SkyscraperCity banner

341 - 360 of 396 Posts

·
Registered
1,766 Posts
Мені +20 ОК. І дитині тоже. Я тільки минулого року як дитині було 3 місяці то з переляку настроїв +22 на програматорі (+жінчин пресинг дався взнаки) :D
Але цієї зими дитині рік минув і все повернулося до +20.
В трусах звісно ніхто не ходить. Якось навіть бажання такого не виникає.

Тепла підлога доречі дає краще відчуття комфорту при нижчій температурі (там де вона є)

Ось стаття з європ.
https://brightside.me/creativity-home/which-room-temperatures-do-the-residents-of-different-countries-keep-during-the-winter-season-419560/

Загалом досить цікава стаття чому так. Все впирається в гроші! :)))

Наприклад щодо Голандії і їхніх +16 по цельсію (61 по фаренгейту).
In the Netherlands, each apartment block has its own gas-fired boiler, providing heat to each unit. It’s up to you to choose when you would like to turn your radiator on. However, it is rather expensive. The average monthly bill for heating can be up to €200, and each shower will cost you 50 cents. That’s why the Dutch prefer to set quite cool temperatures, and they usually heat only their living room and kitchen.
Решта країн там тоже в межах до +20.

Ну але якщо в нас був газ за копійки то дійсно, навіщо мерзнути.. В москалів з їхніми +77 по фаренгейту (+25 по цельсію) і майже дармовим газом тоже нема дурних мерзнути.

It’s paradoxical, but the residents of the coldest country in the world are the biggest warmth lovers. When it is freezing cold outside, it is summer in Russian apartments, and they walk in T-shirts and shorts, making every foreigner jealous.

·
Registered
1,883 Posts
23-24 саме те
це трохи задуже. Особливо 24. Якщо це реальна температура в кімнаті, а не там, де встановлено термостат (і це його температура відключення)

знову ж таки, дивлячись які звички ходити по квартирі.
1 - на босу ногу та в шортах/майці;
2 - тапки, шкарпетки, спортивний костюм.

ну і відчуття холоду в кожної людини своє. Подивіться на вулиці - хтось в куртці, капюшоні, рукавицях..... а хтось в курточці, туфлях, з голою головою, руками.
І це ми не говоримо про молодіж у мініюбках та модних пациків без шкарпеток.

·
Registered
562 Posts
я коли важив 95 то мені було завжди тепло, а як схуд до 70 став змерзляком. Ну і багато знайомих відмічали такий ефект від схуднення.

·
Registered
1,883 Posts
я коли важив 95 то мені було завжди тепло, а як схуд до 70 став змерзляком. Ну і багато знайомих відмічали такий ефект від схуднення.
плюс вікові зміни.....

·
Registered
5,540 Posts
Чи є тут люди, в яких тепла підлога забезпечує опалення без додаткових класичних радіаторів "на всякий випадок"?

Я спробував оцей калькулятор і взяв дані звідси для підрахунку "чи справиться":

Вийшло, що справиться лише у невеликих (або невисоких) утеплених приміщеннях не на останньому поверсі з одним вікном :)

·
Registered
639 Posts
"чи справиться"
при певних умовах і комбінований варіант не справиться

багато складових для розрахунку, починаючи з кроку вкладання труби. наприклад, 10 и 20 см це в 2 рази більше теплоносія

а той калькулятор взагалі "ніочьом" бо рахувати треба індивіадульно кожне приміщення. а вже від розрахунку обирати тип або характеристики опалення

·
Registered
1,766 Posts
Поки що неможу таким похвалитися (наразі радіатор тільки з кухні повикидав, і не тільки в себе), але надіюсь на наступний сезон вже зможу похвалитися. Планую в глобусі в 40 метровій шпаківні (з вікнам до підлоги) радіатори повністю викорчувати. Попередні розрахунки показують що проблем бути неповинно. Але фінішне покриття тільки плитка (а то не кожному підходить) ібо вона може дати порядка 80-90Вт з метра тепла. З паркетом чи ламінатом шансів немає.

·
Registered
1,072 Posts
Чи є тут люди, в яких тепла підлога забезпечує опалення без додаткових класичних радіаторів "на всякий випадок"?
У мене кухня 15м2. Висота 2,7. ЖК утеплений.
Є радіатор десь понад метр довжиною, тип 22 але низький. Велике панорамне вікно + провітрювач.
Тепла підлога з кроком 10, здається.

РАДІАТОР: Минулий місяць опалював кухню радіатором. Підлога (плитка) холоднувата. Комфорт "не той".
ТП: Для порівняння, тепер перейшов виключно на теплу підлогу в кухні. Виставив на 35 градусів.. Таки з ТП комфортніше, тепло рівномірніше, ходжу босий.
Витрати на теплу підлогу збільшили рахунок дуже не значно.

Висновок-1: радіатор + ТП буде занадто жарко. Однієї ТП вистачає з головою.
Висновок-2: в кімнатах я залишив батареї. така суб’єктивна думка. бо з ними повітря більш "природнє". напевне, з батареями менш пересушене. або батарея його іншим чином рухає кімнатою. на підлозі паркет, отже і так тепло босим ногам.

·
Registered
562 Posts
І ще важливо яке покриття. В мене перший поверх лише теплі підлоги, санвузол, прихожа кухня і котельня плитка, 2 кімнати , коридор велика вітальня/столова ламінат 12мм+ деревоволокниста підложка 3мм, що є насправді певним тепло ізолятором. Все справляється, у вітальні друге світло + панорамні вікна. При -16 нагрівав вітальню до +23 без напрягу. Нюансом є те що коли на вулиці -15 і теплоносій в систему подається більш як 30 градусів, то ламінат комфортний, а плтика вже загаряча, якщо це один контур.

Насправді дуж ешкодую що на другому поверсі не зробив ТП, а поставив радіатори.

За розрахунками від REHAU середня тепловтрата з 1 кв.м. в мене 49Вт.

·
Registered
405 Posts
Тут на форумі хтось користується центральним опаленням? Бачив свої квитанції - повідомлення про оплату? Має інший стосунок до центрального опалення?
Є новий закон про комерційний облік тепла.
Згідно нього дані загальнобудинкового лічильника тепла мають вказувати в квитанціях. Також дуже важливий параметр - загальна опалювальна площа будинку. Через нього розраховують частки витраченого тепла на кожну квартиру.
Прохання посприяти, надати допомогу, щоб змусити Львівтеплоенерго виконувати закон. Принаймні надавати дані загальнобудинкових лічильників в квитанціях.
І тоді буде менше можливостей зловживати та маніпулювати цифрами витрат.

Може петицію оформити? Чи що? Сам я поки що не можу це зробити.

·
Registered
1,072 Posts
abcdif, ви, пане, утопіст. Хочете боротись з системою :)

Он за газ власникам інд.опалення нараховують коефіцієнт. Навіть якщо допустити його існування, облгаз дуже часто невірно його вказує. І нічо, всім все одно :)

·
Мудило С
523 Posts
Висновок-2: в кімнатах я залишив батареї. така суб’єктивна думка. бо з ними повітря більш "природнє". напевне, з батареями менш пересушене.
Про сухість повітря я чув абсолютно зворотню думку. Кому вірити?

·
Registered
405 Posts
Ще одне питання - загальна опалювальна площа будинків. Це інформація з обмеженим доступом чи ні? Її можуть оприлюднювати, наприклад на сайтах? Бо ці дані використовують для розрахунків частки кожної квартири. Щоправда вона також рідко може змінюватись. При переводі нежилих приміщень в житлові і навпаки.

·
Registered
405 Posts
І ще одне. Підвищене неправомірне нарахування гігакалорій це злочин? Нехай в межах 155 гривень на двокімнатну квартиру. Але 155*85 квартир = 13175 гривень.
Підрахунки приблизні. Там є частка пільг та субсидій, тобто державні гроші.
Якщо не буде перерахунку в квитанціях за січень, звертатись куди? Поліція, суд чи куди краще?
Поки що повідомив про цей випадок гарячу лінію 1580.

·
Registered
490 Posts
Вийшло, що справиться лише у невеликих (або невисоких) утеплених приміщеннях не на останньому поверсі з одним вікном :)
В мене тп справляється на всі 100, радіаотори перекриті. Теж шкодую, що на другому поверсі не зробив тп. Єдине, у міжсезоння інерційність тп не дає можливості тримати комфортну температуру, то все таки використовую радіатори.

341 - 360 of 396 Posts