SkyscraperCity banner

501 - 520 of 563 Posts

·
Live And Let Die
913 Posts
Лепо све ово изгледа, видећемо како ће да функционише на дуже стазе.

·
Live And Let Die
913 Posts
Карта је већ десетак година 60 дин., видећемо дал ће да мењају нешто ускоро.

·
Live And Let Die
913 Posts
Није страшно онда, лоше би било да су подигли на стотинак или дуплирали цену.

·
Live And Let Die
913 Posts
Квалитет превоза је више до самих фирми које држе цео градски и приградски превоз, у овом случају Вуловић и Арива, него до самог ГАС-а. Могу слободно да кажем да је стање боље него пре рецимо 5-6 година када су градом брундале распале крнтије од пре Титове смрти.

·
Moderator
16,519 Posts
Koji su cirkus napravili. Kukaju ljudi na sve strane. Samo jedno uplatno mesto u GAS-u, kazu ostalih 80 kad se rascisti pocetna guzva, a tome se ne nazire kraj. Niko nece da plati 150 kinti kod vozaca, svi idu masovno taksijem.

·
Registered
2,054 Posts
Autobusi voze prazni po gradu. Tako će biti dok se ne organizuje normalna prodaja karata na tih 80 prodajnih mesta. Niko neće da plati 150 dinara vozaču ako može da se vozi istu deonicu ili nešto skuplje taksijem. Za penzionere i studente zamena kartica će trajati skoro do kraja jula, kako za koju kategoriju. Možda će kada se sve to normalizuje ovo sve biti dobra varijanta, skuplja, ali dobra, medjutim trenutno je haos kome se kraj ne nazire. Ušli su nepripremljeni potpuno ili su stvarno mislili da su ljudi spremni da danima plaćaju po 150 dinara vozačima u autobusu.

·
Live And Let Die
913 Posts
Зар није 70 карта у једном правцу? WTF?

·
Moderator
16,519 Posts
Jeste, ali nemas gde niti da dopunis, niti da kupis kartu. Jedinuo u prostorijama GAS-a gde je danima haoticno stanje. Ti sad moras iz Marsica, Pcelica, Grosnice ili Sumarica da ides do GAS-a da cekas red jedno 2-3 sata kako bi uopste i dosao do karte. :nuts:

·
Ја не жи&#1074
1,284 Posts
Реално, пластичне карте су могле у просторијама Гас-а да се купе и пре 20 дана, живе душе није било, то што раја чека задњи час је друга прича. Наравно, посебно је дебилна ствар што је систем пуштен а постоји само једно уплатно место за карте. Генерално, ово јесте добро осмишљено, проблем је што је пуштено у рад пре него што је све одрађено до краја.

·
Registered
219 Posts
Ja bih lično stavio kartu 200 dinara kod vozača, ko neće karticu. To je jedini način da se uvedu neka poboljšanja i prihvate izmene kod našeg naroda.

A i nije samo kod nas, svuda u razvijenim zemljama keš polako nestaje i forsira se e-trgovina.

U Švedskoj se više od 80% svih transakcija obavlja elektronski, a keš polako nestaje ...

https://interestingengineering.com/sweden-how-to-live-in-the-worlds-first-cashless-society

Npr u Stokholmu mesečna karta za prevoz košta 890 SEK (9810 dinara) i kupuje se samo karticama.
U busevima/tramvajima/vozovima/metro-u nije moguće ni kupiti kartu kod vozača ;)

Kod nas je samo trebalo obezbediti više prodajnih mesta za kupovinu (bar 4), kako bi se izbegle gužve i to je to!

·
Rita Hayworth
377 Posts
Видела сам хаотичну гужву испред агенције. Јесте да Кг није раван као Холандија, нема стаза за бицикле, али опет може да се вози.
Пређите на бајс. Не плаћате бензин, паркинг, пре стигнете по граду од аутомобила, а здраво је за тело.
Што мање користите бус превоз! :) Поздрављам форумаше.

closest mobil gas station near me

·
Live And Let Die
913 Posts
Видела сам хаотичну гужву испред агенције. Јесте да Кг није раван као Холандија, нема стаза за бицикле, али опет може да се вози.
Пређите на бајс. Не плаћате бензин, паркинг, пре стигнете по граду од аутомобила, а здраво је за тело.
Што мање користите бус превоз! :) Поздрављам форумаше.
Возио сам се бајсом годинама, чак сам и у средњу ишао њиме... Проблем је што немаш где да га паркираш, а да се не стресираш да га не затекнеш ту где си га оставио (стављао сам шифровани ланац наравно). Данас углавном идем пешака по граду, једино ако идем на други крај града нпр. до Станова или кад су екстремне временске прилике, онда мора бас или бар линијски такси. Поздрав и теби бајкерко, симпа бициклица :D

·
Rita Hayworth
377 Posts
Возио сам се бајсом годинама, чак сам и у средњу ишао њиме... Проблем је што немаш где да га паркираш, а да се не стресираш да га не затекнеш ту где си га оставио (стављао сам шифровани ланац наравно). Данас углавном идем пешака по граду, једино ако идем на други крај града нпр. до Станова или кад су екстремне временске прилике, онда мора бас или бар линијски такси. Поздрав и теби бајкерко, симпа бициклица :D
Имам два бицикла, мтб и овај градски крузер. Немцима то не треба па их дотерам. Елем, ја имам двоструко закључавање, точка и плус сајла као за моторе. Много значи као превозно средство и уживање је возити. Морам рећи да ми возачи излазе у сусрет, без обзира што нема стаза.
Везано за бус и вест. Ја верујем да радије људи користе такси него да плаћају карту код возача. Некако су неорганизовано ушли у то. Само једно продајно место, а знали су колико људи користе јавни превоз.

·
Live And Let Die
913 Posts
Јел возиш по коловозу или тротоару? Ја сам у почетку возио само тротоаром из безбедносних разлога, али ми се дешавало да се разбијем пар пута кад хоћу да се успнем на тротоар јер је ивичњак ненормално висок. Наравно без кациге сам возио све време :lol:

Делили су по становима и кућама каталоге са објашњењем целог система, како функционише, које врсте картица постоје, где ће моћи да се купе и допуњују итд. Пензионери и ђаци би требало само да замене годишње легитимације за годишње еКГ картице, а други да купе картице које им одговарају и после да допуњују на еКГ уплатним местима. Нисам баш укапирао максимално.

У сваком случају кад год је била нека новост или промена оваквог типа народ се тешко навикавао на то, али све је ствар навике и рутине, само да се среди и организује како треба.

·
Rita Hayworth
377 Posts
Јел возиш по коловозу или тротоару? Ја сам у почетку возио само тротоаром из безбедносних разлога, али ми се дешавало да се разбијем пар пута кад хоћу да се успнем на тротоар јер је ивичњак ненормално висок. Наравно без кациге сам возио све време :lol:

Немам кацигу, мени то смета, иако је сигурније. А возим коловозом, понекад и тротоаром и тада неко негодује. Но, не обазирем се да ли неко негодује. Крећем се скоро као ''амфибија''. :cheers:

У Ротердаму, Амстердаму, мораш се чекирати сваки пут када уђеш и изађеш. Тако мере и фреквенцију путника по стајалиштима.
Јуче сам видела како изгледа та неперсонализована картица. Само да продајна места осопособе да не буде гужве. Тужно је видети онолики ред до банке Интеза.

501 - 520 of 563 Posts