SkyscraperCity banner

1 - 20 of 210 Posts

·
Kragujevac
6,302 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Тема на којој ћемо дискутовати и разматрати пројекте могућих будућих крагујевачких солитера, кула, небодера, облакодера...

Тренутни планови:

1. Šumadija Tower (непознат инвеститор)

Локација: Градско сајмиште
Спратност: 30
Почетак изградње: Нема информација
Завршетак изградње: Нема информација

Рендери:

2. City Center (Lazar Put)

Локација: Центар града (иза зграде Уреда)
Спратност: 20

Рендери:

3. Двомостовље (NP CO)

Локација: Фонтана
Спратност: 12

Рендери:

·
Kragujevac
6,302 Posts
Discussion Starter #3
Ima mnogo projekata ovde sa svojim topicima sto se cak i odustalo od izgradnje... Ako se odustane, prekinucemo temu i diskusija ce se zakljucati... ;) Mozes slobodno da ignorises i zaobidjes ovaj thread ako ti se ne svidja...

·
Banned
798 Posts
pa ne moze da se odustane kad nije ni potvrdjeno da ce da se radi ,evo sad cu ja da nacrtam zgradu u 3D i da izbacim novi topik.Po ovome bi samo beogradjani trebali da izbace jedno 30-40 zasebnih topika

·
██████ 100% Kr
4,351 Posts
Otvaranje ovog threada, u ovom trenutku, mu dodje kao kad kupujes odelo za maturu svom sinu, a jos nisi nigde umocio... :D

Ali da je projekat lep - jeste!

·
Banned
4,778 Posts
Otvaranje ovog threada, u ovom trenutku, mu dodje kao kad kupujes odelo za maturu svom sinu, a jos nisi nigde umocio... :D

Ali da je projekat lep - jeste!
Ja sam pre neki dan kupio odelo,a nemam sina... Ali ce moci da ga nosi... :lol:

Salu na stranu,da je moguc-vrlo je moguc... I da se o njemu u medijima prica-prica se... Zato :cheers:

·
OVO JE OVDE BALKAN...
3,321 Posts
Velika privatna firma sa Malte planira izgradnju na gradskom sajmistu jos 2 sajamske hale sa jos jednom kulom od 30 spratova... Preko ove firme je sa gradom stupila u kontakt velika Kineska gradjevinska firma koja je radila i stadion "Pticije Gnezdo" u nameri da izgradi severnu, juznu obilaznicu oko grada i auto put do Batocine. Ovo su sjajne vesti za grad, i nadam se da ce se realizovati...

Evo rendera za buduci sajamski kompleks sa kulom...

Hvala ::saint:: za rendere...

:cheers:
Bravo za Kragujevac! :cheers:

ovaj objekat izgleda odlično!!

·
Kragujevac
6,302 Posts
Discussion Starter #10
A gde treba da bude ovo izgradjeno? Jel se zna lokacija?
Pa na gradskom sajmistu rekoh ti. Jedna hala je vec uradjena. To je kad stizes iz Batocine u grad sa desne strane na brezuljku...

·
██████ 100% Kr
4,351 Posts
I evo lokacije. Odokativno sam obelezio lokaciju prve sajamske hale. Ona je vec izgradjena. Pored se gradi jos jedna - bliznakinja i jos jedna veca hala, nad kojom se izdize kula. Mislim, sve ovo hipoteticki pricam. :D

Obelezio sam i bulevar Save Kovacevica. Ko prati redovno KG thread, zna da je pre neki dan zavrsena rekonstrukcija i prosirenje istog.

:cheers:

·
OVO JE OVDE BALKAN...
3,321 Posts
Majevčan;36423340 said:
dizajn tornja mi se ne svidja bas, nema jasnu liniju, kao da su spojili 4 tornja sa razlicitim geometrijama u jedan...Kragujevac zasluzuje bolje. Ali ime je kul.

pazi, onooo uvijek može bolje, ali mislim da je ovaj objekat vrijedan pažnje..
objektom (tornjem) odnosno fasadama dominiraju "čiste" površine...

nije nepotrebno iskomlikovan!

posmatraču fasade jednostavno ne zamaraju pogled...

·
Српски Ф
5,141 Posts
pazi, onooo uvijek može bolje, ali mislim da je ovaj objekat vrijedan pažnje..
objektom (tornjem) odnosno fasadama dominiraju "čiste" površine...

nije nepotrebno iskomlikovan!

posmatraču fasade jednostavno ne zamaraju pogled...
Fasade pojedinacno posmatrane su ok, cak mi se i svidjaju bas zbog toga sto su ciste/prilicno elegantne to mi i ne smeta, nego ja pricam o geometriji tornja. Tri/cetiri zasebno elegantne povrsine ne daju odmah jednu elegantnu povrsinu. Te sto je toranj postavljen na ovu halu ili sta je vec, koja je zasebno prevelika, tako da sam toranj gubi na dimenziji, izgleda kraci i 'bucmastiji'.
pazi, onooo uvijek može bolje...
Pa ako moze bolje, ajmo napraviti bolje, jer jos se nije pocelo kopati, da izbjegnemo gresku. Valjda je naj-/lakse/jeftinije izmijeniti design.

·
Registered
5,027 Posts
Svaka cast za KG!:cheers: Iako nisam bas pao na dupe od ljepote nebodera, dobar je. Djeluje mocno. I svakako da zasluzuje svoju temu!

Kakve su sanse da ce se izgraditi?

·
OVO JE OVDE BALKAN...
3,321 Posts
Majevčan;36424706 said:
Fasade pojedinacno posmatrane su ok, cak mi se i svidjaju bas zbog toga sto su ciste/prilicno elegantne to mi i ne smeta, nego ja pricam o geometriji tornja. Tri/cetiri zasebno elegantne povrsine ne daju odmah jednu elegantnu povrsinu. Te sto je toranj postavljen na ovu halu ili sta je vec, koja je zasebno prevelika, tako da sam toranj gubi na dimenziji, izgleda kraci i 'bucmastiji'.
Pa ako moze bolje, ajmo napraviti bolje, jer jos se nije pocelo kopati, da izbjegnemo gresku. Valjda je naj-/lakse/jeftinije izmijeniti design.
:yes: ove hale, "optički" uzimaju od visine...

·
Registered
2,054 Posts
Na zalost nece moci bez tog "debljeg dela" jer ce verovatno izgradnja sajamskog prostora biti uslov za izgradnju celog tornja.To i jeste ponuda investitora.Mi vama napravimo halu dva sajma,vi nama zemljiste za toranj.
Evo malopre procitah na KG Build da ova Kineska kompanija sto je ponudila da izgradi ove projekte po Srbiji ukljucujuci most u Beogradu planira u tom tornju svoje srediste za Jugoistocnu Evropu.

·
██████ 100% Kr
4,351 Posts
1 - 20 of 210 Posts