Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 238 Posts

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,953 Posts
Discussion Starter · #5 ·
U Tbilisiju je u izgradnji najveci usluzni centar na svetu, nesto tipa opstina i palata pravde u jednom.

Ministarstvo pravde

Obnovljena Rabat fortress in Akhaltsikhe

Istovremeno je u tom mestu otvoren novi usluzni centar. Ove zgrade sada vec rade gruzijske arhitekte.

·
Registered
2,783 Posts
Uh silna gruzija, jos jedan americki satelit i pokusaj da se pokaze kako kada se distanciras od rusije mozes da zivis kao grof.A pravo pitanje je koliko ce to da traje i da li ce nekoga boleti briga kad dozive ekonomski krah.

·
Бачки пл
2,261 Posts
Имају кинте Грузијци, питам се одакле им :|,мада у каквом смо стању не бих се бунио да нам је такав извор лове какав је њима.

·
Registered
1,536 Posts
^^^bas sam hteo da pitam isto pitanje. Sta to oni imaju od ekonomije da radi?

·
Registered
2,783 Posts
^^ Nista znacajno i ozbiljno da bi moglo da gura ovakve projekte.Zna se odakle pare dolaze, a zna se i koliko takav sjaj dugo traje.

·
Бачки пл
2,261 Posts
^^^bas sam hteo da pitam isto pitanje. Sta to oni imaju od ekonomije da radi?
Нешто пољопривреде пре свега ту мислим на винову лозу,сточарство,мало рударства и енергетике,мало туризма,а највећи извор прихода су Амери.

·
Бачки пл
2,261 Posts
Pa sta ako su im izvor para Ameri? Jel su pre bili nezavisni? Nisu, bili su ruski satelit. A kao cijem satelitu im je bolje? Ko bolje pazi svoje satelite a ciji trule? Odgovorite iskreno.
Нажалост резултати су очигледни.Све ово у Грузији изгледа светски плус фале слике из Батумија,много тога се тамо изградило.По обиму градње тамо ни један град на Јадрану не може да му присмрди.

·
Registered
2,783 Posts
Naravno da sada mora da bude bolje, jer da nije ne bi imalo sve ovo svrhe ali mi poredimo vreme od pre 20 godina i sada.Ja te samo pitam sta ce biti kada kap prelije casu.

Sve je to lepo aerodromi, zgradurine, parlament, nove fasade... ali nije to samo postavis zgradu i odes, treba to odrzavati.Odakle?

Evo kao protiv tezu ja navodim belorusiju, gde je po tebi bolje i gde je zdraviji sitem?

EDIT. predlazem ako vec nema da otvorimo temu gruzija ili zemlje kavkaza u sekciji atlas i tamo nastavimo ovu raspravu.Mislim da materijala ima.

·
Бачки пл
2,261 Posts
Закавказје

Gruzija iz temelja diže novi grad

Izgradnja novog grada - Lazika, počeće za nekoliko dana na obali Crnog mora, u zapdnom delu Gruzije, izjavio je gruzijski predsednik Mihail Sakašvili.

"Za nekoliko dana počeće realizacija mog živtonog sna - izgradnja novog i veoma lepog grada Lazika", rekao je sinoć Sakašvili.

Gruzijski predsednik ranije je najavio da će država uložiti 120 miliona dolara za izgradnju, a ostalih neophodnih 900 miliona trebalo bi da bude prikupljeno u formi privatnih investicija.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/246994/Gruzija-iz-temelja-dize-novi-grad

·
Registered
2,783 Posts
Super tema.:cheers:
Ja mislim da je to sve uletanje u prazno bez pokrica, nesto kao grcka pre 20 godina.
Kako sada nikome ne smeta saksavili kao diktator.

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,953 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Космајац;94279183 said:
Naravno da sada mora da bude bolje, jer da nije ne bi imalo sve ovo svrhe ali mi poredimo vreme od pre 20 godina i sada.
Netacno, poredimo danasnjicu, dakle uporedi ruske danasnje satelite, kojih je ostalo veoma malo, i Gruziju.

Космајац;94279183 said:
Ja te samo pitam sta ce biti kada kap prelije casu.
Ciju casu? Gruzijci ce reci dosta nam je terora investicija? Amerikanci ce reci dizemo ruke od visedecenijske strategije? Neki ruski general ce lupiti sakom o sto?

Космајац;94279183 said:
Sve je to lepo aerodromi, zgradurine, parlament, nove fasade... ali nije to samo postavis zgradu i odes, treba to odrzavati.Odakle?
Nista se ti ne brini.

Космајац;94279183 said:
Evo kao protiv tezu ja navodim belorusiju, gde je po tebi bolje i gde je zdraviji sitem?
Ne mogu da znam kada tamo ne zivim. Znam samo da se i u jednoj i u drugoj zivi bolje nego u Srbiji. U Gruziji je iskorenjena sitna policijska korupcija na nacin na koji ovde nikada nece biti hrabrosti. Da se otpusti 75% policije a od toga veliki broj strpa u zatvor, pa da se zaposli nova tura pa od njih pola, pa sve tako dok ne dobijes postenu policiju? Pa kod nas ne smeju ni jednog jedinog da uhapse a kamoli da celu trulu organizaciju rasture. U Belorusiji su gradovi pod konac, svaka fasada cista, svaka travka na svom mestu, dokaz da za normalnu zivotnu sredinu nisu potrebne pare vec zelja i rad, jer niti je Belorusija bogata niti im Rusi daju bilo kakve donacije kakve Amerikanci daju Gruziji.

·
Banned
3,753 Posts
Pa sta ako su im izvor para Ameri? Jel su pre bili nezavisni? Nisu, bili su ruski satelit. A kao cijem satelitu im je bolje? Ko bolje pazi svoje satelite a ciji trule? Odgovorite iskreno.
Ко им је бре направио какав такав метро који кошта 3пута више од ових зграда?

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,953 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Svi bi oni od Praga do Budimpeste preko Moskve i Kijeva do Tbilisija i Jerevana menjali te metroe za zivot u Jugoslaviji. Pritom su metro pravili sami, nije kostao nista osim zivota radnika jer je bio takav sistem, sve je bilo drzavno, na jednom mestu se pravi celik na drugom se kopa kamen onda se to sve ugradjuje u metro itd. po principu "Sve je to narodno".

·
Registered
1,893 Posts
Samo da pitam, jel se oni to zaduzuju kao grci i spanci nekad ili je to onako posteno od trenutnoga "imetka"? :)
Jos nesto sad kada tako lepo "sredjuju" zemlju neka se ne kace sa rusima da im ovi to ne polupaju.

1 - 20 of 238 Posts