SkyscraperCity banner

1 - 20 of 464 Posts

·
Registered
1,247 Posts
ah da, jolly ol' Zvornik town... :)

koliko li sam samo puta bas u tom gradicu napravio pauzu na putu BGD-SA ili obratno da se olaksam u raznim lokalnim ugostiteljskim objektima.

ljeta 1999. sam cak bio i vracen sa srpske granice zbog neuredne vize pa sam sipcio nazad pjeske od prelaza Karakaj do Zvornika

ah, uspomene, uspomene...

PS: kad smo vec kod Zvornika na pamet mi pada i stih iz pjesme koju sam nedavno cuo nekakvih narko-bardova sa vruceg asfalta beogradskih prigradskih naselja.

"...po pajdo sam išao kod Sulje u Zvornik, na šemi bio Rundek, a i Dino Dvornik..."

·
Registered
4,190 Posts
Iznenadjujuce lepo mesto.

Prema podatku iz 1991,grad Zvornik ima 14 500 stanovnika,a prema podacima iz 2008 5972.

Da li je moguce?!

·
Registered
5,027 Posts
Teško. Istina, otišlo je dosta Muslimana tokom rata, ali su zato došle srpske izbjeglice iz FBiH.

Ko je izvor tih podataka?

Inače, iznenadili su me vaši pozitivni komentari.

·
Registered
5,027 Posts
Za opštinu su procjene 80.000 st. Budući da je registrovanih birača 50.000, mislim da je podatak tačan. E sad, da od 80.000 st. u opštini, u gradu živi samo 6.000 - to mi je teško povjerovati.

Edit: sad sam pogledao malo taj sajt. Uopšte nije relevantan. Imaju Trn kao opštinu, a Trn je laktaško naselje. Da ne spominjem da često miješaju opštinu i naselje, kao na primjeru Prijedora (prvi mi došao pod oko). Batali ti njih, ne može im se vjerovat. A i čini mi se da si ti pomiješao Zvornik s nekim drugim mjestom, njihovi podaci kažu: 1991. - 14.865 st. , a 2008. - 19.700 st.

·
Шар План
8,117 Posts
Gradic,ko graic prosek,nema nsihta posebno,ali je samo okruzenje...nemam rechi koliko je lepo

·
Registered
4,190 Posts
Mozda i ovo ima neke veze:

Prijeratna općina Zvornik se prostirala na 500 km² sa 14.500 stanovnika u gradu i 81.295 stanovnika u općini po popisu iz 1991. Danas je općina Zvornik površinski ograničena na 387 km².

Kako god bilo,veoma lepo mesto.

·
Registered
362 Posts
Pa dobro, iskreno i jeste selendra...Generalno, svi ti gradovi u istocnoj Bosni mi se ne svidjaju, imaju lijepu rijeku i prirodu, eventualno neku tvrdavu ili most...a ostalo.... :eek:hno::eek:hno::eek:hno:

·
Registered
5,027 Posts
Ostalo? Radi se o gradovima do 20.000 st. u samom naselju, ne znam šta ti još očekuješ od njih?

1 - 20 of 464 Posts