Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 441 Posts

·
Registered
620 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Ця тема присвячена застосуванню у будівництві сучасних енергозберігаючих технологій - ізоляційні матеріали, інженерне оплювальне та кліматичне обладнання, енергозберігаючі вікна та фасади, освітлення тощо, на прикладі будівельних обєктів Львова.

- Бізнес-центр по вул. Героїв УПА, 72 Реконструкція бізнес-центру Галнафтогаз

- Бізнес-центр по вул. Наукова 7а Перший "зелений" бізнес центр класу А у м. Львові

- ЖБ "Парус Парк" вул. Кульпарківська, м. Львів Перший ЖБ м. Львові де будівельна компанія передбачила для мешканців електричні автомобільні зарядки в паркінгу.

- Туристичний комплекс "Термінал-А" м. Львів ( Рясне-Руське). Опаленення приміщення відбувається в тому числі за допомогою повітря, нагрітого тепловими насосами ( тип ТН - "повітряне охолодження"). В системах вентиляції застосовані пластинчаті рекуператори. Споживання енергії для нагріву гарячої води економиться завдяки геліосистемам.

- Приватний житловий будинок с. Солонка ( Пустомитівський р-н, Львівська обл). Економія електроенергії досягається завдяки встановленій 10 кВт-ній сонячній електростанції, надлишки виробленої енергії продаються обленерго, також економиться пальне для нагрівання води для побутових потреб, завдяки водяній геліо-системі.

Допис оновлюється.

Бажаєте додати інформацію про застосовані енергоефективні рішення у Львові, пишіть в приват.

·
Registered
620 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Концептуальні положення і головні напрями енергозбереження.

За оцінками як вітчизняних, так і закордонних експертів, потенціал економії електроенергії в будинках і спорудах дорівнює 50 – 65 %, а теплової енергії – 50 %.
У порівнянні з країнами ЄС, витрати енергії для опалення в Україні є у 2 – 3 рази вищими (клас будівель F, Е). В Європі це - D, C. За новими нормами енергопотреби будівель віднесено до класу – B. Реально проведена комплексна термомодернізація споруд сьогодні дозволяє досягати як ДБН-значення (клас В) так і перспективного значення (клас – А). При цьому втрати теплової енергії будинком, а також потенціал енергозбереження сьогодні має такий розподіл :
- зовнішні стіни – 40 % (потенціал економії – 70 %);
- вікна, двері – 25 % (потенціал економії – 50 %);
- вентиляція – 15 % (потенціал економії 65%);
- гаряча вода – 10 % (потенціал економії – 30 %);
- дах, підлога – 8 % (потенціал економії – 50 %);
- трубопроводи, арматура – 2 % (потенціал економії 35%).
Ураховуючи загальну кількість будинків і споруд та питомі витрати енергії на їх теплозабезпечення, необхідно приділяти величезну увагу теплоізоляції і енергозбереженню. Наприклад, витрати на опалення 1 м2 в Німеччині й Україні за діючими нормами відносяться як 1:1,6, а фактично як 1:3.

( Програма енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010 – 2015 ( www.oblrada.lviv.ua/phocadownload/5/51sesia/1246_1.doc )

·
Registered
620 Posts
Discussion Starter · #5 ·

·
Registered
775 Posts
Економія по-закарпатськи: область повністю відмовилась від центрального опалення

http://www.unian.ua/politics/706616...yu-vidmovilas-vid-tsentralnogo-opalennya.html

^^
був недавно в друзів в мукачево,дивлюсь а в нього в кімнаті немае батарей чугуних ,я кажу чому так? він сказав що весь дев`яти поверховий будинок,на 4-ри підіізди відрізав собі ііх)) і поставили газові конвектори,потім я вийшов і побачив трохи смішну картину,як з під кожного вікна торчить труба і з неіі йде пар)) знаю що це ніби не е добре,бо сусіди зверху мусять завжди закривати вікна,щоб не дизати тим газом який згорів,але зато каже що якщо поділити це все на проплату за трьохкімнатну кв.за рік,то за три роки то все окупилось,і тепер платять в чотири рази дешевше ніж було центральне.У нас у Львові тепер тількі за відкат можна таке собі зробити.

·
Registered
779 Posts
Ну це фігня повна - дихати чадним газом, але при цьому економити. Треба будувати нормальний комин.

·
Registered
856 Posts
То круто звичайно здається, але колись в когось десь в квартирі газ витече і проблемка буде. Вже краще ставити котли і доробити зовні димохід металевий для них від низу і до верху. І тоді можна буде вікно відкрити.

·
Registered
2,344 Posts
Чому тільки за відкат? Цілком офіційно можна зробити - але потрібно так само щоб усі погодилися відрізатися в будинку від центрального опалення. З нашим народом це не реально. В мене в підїзді є люди, які ключі собі до домофона не можуть зробити, я вже не говорю про те щоб відмовитися від "халявного" для них опалення (бо вони тупо за нього не платять як і за все решта).

·
Registered
4,985 Posts
був недавно в друзів в мукачево,дивлюсь а в нього в кімнаті немае батарей чугуних ,я кажу чому так? він сказав що весь дев`яти поверховий будинок,на 4-ри підіізди відрізав собі ііх)) і поставили газові конвектори,потім я вийшов і побачив трохи смішну картину,як з під кожного вікна торчить труба і з неіі йде пар)) знаю що це ніби не е добре,бо сусіди зверху мусять завжди закривати вікна,щоб не дизати тим газом який згорів,але зато каже що якщо поділити це все на проплату за трьохкімнатну кв.за рік,то за три роки то все окупилось,і тепер платять в чотири рази дешевше ніж було центральне.У нас у Львові тепер тількі за відкат можна таке собі зробити.
В Франику дофіга новобудов з опаленням парапетними котлами http://maps.yandex.ua/-/CVvfuMnB

·
Registered
1,916 Posts
В Франику дофіга новобудов з опаленням парапетними котлами http://maps.yandex.ua/-/CVvfuMnB
жесть. як то так новобудову проектувати так щоб вихлопна труба на вулиці торчала ? :nuts: воно крім ймовірного дихання вихлопом ще й зовнішній вигляд конкретно псує. таке враження що на вулиці війна і то труба від буржуйки.

щось у Львові такого як на фото на щастя не зустрічалось.

То круто звичайно здається, але колись в когось десь в квартирі газ витече і проблемка буде.
газ може витекти і з банальної газової плити, а також на самому з'єднанні шлангу з трубою (тоже ж можуть туда руки засунути умільці)

·
Registered
245 Posts
жесть. як то так новобудову проектувати так щоб вихлопна труба на вулиці торчала ? :nuts:
Я бачу Ви ще жизні не знаєте.:lol: Чернігів. Я тоді пореготів із того, а потім в Сумах жив у новобудові із такою ж схемою, при тому не надто акуратно зроблений вивід за межі заскленого балкона був.

·
Registered
2,344 Posts
Десь читав (але можу помилятися) що згідно сучасних норм вже повинен бути облаштований димохід на всі котли.

·
Banned
6,978 Posts
Своего часу коли мая квартиру на Лазаренка, то котел висів на балконі, і труба теж виходила в бокву стіну. Все було ок.

·
_VART_
6,144 Posts
У Франику у всіх новобудовах таке, здається навіть є відповідне розпорядження міськради щоб в нових будинках ставили автономне опалення. І в багатьох старих, правда, зараз вже заборонили, але добре що ми встигли зробити)

·
Registered
400 Posts
жесть. як то так новобудову проектувати так щоб вихлопна труба на вулиці торчала ? :nuts: воно крім ймовірного дихання вихлопом ще й зовнішній вигляд конкретно псує. таке враження що на вулиці війна і то труба від буржуйки.
щось у Львові такого як на фото на щастя не зустрічалось.
Ну у Львові буде Набережний квартал, який не заморочується з димохідними системами, а ставить просто пластикову трубу і в стіну.
Ось як в Хмельницьку виглядає:

І ось як у Вінниці:

·
Registered
1,154 Posts
Ну у Львові буде Набережний квартал, який не заморочується з димохідними системами, а ставить просто пластикову трубу і в стіну.
Ось як в Хмельницьку виглядає:
І ось як у Вінниці:
В Рівному то саме.

·
Registered
856 Posts
Я вже давніше побачив такий цікавий димохід дороблений в одному новому будинку https://maps.google.com/maps?q=льві...zn_ktR5XUqN8_HUgTm2KQ&cbp=12,254.35,,0,-17.25
Якщо придивитися то на балконах що поцентру йде труба оцинкована. не знаю чи таке робити можна, але воно мало б вирішити проблему з повітрям нечистим на верхніх поверхах. Але зіпсує зовнішній вигляд. Хоча думаю в новобудовах треба зразу димохід в проект закладити.

·
Registered
1,916 Posts
Я бачу Ви ще жизні не знаєте.:lol:
то точно.. :nuts:

Десь читав (але можу помилятися) що згідно сучасних норм вже повинен бути облаштований димохід на всі котли.
в мене "новобудова" 2007 року , то там димохід на кожну квартиру і на кришу (щоправда цегляний, зараз радять загільзувати вже за власний рахунок). В брата зараз здають (бюджетне, куплялось при доларі 12 за 7200) то також всі окремі димоходи на кришу.

розумію що таке можна допустити в старих будинках якщо переходити на автономне, але в новобудовах з нуля таке проектувати це якийсь злочин :bash:

В себе в мікрорайоні бачу що дуже активно народ утепляється. І якшо раніше переважно 5см пінопластом (в мене забудовник тоже таким утеплив), то зараз мінімум 10см, в одного бачив на вигляд щось явно більше 10см :)

Думав в батьків утеплити, але альпіністів на одну квартиру зараз знайти нереально, всі зайняті. Вангую що в найближчі роки якщо навчитися утепляти і робити то на замовлення то можна озолотитися ))))

1 - 20 of 441 Posts