SkyscraperCity Forum banner

Коростень | Korosten

10624 36
КОРОСТЕНЬ - СТОЛИЦЯ ДРЕВЛЯНСЬКОГО КРАЮ​
Засноване: ~ 705 рік
Населення: 66 000 осіб
Площа: 42,3 км²


По дві сторони мальовничих берегів звивистої річки Уж, притоки Прип'яті , на древніх скелях, серед привільних зелених дібров розкинувся красивий град Коростень ( Іскоростень ). Зображений в центрі герба міста квітка - це льон, який здавна вирощували на Поліссі, змія символізує річку Уж, який своїми звивистими берегами прикрашає протягнуть по обидві сторони місто, місто Коростень. Сьогодні Коростень - місто обласного підпорядкування, центр району, велика вузлова залізнична станція, великий промисловий центр України. Розташований Коростень на річці Уж - притоці Прип'яті, за 90 км на північ від Житомира, в 60 км від кордону з республікою Білорусь і в 150 км від Києва.
21 - 37 of 37 Posts
Ээх, город моего детства...
Когда его теперь увижу - теперь он во вражеском государстве :((

Грушевского-Сосновского это я так понимаю, Ленина-Урицкого. Ладно хоть родную Кирова не переименовали.

Исторического центра там нет, и вроде как и не было, официальный статус города с 1926 года. Было вроде как Магдебургское право, по памяти в 1589 году. А так до постройки железки слыл заштатной деревенькой.
Название города - помимо избитой версии "из коры стена" есть германский (готский) вариант - Хорсштайн (Корстен) - скала Хорса. Якобы древляне были готами, это сейчас модно :)
от і я так подумав. навіть дореволюційні будівлі важко знайти.

так, є і така:

Исторического центра там нет, и вроде как и не было, официальный статус города с 1926 года. Было вроде как Магдебургское право, по памяти в 1589 году. А так до постройки железки слыл заштатной деревенькой.
Название города - помимо избитой версии "из коры стена" есть германский (готский) вариант - Хорсштайн (Корстен) - скала Хорса. Якобы древляне были готами, это сейчас модно :)
друга теорія стверджує, що назва міста походить від імені язичницького бога сонця Корс (Хорс) — головного бога у більшості племен, що населяли дану територію, в тому числі і древлян. Від Хорсу/Корсу, за цією теорією, також походять назви населених пунктів Корсунь і Коростишів.
Дореволюционного не могу ничего вспомнить, все строилось при советской власти.

А готское название звучит выразительнее и вроде как они там обитали в 3-4 веке, но с другой стороны земли древлян от Волыни до Киева - общепризнанное ядро славянского русского народа.
от і я так подумав. навіть дореволюційні будівлі важко знайти.
тому і "теорія про кору, виникла лише в 1970—80-х роках для оминання теми язичництва і богів." :)
А готское название звучит выразительнее и вроде как они там обитали в 3-4 веке, но с другой стороны земли древлян от Волыни до Киева - общепризнанное ядро славянского русского народа.
я звідси родом. В Хмельницькому чи Житомирі бував дуже мало, але не думаю, що Коростень виглядає краще. Просто автор задокументував в основному кращі місця - центр та парк. Насправді, чим далі в ліс, тим більше дров, в принципі, як всюди. Коростень - відносно маленьке та не багате місто, тому пристойно виглядає лише центр. Дороги норм теж лише на центральних вулицях. За остані років десять, як для аутентичної провінції, місто непогано розвинулось, в основному за рахунок малого бізнеса - торгівля. Зявилось багато магазинів, навіть не великий ТЦ збудували (на фото його видно - "Місто").
Як сказав a.e.r., історичного центру не має, та й взагалі, як місто Коростень активно почав розвиватись лише в 20 столітті, коли провели залізну дорогу й зробили з нього вузлову станцію.
Від історії Ольги та її чловіка, по суті, нічого не залишилось. Фортеці яку спалили, як такої не має, десь там археологи шось копають, але то максимум фундамент, того міста, шо було 1000 років вже нема.
Що подивитісь? Лише вже згадану ставку сталіна, парк та річку (де Ольга купалась), все поруч. Приїхати можна на день деруна, місто дешеве, як і вся провінція. Населення двомовне, але останім часов з перевагою україномовних носіїв.
місцями враження, що місто виглядає краще, ніж Хмельницький чи Житомир :)
Спускаючись зі скелі


Біля входу в музей Скеля зібрана невелика експозиція військової техніки


  • Like
Reactions: Велтон
Центральний вхід в Об'єкт Скеля


Трохи інформації:
Печери в товщі гранітної скелі були уподобані древлянами ще в VI—X століттях, а в першій половині XX століття вони стали основою для будівництва потужної фортифікаційної споруди. У режимі суворої секретності з 1935 по 1938 роки в природних гранітних печерах під керівництвом генерал-лейтенанта інженерних військ Дмитра Карбишева був побудований командний пункт «Скеля» для Київського військового округу і укріпрайону № 5.

Кількість доступних приміщень — 36, їх загальна площа — 472 м², довжина коридорів — 156 метрів, ширина — 1,1 м, висота стелі — від 2,5 до 4 м загальний обсяг підземного комплексу — 1121 м³. Все це знаходится під двометровим шаром залізобетону, 18-метровою товщею гранітного масиву і 20 метрами піщано-глинистого ґрунту.
Вхід коштує 10 грн. пробігся дуже швидко, тому що були ще плани. встиг зробити декілька фото
Повертаючись зі Скелі зробив ще декілька фото парку.:)


Біля мостів охоронна зона


Вийшов з парку на Грушевського
Поряд міський будинок культури
Пам'ятник відкрили в цьому році... але щось він мені не дуже)
Навпроти будинку культури знаходиться краєзнавчий музей


2 автомобільних шляхопровіда + між ними залізничний шляхопровід.


Картинка на стіні ДЮСШ


З труднощами, але знайшов цей пішохідний підвісний міст, який веде до парку Перемоги


З нього відкривається вид на Уж, залізничні мости


Якусь кафешку


Та місцевий аквапарк :D


А ось і сам парк Перемоги.


Більша частина парку виглядає так, але є і алейки з лавками.

З парка перемоги до центра міста йшов вулицями Сосновського та Шатрищанською

Запасна колія


Забудова Сосновського
Мабуть смачне :)


Коростень - патріотичне місто


Міст через Уж


З нього вид на Ольгинську церкву


Поряд симпатична стежка яка веде до парку Островського

  • Like
Reactions: NB 07
Повернувся в центр

Біля міськради тут раніше був ленін, але пам'ятник демонтували


Готель Коростень


Вулиця Грушевського в сторону Житомира


Забудова площі Комсомолу
Водонапірна вежа
Коростенське родовище граніту розташоване на правому березі річки Уж в 1 км на південний-схід від міста Коростеня. Розробка родовища проводиться з 1948 року. На даний час на Коростенському родовищі граніту залишилося 15 млн. м. куб. балансових запасів корисних копалин. Глибина кар'єру ~70 метрів

Останнє місце в якому я побував - це коростенський індустріальний парк

15 квітня 2014 в Києві в конференц-залі компанії Sigma Bleyzer п'ять міст України - Львів, Долина Івано-Франківської області, Славута Хмельницької області, Коростень Житомирської області та Кременчук Полтавської області отримали виписки з реєстрів індустріальних парків.

Введення до Реєстру індустріальних парків дає території певні преференції , гарантовані державою . Що , в свою чергу , сприяє залученню інвестицій. За 5-7 років , завдяки мережі таких парків , Україна зможе залучити близько $ 8-10 мільярдів інвестицій , створити 80 тисяч нових робочих місць і істотно збільшити показник Валового внутрішнього продукту .

У Житомирській області ініціатором створення індустріального парку стало місто Коростень . Попереду ще багато роботи - проведення конкурсу на визначення керуючої компанії , « якірного інвестора », розширення партнерських зв'язків і залучення відомих світових компаній , які вже виявили бажання працювати в Коростені.

Під час презентації індустріального парку «Коростень » міський голова Володимир Москаленко зазначив:
В економіку міста за 10 років було інвестовано більше 250 млн. дол. США , створено близько 1500 нових робочих місць. У ході реалізації проекту індустріального парку почав працювати перший в Україні завод з виробництва меблевих плит МДФ. Це дозволило за останні 2 роки збільшити обсяг промислового виробництва в місті Коростені в 2,5 рази.

Територія парку має всі інженерні комунікації необхідні для забезпечення виробництва . Видатки, необхідні для збільшення здатності ресурсозабезпечення , невеликі і становлять близько 10 млн. грн. Концепцією розвитку передбачено співфінансування розвитку парку з державного та міського бюджетів , інвестицій .

Ми припускаємо , що за перші 10 років роботи парку буде залучено не менше 60 мільйонів доларів зовнішніх і внутрішніх інвестицій , а також створено 1200 нових робочих місць ».
Коростеньский завод МДФ
kmm.ua

Обов"язково в цьому році на свято дерунів поїдемо!
  • Like
Reactions: zt-gregori
от і я так подумав. навіть дореволюційні будівлі важко знайти.
Відомо, що у 945 році місто було серед земель слов'янських племен, підпорядкованих київському князю Ігору, незалежність яких віднята в них Олегом, дядьком-регентом Ігоря, у битві 914 року, коли Ігор придушив повстання древлян. Ігор збирав щорічну данину і після того, як Ігор вдруге повернувся до Іскоростеня вимагати данину, князь Мал (Ніскиня) підняв місто проти київського князя. Військо (дружину) Ігоря розбили, а самого вбили. Поховали древляни Ігоря з усіма почестями, по княжому звичаю, на його могилі насипали високий курган. Село (зараз селище району) Поліське, де знаходиться Могила князя Ігоря, багато століть називалось Могильно.

Після розділу Русі в результаті створення в 1157 році Володимиро-Суздальського і Великого князівства Московського (1260-70), Іскоростень залишався під юрисдикцією київських князів. З 1243 року тут хазяйнували монголо-татари. Після перемог над Тевтонським Орденом у 1348 і 1370 рр. і потіснивши татарів, великий князь литовський Ольгерд Гедимінович приєднав ці землі до Великого князівства Литовского. Пізніше подарував їх одному з своїх лицарів Тереху з Брянська за вірну службу. З 1385 р., після утворення Кревської Унії, ця територія потрапила під вплив Польщі. В 1586 р. багатий польський магнат Прокоп Мржевіцький, оженившись на одній із спадкоємниць Тереха, став власником Іскоростеня. Йому вдалося добитись від польського короля присвоєння цій маленькій фортеці статуса міста. 22 травня 1589 р. король Сигізмунд III Ваза дарував місту Іскоростеню Магдебурзьке право

В 1649 році загін козаків під проводом Гераськи після кровопролитного бою завоював Іскоростень від польської шляхти. Міські укріплення були повністю зруйновані. В 1654 р. гетьман Богдан Хмельницький у результаті Переяславської Ради підписав згоду з російським царем Олексієм Михайловичем про перехід України під юрисдикцію Росії. Однак з 1667 по 1795 роки землі Іскоростеня продовжували знаходитися в складі польсько-литовської Речи Посполитої

Після ІІІ-го розділу Речі Посполитої у 1795 р. Іскоростень перейшов до Російскої імперії як центр Іскоростенської волості Овруцького повіту Волинської губернії. Довгий час це було тихе непримітне провінційне містечко.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%8C
Гарні фото, взагалі дуже затишне місто, вразив парк, як для такого містечка він доволі і доволі непоганий! ;)
  • Like
Reactions: nostalgy

1960. вулиця імені С. М. Кирова в місті Коростені
ныне улица Грушевского
21 - 37 of 37 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top