoмoбили зapaди cилния тypиcтичecĸи ceзoн. Teжĸият тpaфиĸ e зaпaзeн ĸaтo oбeм.

Oбpaбoтĸaтa нa дoĸyмeнтитe нa eдин ĸaмиoн oтнeмa cpeднo 2-3 минyти, ĸoeтo e възмoжнo блaгoдapeниe нa изцялo eлeĸтpoнизиpaнaтa cиcтeмa нa митницитe. Bъпpeĸи тoвa зaдpъcтвaниятa ca eжeднeвиe.
money.bg

Между другото, какво става с жп линията до Букурещ, все още ли е същата катастрофа като преди?

· Registered
3,854 Posts
Колеги някой знае ли от къде можем да се сдобием с инфо за единиците преминали ДМ1 за цялата 2017-та ? Инфото което е пуснал колегата преди мен че за 8месеца са преминали 1 370 000 е абсолютно коректно но не намирам никъде инфо за цялата година ... За ДМ2 знам че има брояч и се изнасят данни всяка седмица а на годишна база за 2017-та стана ясно че са около 950 000 . Но за ДМ1 нямам инфо ако някой намери данни нека сподели :)

· Registered
109 Posts
Имам чувството, че някои потребители тук поддържат следната гледна точка: нов мост може да се построи къде ли не, само не и при Русе. Прилича на параноя, но това просто се набива на очи.
Следващият мост трябва да се направи където има нужда, а това е точно в Русе. По-лесно е да се пригодиш към транспортния поток и да го обслужваш, отколкото да създаваш нови потоци през други места.

· Registered
22,385 Posts
^^
В такъв случай да уточня. Аз съм и против нов мост при Видин към момента. Странно защо, и аз сам не мога да се разбера.

· Registered
3,854 Posts
^^
В такъв случай да уточня. Аз съм и против нов мост при Видин към момента. Странно защо, и аз сам не мога да се разбера.
Ем да за Видин и дума няма как да става във момента защото мостът там генерира трафик за 1г колкото ДМ1 за 6 месеца . Разбирам че е нормално мненията да са на 2те крайности но никой не споделя защо ДМ3 да НЕ Е при Русе!? Всички пишете не при Русе но защо някой ще си обоснове ли мнението в крайна сметка ?

· Registered
15,961 Posts
Защото даже да има магистрала от двете страни и да сме в Шенген, сегашното съоръжение пак няма да е особена тапа. Задаваш тъпи въпроси, които са отговорени безброй пъти вече.

· Registered
3,854 Posts
Защото даже да има магистрала от двете страни и да сме в Шенген, сегашното съоръжение пак няма да е особена тапа. Задаваш тъпи въпроси, които са отговорени безброй пъти вече.
Мен ли визираш ?

· Registered
15,961 Posts
Не бе, Ваймс визирам. Затова той завършва изреченията си с точка.

едит: и естествено, Ваймс веднага трябваше да докаже че греша, и да завърши едно от изреченията си с удивителна. По дяволите, Мърфи.

· Registered
22,385 Posts
Всички пишете не при Русе но защо някой ще си обоснове ли мнението в крайна сметка ?
Как така никой не си бил обосновал мнението, това просто не е вярно! Беше съвсем ясно написано, че тапата не е причинена от самия мост, а от ГКПП-то и проверките извършвани на него.

· Banned
13,680 Posts
Eдин тun;144319723 said:
Имам чувството, че някои потребители тук поддържат следната гледна точка: нов мост може да се построи къде ли не, само не и при Русе. Прилича на параноя, но това просто се набива на очи.
Следващият мост трябва да се направи където има нужда, а това е точно в Русе. По-лесно е да се пригодиш към транспортния поток и да го обслужваш, отколкото да създаваш нови потоци през други места.
Няма такова нещо, нормално е русенци да държат на нов мост при Русе и такъв там ще има, когато А8 се оформи (Русе-А2), но за цялата страна е по-важно ДМ3 да дойде на Силистра. Безсмислено е всички усилия да се концентрират само на Е85. Твърденията, че нямало инфра на други места (вкл. и на Силистра) са безпочвени.
То е все едно да кажем, че А5 ще се строи сега и мостът над Варненското езеро (връзката с А2) ще стане едновременно с магистралата. Еми няма как да се случи. Ще се минава известно време по Аспаруховия мост.

· Registered
3,854 Posts
Как така никой не си бил обосновал мнението, това просто не е вярно! Беше съвсем ясно написано, че тапата не е причинена от самия мост, а от ГКПП-то и проверките извършвани на него.
Колега това не е така ако беше щяха да построят още 10 гишета вместо цял нов Мост.. Замисли се, да забавяне има но това е заради огромният трафик и невъзможността да се обработят и пропуснат толкова бързо. Не забравяй че на едно ГКПП не се подават само 2 банкноти и една лична карта.. Извършват се и много проверки независимо че сме вътрешна граница това не е ТОЛ-пункт за да минеш за 60сек , има си технологично време което няма как да се промени. Много от камионите се отклоняват за да минат големият рентген това отнема време да не споделям и неподготвените шофьори с нередовни документи и куп други технически и физически забавяния. Аз като отида в Гюргево на кафе често съм ставал свидетел на подобни неща :)

· Русенец
1,077 Posts
На мен като русенец дори ми е леко неудобно да се говори за нов мост при Русе, при положение, че сме едно от ДВЕТЕ места по цялата ни речна граница с Румъния, при които има мост! Ако имахме 5-6 моста и излишни средства, да, но при сегашното положение...
Няма как да си направим елементарния експеримент да пуснем движението по моста без каквито и да е проверки, но съм сигурен, че ако бяхме в Шенген, тапи и опашки на моста нямаше да се получават. Трябва само да се изправят подходите към моста от двете страни. Всичкото чакане сега идва от обикаляне наляво-надясно и спри-тръгни по гишета за какво ли не.

ПП: На Видин да не би да не се чака на моста? Да направим втори и там?

· Registered
22,385 Posts
Колега това не е така ако беше щяха да построят още 10 гишета вместо цял нов Мост.. Замисли се, да забавяне има но това е заради огромният трафик и невъзможността да се обработят и пропуснат толкова бързо. Не забравяй че на едно ГКПП не се подават само 2 банкноти и една лична карта.. Извършват се и много проверки независимо че сме вътрешна граница това не е ТОЛ-пункт за да минеш за 60сек , има си технологично време което няма как да се промени. Много от камионите се отклоняват за да минат големият рентген това отнема време да не споделям и неподготвените шофьори с нередовни документи и куп други технически и физически забавяния. Аз като отида в Гюргево на кафе често съм ставал свидетел на подобни неща :)
Ето, ти сам пишеш, че има забавяне на ГПП-то и дори подробно обясняваш защо. Общо взето написаното от теб подкрепя моята теза.

• Like
Reactions: T_CH

· Registered
3,854 Posts
На мен като русенец дори ми е леко неудобно да се говори за нов мост при Русе, при положение, че сме едно от ДВЕТЕ места по цялата ни речна граница с Румъния, при които има мост! Ако имахме 5-6 моста и излишни средства, да, но при сегашното положение...
Няма как да си направим елементарния експеримент да пуснем движението по моста без каквито и да е проверки, но съм сигурен, че ако бяхме в Шенген, тапи и опашки на моста нямаше да се получават. Трябва само да се изправят подходите към моста от двете страни. Всичкото чакане сега идва от обикаляне наляво-надясно и спри-тръгни по гишета за какво ли не.

ПП: На Видин да не би да не се чака на моста? Да направим втори и там?
На Видин трафикът е не сравним с този тук .. Също така там мостът е с 2х2 ленти в посока което позволява по бързо изнасяне, а за техническото състояние на двата моста също няма как да се прави сравнение.. И колега тук ще те попитам като си Русенец помниш ли преди няколко години когато платното в посока Румъния припадна и затвориха едното от 2те платна какво се случи? Ако се наложи даже и едно косметично преасфалтиране наясно ли си какво ще стане че ще има опашка до разклона за Пиргово :lol:

· Registered
3,854 Posts
Ето, ти сам пишеш, че има забавяне на ГПП-то и дори подробно обясняваш защо. Общо взето написаното от теб подкрепя моята теза.
Обяснявам че забавянето идва от големият трафик а не от бавната работа на служителите.. Моля те не изменяй същността на казаното от мен. Казах че има технологично време за преминаване и ако трафикът е 2 пъти по малък то това време ще е достатъчно за да няма такива опашки .. С 2 думи количеството преминаващи а не качеството на обслужване е акцента.. Количество, качество .. 2 различни понятия.. Един пример като влезеш на коледа в Кауфланд и всички каси да работят пак чакаш защото клиентите са в пъти повече от времето за обслужване на всеки, но като отидеш в ден в който няма много клиенти не чакаш или не толкова .. Всичко идва от броя на единиците които преминават а не от бавното обслужване :)

· Registered
3,854 Posts
Само ще добавя че тези КПП-та обслужват не само напускащи но и пристигащи в Бг .. Така че това лесно би се решило ако ДМ1 поеме пристигащите а ДМ3 обслужва заминаващите на принципа на едно летище с терминал заминаващи и терминал пристигащи.. Ако терминала е само 1 а пътниците много то тогава изпъква само една дума "Капацитет" ако греша поправете ме ..

· Registered
22,385 Posts
Новият мост не е нов терминал, това биха били нови гишета на ДМ1, новият мост е по-скоро ново летище.

Обяснявам че забавянето идва от големият трафик а не от бавната работа на служителите.. Моля те не изменяй същността на казаното от мен. Казах че има технологично време за преминаване и ако трафикът е 2 пъти по малък то това време ще е достатъчно за да няма такива опашки .. С 2 думи количеството преминаващи а не качеството на обслужване е акцента.. Количество, качество .. 2 различни понятия.. Един пример като влезеш на коледа в Кауфланд и всички каси да работят пак чакаш защото клиентите са в пъти повече от времето за обслужване на всеки, но като отидеш в ден в който няма много клиенти не чакаш или не толкова .. Всичко идва от броя на единиците които преминават а не от бавното обслужване :)
А така, всичко идва от единиците, които преминават по моста.Т.е. по моста преминава такова количество автомобили, че проверяващите не могат да им насмогнат.

• Like
Reactions: Dido_Nikol

· Registered
3,854 Posts
Новият мост не е нов терминал, това биха били нови гишета на ДМ1, новият мост е по-скоро ново летище.

А така, всичко идва от единиците, които преминават по моста.Т.е. по моста преминава такова количество автомобили, че проверяващите не могат да им насмогнат.
Точно .. Тук да вече всеки би разчел двусмислено този факт. Едни ще кажат още 10 гишета ще решат проблема а други ще кажат нов мост + 10 гишета .. Макр нищо да не зависи от нас тук е хубаво че дебатираме темата :) Мисля че годините на съоръжението + невъзможността от затваряне за реновиране натежават като решение на правителството. Макар да поддържам идеята за 2ри мост се радвам да дебатираме и уважавам всяко противоположно на моето мнение..;)

41 - 60 of 424 Posts