SkyscraperCity Forum banner

Историја ваздухопловства | Aviation history

209798 Views 810 Replies 94 Participants Last post by  Дisiдent
1 - 20 of 40 Posts
Зашто онда носи цивилне ознаке?
Војни авиони имају другачију регистрацију од цивилних. Овај има цивилну регистрацију. ЈНА односно ССНО је могао да користи цивилну инфраструктуру кад тила год је хтео. Могуће је да је ЈНА само користила авион, али регистрација показује супротно.

Сва возила која су била у вачсништву ЈНА су имала војне таблице.
Svi koji imaju na repu SFRJ trobojku sa petokrakom su avioni koji su ili bili u vlasnistvu , ili ih je koristila JNA.
Ја сам тебе врло добро разумео гугу11.

Овај иљушин кога прилажем сада има исто заставу на вертикалном стабилизатору и означен је као државни ваздухоплов који служи СИВ-у. Има цивилне регистрације што значи да је цивилни.

Други иљушин има војне ознаке тј. има ронделу и рег. бр. на задњем делу трупа. Први то нема као ни антонов.

У СФРЈ су постојале две класификације авиона.

Прву поделу је правила ЈНА на цивилне и војне, а другу је правила СУКЛ и ССИП на државне и цивилне где у државне спадају и војни као и полицијски.

У сваком случају мислим да сам био јасан.
Погледај ИЛ-14 који је припадао ЈАТ-у. Исто има заставу СФРЈ преко целог стабилизатора, али је опет цивилни јер има цивилну регистрацију.

Ја не искључујем могућност да је ССНО према потреби користио АН-12 за своје потребе јер је био велики авион и имао је већи товарни простор од АН-26, али је био уписан у цивилни регистар, а не у војни.

Српско РВ и ПВО има ЈАК-40 за који не знам да ли је у летном стању те је врло могуће да министар одбране користи друге државне авионе типа фалкон који су у цивилном регистру. Иначе Србија има 3 јака од којих само један има српске ознаке и тај би требао да је у летном стању, али ако није онда користе друге авионе.

• Like
Reactions: gygy11
Ево још једне фотографије антонова само из другог угла.

• Like
Према совјетској стратегији сви цивилни капацитети се могу ставити армији на располагање по потреби. Аерофлот би имао значајну улогу у рату.
Дорније ДО 17 ЈКРВ.

Одакле ти усташе? Стави Хрватима на њихов форум да видимо шта ће да кажу.
Није то курвање... То би била елегантна провокација. Како желите.
A možda je neko stvarno fotografisao DO-17 ili Fizir. Nemoj sad tako. :)
Хајде стављајте изворе фотографија. Почели сте да забушавате (сем ако сте ви фоткали, а делује да нисте...).
Можда има и оних који су летели авионом Ивана Сарића или видели авион браће Рајт. Где је тад био интернет? :)
Тад је АМС имао хеликоптере...
Крајем осамдесетих ја мислим.
Морам да те исправим у једној ствари...

Све је политика.
  • Like
Беспилотна летелица у доба СРЈ.

• Like
Reactions: aleksandar_s
Авиони Ф-84Г на стајанци и њихови пилоти

Два Ф-84 у лету

НАоружање

На трави

Пуњење горивом

Генератор дима

Прање

• Like
Reactions: aleksandar_s
1 - 20 of 40 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.