SkyscraperCity banner

21 - 40 of 368 Posts

·
Registered
1,150 Posts
Jel to oni imaju nosače za bicikle? Možda im dizajn nije nešto, ali ovako od oka mi se čine da su dosta funkcionalni i prilagođeni svim putnicima :cheers:
Da imaju nosače, inače dizajn kao što reče Kot ostavlja utisak moćnog i robusnog autobusa, što mi se sviđa.

·
Registered
5,098 Posts
Svi autobusi ovde imaju nosace za bicikl (2 bicikla mogu da stanu u isto vreme).

Kada autobus stane na stanici, biciklista pridje autobusu, spusti nosac, zakaci bicikl i udje u autobus. Vozac autobusa i putnici sve vreme mirno cekaju da se taj proces (koji traje 10-tak sekundi jer su biciklisti uglavnom uvezbani) zavrsi i da krenu dalje.

Takodje, svi ovi autobusi imaju platformu za invalidska kolica na prednjim vratima.

·
Aviation/Travel Nerd
9,831 Posts
Jel to oni imaju nosače za bicikle? Možda im dizajn nije nešto, ali ovako od oka mi se čine da su dosta funkcionalni i prilagođeni svim putnicima :cheers:
Dizajn je tu i tamo za danasnje vreme jer to je generacija iz 1995. Vec novi modeli imaju one prozore gde se staklo spaja od prozora do prozora. Mada vise manje, sistem je kao u Beogradu ovde u Torontu. Malo strano kupe, ali gledaju da imaju domace. Mada ima mesta i za strane jer kanadjani prodavaju te u americkim gradovima.

·
Banned
20,777 Posts
Naravno, Gaga. Ne secam se da sam leti ikad naleteo na bus u kome nije radila klima - ako ne radi, jednostavno ga ne pustaju da izadje iz depoa. Temperature u Torontu su takve da leti imamo dane sa oko +40 a zimi , kao danas recimo, i do -20C...a ponekad i nize.

Nego, pazite ove hostaplere...nakon nekoliko zalbi, u Torontu se ovih dana vodi velika polemika oko toga treba li naplacivati dodatnu kartu majkama sa kolicima za bebe - navodno stvaraju guzvu u autobusima :nuts: :bash:

Ne znam, meni licno bi bila cast da izadjem iz busa i ustupim svoje mesto nekoj majci sa detetom.

·
Aviation/Travel Nerd
9,831 Posts
Jesui li klimatizovani?
Jedino sto nije klimatizovano u Torontu i sire, to su oni tramvaju iz 1980-1985. Mada na plafonima imaju neke duge rupe sto lici na instalaciju za klimu. Mislim da se CS vise razumije u to, ali mislim da nemaju klimu. Sve ostalo ima klimu. Mada planiraju da i njih zamene, pa ce sva vozila da budu klimatizovana.

·
Banned
3,712 Posts
67 new Solaris Urbino buses for Burgas public transport-dues replacing the entire bus transport in the city with new busses.
This is the first stage of the program for new busses and trolleys for major bulgarian cities.

39 methane solo buses

Promo in Burgas before tha arrival of the rest

First five

·
∰f(W)dw≣∭f(r,φ,θ) drd&
2,225 Posts
Naravno, Gaga. Ne secam se da sam leti ikad naleteo na bus u kome nije radila klima - ako ne radi, jednostavno ga ne pustaju da izadje iz depoa. Temperature u Torontu su takve da leti imamo dane sa oko +40 a zimi , kao danas recimo, i do -20C...a ponekad i nize.
Да ли, као наши сељаци, отварају прозоре да улази врућина од споља? :hm:

·
SkyTeam member
Oranje Noord
10,471 Posts
Za gradski prevoz su automatici i standard. Ne pamtim kada sam zadnji put negde video autobus sa manuelnim menjacem u gradskom prevozu. Zar postoje takvi jos kod nas bilo gde?

Uglavnom takvi Solarisi sa slike voze i u Novom Sadu. Ok autobusi.

·
Banned
3,712 Posts
Lowar beautiful busses for Sofia, they are automatic?
Yes and these busses are for Burgas not Sofia.:)
There will be 126 new busses for Sofia that are set to arrive later this year and during next year.
-The procedure of giving the offers is still active.

That will replace the worst part or about 1/3 of the bus park of Sofia which numbers 450.

There is also a tender procedure ongoing under the same fund for 100 new trolleys for Varna,Burgas,Pleven and Stara Zagora.

Varna is to get 30
Burgas 22
Pleven 40
Stara Zagora 8

The procedure for 50 new trolleys for Sofia got stuck on court.:(

·
Banned
349 Posts
Yes and these busses are for Burgas not Sofia.:)
There will be 126 new busses for Sofia that are set to arrive later this year and during next year.
-The procedure of giving the offers is still active.

That will replace the worst part or about 1/3 of the bus park of Sofia which numbers 450.

There is also a tender procedure ongoing under the same fund for 100 new trolleys for Varna,Burgas,Pleven and Stara Zagora.

Varna is to get 30
Burgas 22
Pleven 40
Stara Zagora 8

The procedure for 50 new trolleys for Sofia got stuck on court.:(

који су све били понуђачи на тендеру за Бургас?

·
Registered
2,885 Posts
Za gradski prevoz su automatici i standard. Ne pamtim kada sam zadnji put negde video autobus sa manuelnim menjacem u gradskom prevozu. Zar postoje takvi jos kod nas bilo gde?

Uglavnom takvi Solarisi sa slike voze i u Novom Sadu. Ok autobusi.
Pa ne vozim se nešto baš sa gradskim često, ali vidim u BL poneki manuelni, valjda zato što su stariji modeli.
Gradiška autoprevoz je nabavio nekoliko modela gradskih, niskopodnih, i sve manuelni, zato pitam. :)

21 - 40 of 368 Posts