SkyscraperCity Forum banner
1 - 12 of 12 Posts

· Registered
Joined
·
458 Posts
Тему, хлопці, хорошу почали, але назву варто поправити...
Теперішню назву на російську можна перекласти як "железодорожные дороги" - масло масляне, а вода мокра.
А яка різниця як можна перекласти назву російською чи японською?
Українською "Залізничні дороги та вокзали Києва" звучить вповні коректно і підкреслює, що мова йде саме про залізничні вокзали.
А от опечатку в назві столиці варто поправити.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Судячи з розкладу, це буде не окремий потяг, а причіпний вагон до потяга Київ-Івано-Франківськ з перечепленням по Львову (звідси й стоянка в Львові 70хв). В австрійців на сайті навіть вказані номери потягів до яких він чіплятиметься (749, 145)
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
^^ Виглядає дико і убого.
Перша лінія дороги віддана під парковку, а пасажири з автобусів-тролейбусів перетинають потік машин. Я вже не кажу про те що немає ні критих проходів від потягів до ГТ/метро ні навть банальних зручних павільйонів очікування. Навіть в бідному Львові зараз пробують переробити тереторію перед вокзалом по-нормальному, а тут тупо бардак 90-х.

Я розумію, що в Києва немає грошей зробити на вокзалі справді зручну пересадку як в Берліні/Кракові/Страсбурзі. Я розумію, що Київ проклацав клювом трамвай до головного вокзалу ще в 90-ті й зараз туди його вже так просто не відновиш.
Але те що є це рівень Німеччини десь 60-х чи малих польських міст 90-х. Реально соромно за столицю. Там же банально за пару мільйонів гривень і пару місяців роботи можна зробити принципово краще. Перенести зупинки ГТ в першу лінію, рознести павільйни зупинок різних маршрутів, зробити навіс від входу до павільйонів та від метро до західного підземного переходу. Замість стовчиків організувати острівці з пластикових бордюрів й піскобетонної суміші, як роблять в селах загниваючої Європи.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Спроектувати хорошу привокзальну площу - не проблема. Навіть не проблема спроектувати так щоб реконструкція вклалася в певний бюджет. В Європі десятки організацій які робили проекти вокзальних комплексів з оптимізованим рухом пасажирів в невеликих містах Німеччині-Голландії-Франції-Польщі-Чехії.

Головна проблема - в постановці правильного технічного завдання.

Якщо ви стикалися з проектуванням, то розумієте що немає просто хорошого чи поганого проекту - все впирається в те наскільки чітко проект відповідає умовам замовника. Наприклад при проектуванні Поштової площі головним завданням проектанта, скоріш за все було, "впихнути торговий центр" а не "зробити економно" чи "зручно для пішоходів".

Для вокзалу основна задача - зручна пересадка людей між ГТ і потягами. І саме по тому наскільки людям зручно йти від поїздів до метро, автобусів, трамваїв (цілий рік, в будь-яку погоду) і терба оцінювати якість проекту.
Те що зараз твориться на вокзалі в Києві це просто тикнуті окремо будівлі, зупинки, проїзди взагалі без будь-якого цілісного проекту. Принаймні якби студент архітектурного пробував видати сучасну схему привокзальної площі за свій курсовий проект, то з очевидних прорахунків сміялися б не тільки викладачі, а навіть однокурсники-трієчники.

Зараз все більше і більше людей їздять по світу і бачать як виглядають нормальні вокзали і які розуміють що не так з київсьиким. Так що може десь років через 5 є шанс що почнуть робити щось що не надто "морально застаріле".
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Питання не тільки у грошах як таких. Питання ще і у вмінні планувати та реалізовувати складні проекти. Поступово компетенція зростає. Зараз Київ виконує чи планує принаймні два мегапроекти- подільсько-воскресенський міст, та реконструкцію подолу. Після них можна буде братися за привокзальну.
Я б сказав, що Подільсько-Воскресенський міста це якраз приклад погановго проектування будівництва, де в технічному завданні не оптимізували ні ціну об'єкта, ні час реалізації. На привокзальній площі потрібно навпаки - пожертвувати монументальністю та розрахунковим часом служби заради оптимізації часу виконання й ціни. (пам'ятаємо, що років через 10-20 там буде робитися новий вихід з метро й доведеться переплановувати площу під нього)
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Там можна за 3 тижні робіт вирішити основні проблеми
- Перенесення зупинок ГТ в першу лінію
- Рознесення зупинок різних маршрутів
- Встановлення більших павільйонів очікування
- Цивілізований перехід до північних платформ
- Припідняті острівці для запобігання безладній парковці

Трохи дорожче, але аж ніяк не складно чи довго робиться навіс від метро до входу до західного підземного переходу та ремонтується вихід до трамваю на Старовокзальній.

По грошах це вийде десь як облаштування одного сквера, чи 3-5% вартості супермосту.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Це патчінг. Не можна відокремлювати цей об'єкт від питання стратегії розвитку всієї ситстеми транспорту у київській агломерації.
Так, те що я написав, це спосіб швидко й недорого вирішити частину проблем. Ви ж знаєте, щл 20% зусиль дають 80% результату?
Я виходжу з того що те, що зараз на вокзалі в Києві, - позор для столиці й вимагає змін вже зараз.
Так, там по-хорошому східний підземиний перехід потпрібно продовжити й вивести прямо до північних платформ зробивши під площею якісь торгові площі Так, там треба будувати ще один вихід з метро. Але будьмо реалістами - це перспектива на 10-15 років, а результат потрібен вже зараз.

Щодо Почайни. Київ-пас зараз вранці перевантажений і деякі далекі потяги доводиться заводити прибуттям ~5 ранку. Це можна було б вирішити якщо частину таких потягів з Коростенського напрямку заводити туди. Для пасажирів з умовного Луцька/Ів.-Франківська краще мати потяг що прибуває о 7й і зупиняється на Святошині й Почайні, ніж потяг прибуттям 5:00 на Київ-пасс.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
у нас хотят все и сразу) Садовой решился на реконструкцию управляя городом с 2006 года)
Так, але на відміну від Києва, Львів таки наважився.
Працювати над реконструкцією там почали вже кілька років тому: 1) розробити ТЗ на проект, 2) провести тендер на вибір проектанта, 3) дочекатися закінчення проектування, 4) провести тендер на будівельні роботи.
Тобто навіть якщо кияни завтра виберуть собі свого "Садового" який захоче навести лад привокзальній і буде мати команду яка розуміє, що саме потрібно оптимізувати при проектуванні, то саму реконструкцію в Києві зможуть розпочати не раніше, ніж через 2 роки.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Я б не сказав, що якість вокзалу не впливає на його популярність серед людей.
Чим засраніший вокзал і чим менш зручно там пересідати з метро/трамваїв на потяги, тим більше людей передумають їхати залізницею і поїдуть машиною/автобусом/таксі.
Відповідно й навпаки,чим чистіший і зручніший транспортний вузол на вокзалі тим більше людей наприклад з Борисполя поїдуть аероекспресом+трамваєм, а не на таксі.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
... Думаете человек, не проживающий в Киеве, полезет в ту кишку на трамвай?
По-моєму це і є показник того що з вокзалом щось дуже не так.

Куда поедут на автобусе и такси? В Харьков, Львов, Одессу?...
Так, на автобусах - в Одесу, Суми, Рівне, Житомир. На таксі - в аеропорт.
 

· Registered
Joined
·
458 Posts
Вот эти стеклянные "надстроечки" - это, конечно, очень правильно. Потому что если их не сделать - то можно разгневать Богов Азиатского Уродования Зданий, покровительствующих над всеми украинскими архитекторами.

А если серьёзно - ну когда же это кончится, блин.
Можливо їх надихнула реконструкція вокзалу у французькому Страсбурзі (2006).


А якщо серйозно, то можливість пересісти з метро на потяг так що не пройти під дощем дуже навіть хороша ідея.
 
1 - 12 of 12 Posts
Top