Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 53 Posts

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #4 ·
БЛАГОУСТРІЙ КОЛОМИЇ

На бульварі Лесі Українки завезли закарпатську бруківку якою будуть вимощувати вулицю. Сьогодні від музею історії міста Коломия вже почали викопувати бордюри. 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #5 ·
БЛАГОУСТРІЙ КОЛОМИЇ

У дворах Відділу міграції та Служби безпеки України зруйнували старенький будинок і напевно будуть щось нове будувати.
Відділ міграції, який знаходиться на бульварі Л.Українки, обклали риштуванням, будуть робити ремонт фасаду.


Будинок на бульварі Л.Українки. Перед ним була висока липа, її в п’ятницю зрубали і тепер його стало краще видно. На даний час в ньому знаходиться центральна бухгалтерія Коломийської ЦРЛ. Зі слів міського голови, КП "Житлоінфоцентр" приступатиме, незабаром до реконструкції даного будинку.


А це сама реконструкція хідників та дорожнього покриття бульвару Л.Українки.
Ось така бруківка знаходиться під двома шарами асфальтового покриття.
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #6 ·
БЛАГОУСТРІЙ КОЛОМИЇ

Дитячий майданчик в міському парку ім. К. Трильовського. Казав міський голова, що такого великого та сучасного дитячого майданчика не мають ні Чернівці, ні Івано-Франківськ. Крім цього дитячого майданчика, встановили ще по-одному в парку біля міського озера, та в парку ім. Т.Шевченка. Також, по одному дитячому майданчику встановили біля чотирьох шкіл. Всі дитячі майданчики виготовлені фірмою "ІнтерАтлетика"
Реконструкція бульвару Л.Українки.
Привезли труби, будуть напевно міняти.
Старі кутові бордюри, які виготовлені з каменю, не викидають і не вивозять, а піднімають на поверхню, і вони далі будуть виконувати свої безпосередні функції.:)
Нові хідники викладають зі звичайною бруківки виготовленої в Снятині. :)
Бордюр з правої сторони покладений близько шести років назад, і він значно нижчий від того, що ставлять на даний час. Трохи воно по-рагульськи виглядає, але.....
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Реконструкція бульвару Л.Українки.


Ось так виглядає інша частина бульвару. Сподіваюся, що бруківку на цій частині також перекладуть, оскільки вона лежить нижче ніж та, яку зараз ставлять. І крім того, вона аж кричить - "поміняйте мені подушку"!:lol:
Ось це вже перекладена та оновлена бруківка на вулиці І.Франка. Роботи на вулиці ще тривають. Виглядає також гарно. Частину з тої бруківки було витягнуто з-під асфальту.


Реконструкція хідників та оточуючих собор будівель


Оце я розумію бруківка. Вона якась тисячолітня! :)
В центрі дитячої творчості поміняли вікна. Встановили досить дорогі, дерев'яні з склопакетами.


Нарешті під "шумок" відкриття собору поміняють дах на музичній школі.
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Реконструкція будівель біля собору.
Ремонт біля центрального відділення Укрпошти, яке незабаром мають відкрити після ремонту та реконструкції.


Сквер біля колишнього кінотеатру "Джерело", де йде будівництво пам’ятника І.Франку та реконструкція скверу.


 

·
Prowincya Podilya
Joined
·
2,060 Posts

у вас по всьому місту такі класні мусорні баки ?
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #11 ·

у вас по всьому місту такі класні мусорні баки ?
Вивезенням побутового сміття в Коломиї займаються дві фірми:
- КП "Полігон-Екологія", в них звичайні сміттєві баки;
- "AVE-Коломия", австрійська фірма, в них ось такі баки як на фото, та трошки менші, для індивідуального користування для приватних будинковолодінь.


класно вони горять))
В Коломиї ще жодного не згоріло. :eek:hno:Хоча в них є і металеві баки!
Однак бачив як вони горять в Одесі, коли жив там!:)
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #13 ·
ПЕРЕД МУЗЕЄМ ПИСАНКИ У КОЛОМИЇ З'ЯВЛЯТЬСЯ ФОНТАНИ

У Коломиї реконструюють площу перед Музеєм писанкового розпису. На містобудівній раді, що проходила у міській раді, вже затвердити концепцію.
Конкурс проектів виграла львівська команда архітекторів під керівництвом Юрія Столярова.
Планується, що пішохідний проспект буде без бордюрів. Центральною віссю площі стануть чотири фонтани, у дизайні яких хочуть використати національні мотиви.
Перед музеєм буде багато підсвіток, які доповнюватимуться зеленими насадженнями та оригінальними лавочками.
За задумом архітекторів, площа повинна стати місцем проведення масових заходів, а також приваблювати туристів. Планується, що реконструкція площі розпочнеться ще до кінця цього року.http://firtka.if.ua
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #14 ·
rus_kolomiya, пристойний апдейт, цікаво, дякую!
п.с.Хідники)) - вперше почув,як кажуть на тротуари
Прошу, будь-ласка!
Продовження буде згодом, оскільки я на даний час, на морі!

Так в нас казали за часів Польщі - ХІДНИКИ!!!
 

·
Registered
Joined
·
1,494 Posts
Discussion Starter · #15 ·
У МІСТІ КОЛОМИЇ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК ІВАНУ ФРАНКУ

Дев'ять років знадобилося на те, щоб в Коломиї з'явився пам'ятник Франкові...

На відзначенні 156-ої річниці від дня народження видатного українського письменника та поета, громадського й політичного діяча Івана Франка у Коломиї відкрили йому пам’ятник у сквері на вул. В Чорновола. Синьо-жовту стрічку під «Вічний революцьонер», який співав хор товариства «Просвіта», перетнули голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, міський голова Коломиї Ігор Слюзар та сотенний УПА, почесний громадянин Коломиї Мирослав Симчич.

З Коломиєю Каменяра пов’язує чимало. Сюди він приїхав уперше 1 березня 1880 р., а 4 березня вранці письменника затримали жандарми і відправили до поліцейської камери міської ратуші. І. Франка звинувачували в прихильності до соціалістичних ідей та в причетності до замаху на війта села Москалівки біля Косова. Невдовзі за браком доказів він був визнаний невинним.

Саме в Коломиї, з'явилася на світ новела «На дні», чимало віршів. Упродовж свого життя Франко ще не раз навідувався у місто понад Прутом з просвітницькими місіями: 7 жовтня 1883 р. письменник приїздив до Коломиї на декілька годин до М. Павлика; 7 серпня 1884 р. Франко побував у Коломиї разом з гостями із Києва – письменником О. Кониським та студентом Київського університету Ф. Миколайчиком. Тоді Франко виступав у Коломиї перед студентами з закликом приступити до видання літературно-наукового журналу; 2 лютого 1891 р. він був присутній на першому народно-радикальному вічі; 29 жовтня 1893 р. Франко був у Коломиї на нараді представників радикальної партії з навколишніх повітів; 19 травня 1896 р. у залі міської ратуші на вічі письменник закликав селян голосувати лише за тих кандидатів, які зобов'язуються захищати інтереси народу.

У Коломиї вперше були надруковані твори І. Франка «Іван Вишенський» (1892), повість «Для домашнього вогнища» із присвятою Панасові Мирному (1893), брошура «Що таке поступ?» (1903) з критикою марксизму. Тут перевидано низку його книжок.

Від часу виникнення ідеї і до встановлення монументу минуло дев’ять років. Кошти на пам’ятник збирали всією громадою. В Коломиї навіть проводили акцію, коли свою одноденну заробітну плату на монумент перерахували всі працівники освітянської галузі. Але не обійшлося й без меценатів. Зокрема міський голова Ігор Слюзар зачитав імена тих хто найбільше долучився до прискорення такої знакової для міста події: «Найбільшу суму з навчальних закладів міст на створення пам’ятника перерахували працівники Коломийського медичного коледжу, за що їм особлива подяка. Не можу не назвати імен тих людей, які долучилися до збору коштів на встановлення монумента найбільше – голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, Герой України Василь Ткачук, депутат Івано-Франківської обласної ради Богдан Гдичинський, голова Коломийської РДА Михайло Негрич і два керівники навчальних закладів: Коломийського медичного коледжу – Ігор Федик та директор Коломийського педагогічного коледжу – Валерій Ковтун. Від імені коломийської громади я дякую меценатам, але разом з тим всю цю роботу неможливо було б зробити лише за кошти меценатів. До цього долучилася вся міська рада теперішнього шостого демократичного скликання».

З вітальним словом до громадськості звернувся і голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Він від свого імені та від голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича подякував за ініціативу спорудження монумента всій коломийській громаді. «Іван Якович Франко – геній не тільки українського народу. Це – геній світового суспільства. Це людина, яка володіла 14-ма іноземними мовами, писала всіма цими мовами, і коли на честь 120-річчя Франка було вирішено видати його праці, то лише одна третя частина його праць увійшла до 50-томного збірника. Іван Франко не просто геніальний письменник, поет, драматург. Він – геніальний вчений, історик, літературознавець, економіст, фінансист, політик, який страшно любив Україну і та любов оберталась проти нього великим стражданням. Він не просто сидів, він терпів на кожному кроці, його не любили вороги України за ту правду, яку він говорив, його переслідували насамперед за правду. І те, що сьогодні у Коломиї є пам’ятник Іванові Франкові – слава Вам, слава коломиянам, слава Україні!», – сказав М. Вишиванюк.

Представники громадськості та влади поклали вінки до бронзового Каменярева. Як і годиться, пам’ятник освятили владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Микола Сімкайло та єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ КП Іоанн Бойчук. У своєму зверненні до громади кир Микола Сімкайло наголосив, що такого пам’ятника, як у Коломиї, не має жодне місто України. «В монументі автори зуміли передати дух, красу, переживання і любов Івана Франка до України. Нині необхідно вчити дітей творів наших українських геніальних письменників. Таких, як Іван Франко. І те, що в Коломиї з’явився такий гарний пам’ятник видатному поету – це ще один стимул до вивчення його творчості та нагадування нам усім про героїв українського народу, що боролися за незалежність нашої держави та її процвітання», – сказав владика Коломийсько-Чернівецької єпархії Микола Сімкайло.

Над монументом працювали львівський скульптор, професор Львівської академії мистецтв Василь Гурмак та коломийський скульптор Василь Андрушко, а також архітектор Олег Пріль. За словами Василя Андрушка, робота була цікава і водночас складна, адже треба було передати не просто обличчя і фігуру Франка, але й втілити в життя цілу композицію.Франко, ніби рухається назустріч людям сходячи сходинками з віків у сьогодення і своїм вдумливим поглядом закликає до роздумів та нескореної боротьби за Україну, якими було пронизане все життя Каменяра.

http://firtka.if.ua
 
1 - 20 of 53 Posts
Top